Brak pasów na jezdni może doprowadzić do stłuczki
Przeczytaj oryginalny post blogu
11-09-2012
18:44
Redaktor

RZESZÓW. Jazda po remontowanej drodze wymaga dużej ostrożności.

- Jak jechać po dwupasmowym rondzie, na którym nie ma namalowanych pasów? – pyta nas pani Janina z Rzeszowa. – Ostatnio jechałam przez rondo przy skrzyżowaniu ulic Kotuli i Wiktora, które jest przecież dwupasmowe i doszłoby do kolizji, bo…

12-09-2012
10:38
Brzęczyszczykiewicz

Takie ronda /semidwupasowe/. gdzie są dwa pasy, ale brak oznakowania poziomego /namalowanych linii/ oddzielających pasy ruchu , są w Dębicy / wjazd od strony Krakowa/ i Ropczycach.
Jeździ się tak, jakby na rondzie w zimie nie uprzątnięto śniegu…..
Kto TO wymyślił i po co?
Jest niebezpiecznie, chociaż przepisy mówią jasno, jeżeli oznakowanie tak stanowi, a stanowi, to pierwszeństwo ma pojazd znajdujący się na rondzie, na rondzie jeżeli obok siebie mogą jechać dwa pojazdy to jest dwupasowe bez względu na to czy pasy są namalowane, zmiana pasa tylko wtedy, gdy mamy wolny sąsiedni pas
Nieprawdą jest, że na rondzie pojazdy mają pierwszeństwo – mają przeważnie, bo przed rondem jest znak ,,ustąp pierwszeństwa przejazdu,, gdy nie ma, a to rzadko – obowiązuje pierwszeństwo z prawej, czyli należałoby wpuszczać pojazdy chcące wjechać na rondo. Nie należy włączać lewego kierunkowskazu, a niektórzy instruktorzy tak uczą, natomiast przy opuszczaniu ronda kierunkowskaz prawy zawsze!

ana pasa tylko wtedy kiedy mamy wolny śasiedni pas.

13-09-2012
12:17
Gyhbbk

Dobrze ze pani Janina porusza się tylko po naszym regionie bo gdyby wybrała się do Paryża, Berlina czy Rzymu to zabłądziłaby na każdym rondzie bo tam na żadnych skrzyżowaniach czy rondach pasów nie ma. No ale tu chyba większym problemem jest kierowca niż pasy.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.