Budowa autostrady się sypie?
Przeczytaj oryginalny post blogu
04-06-2012
06:11
Redaktor

PODKARPACIE. Jedna zerwana umowa i sygnały o problemach na innych odcinkach

W ubiegłą środę informowaliśmy o zerwaniu kontraktu z firmą Radko, wykonawcą budującym zachodni odcinek autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Wciąż…

04-06-2012
09:12
Paweł

dajecie najtańsze oferty , klepiecie wszystkie terminy a teraz płacz i pomocy

04-06-2012
11:50
K. Bimbała

W mętnej wodzie ponoć dobrze łowić ryby!. Mam bez mała 40 lat doświadczenia w budownictwie , niejedną rzecz widziałem , ale to co teraz się wyprawia w Polsce w dziedzinie kontraktowania inwestycji i samego wykonawstwa bije epokę E.Gierka na łeb na szyje , jeśli przyjąć nawet odniesienie za miarodajne wielkością do budowanej wówczas Huty Katowice. Nawet sygnały z Ukrainy pani Tymoszenko , które podnoszą ewidentna korupcję tam na EURO 2012 zlewają się w jedna opinię z naszymi "sukcesami". Ewidentnym przykładem na to ,że źródło zła zaczyna się na górze jest sądowy nakaz kontynuacji przetargu unieważnionego przez minJacka Rostowskiego ze względu na brak środków drogi S-9 ??. Kogo to może zdziwić w sytuacji gdy stadion Narodowy przekroczył dwukrotnie założenia kosztorysowe a i tak 40-tu przedsiębiorców będących na skraju bankructwa czeka na zapłatę kilkunastu milionów zł na kilka dni przed inauguracją rozgrywek. Wiem na pewno ilu ludzi parających się wtedy za PRL-u budownictwem za przekroczenia kilku % wartości inwestycji siedziało by w pudle długie lata, ale teraz idzie inna fama POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO !!!. Pozostaje tylko pytanie smutne kto by nie był w następnym rządzie będzie w stanie dokończyć i za co te szachownice rozpoczętych autostrad , dróg expresowych, naprawić infrastrukturę zniszczeń lokalnych na drogach.
Z natury nie jestem pesymistą , ale muszę przyznać tym co dziś twierdzą, że każdy POLAK pracujący do samego EURO 2012 dołoży po 26000 na głowę !. Że te pieniądze są trefne i co z tego będzie miała POLSKA , poza zaszczytem bycia organizatorem???!.

04-06-2012
11:50
mastaf

Kamieniołomy w kajdanach dla tych co wygrali przetargi zaniżając realny kosztorys.

05-06-2012
08:57
jano

…a ci co dotego dopuścili ??? przecież GDDKiA to sami fachowcy i chyba mogli wiedzieć , że to nierealne!

05-06-2012
09:11
K.Bimbała

Gdyby nie dzisiejszy program TVP -I  Polityka przy kawie z udziałem posłów Piechocińskiego i v-ce szefa komisji infrastruktury z PIS , którzy zaprezentowali materiał dowodowy wysłany ponoć premierowi i min.Nowakowi pochodzący z budowy A-4 k/Ropczyc , nie warto by siadać do klawiatury. Proszę wiec tych co interesują się tym z czego i po jakich kosztach są budowane aby odtworzyli sobie ten kilkunastominutowy program. Glina w paczce poszła do najważniejszych zainteresowanych z urzędu osób w państwie w celu takim aby zainteresowała się tym problemem GDBDiA , ale żeby odpowiedzialny minister sprawdził dlaczego koszt km z użyciem tak beznadziejnego materiału przekraczał kilkakrotność km autostrad niemieckich. Pozostają ponadto zasadnicze pytania : jaka będzie trwałość i wytrzymałość takiej autostrady na lichej podbudowie , gdzie jest nadzór nad tymi robotami, który ponoć się budzi dopiero po wszczęciu śledztwa przez prokuratury?!. I wreszcie najważniejsza sprawa po wczorajszym ogłoszeniu wniosku o upadłość dwóch kolejnych głównych wykonawców tych autostrad za co i kto dokończy te rozpoczęte roboty po uroczym turnieju EURO 2012?.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.