Forum

Budowa obwodnicy południowej opóźnia się
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
12-04-2019
22:50

RZESZÓW. Ratusz ma odpowiedzieć na 38 pytań, które, zdaniem prezydenta, są szczytem głupoty.

Budowa drugiego etapu obwodnicy południowej Rzeszowa mogłaby już ruszyć, ale wciąż nie ma wydanej decyzji środowiskowej dotyczącej ten inwestycji. Dodatkowo jeszcze, zdaniem prezydenta Tadeusza Ferenca, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zadaje władzom miasta absurdalne pytania, które mają opóźnić budowę drogi. Jednak, jak zapewnia ratusz, odpowiedzi będą przesłane błyskawicznie, bo to ważna inwestycja nie tylko dla Rzeszowa, ale i całego województwa.

Do Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie wpłynęło pismo Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, w którym wicedyrektor tej instytucji przygotował 38 pytań i na które od miasta oczekuje odpowiedzi. Są one istotne, żeby władze miasta mogły uzyskać decyzję środowiskową, która umożliwi budowę drogi południowej – odcinka od ul. Podkarpackiej do alei Sikorskiego. 

- Te pytania to szczyt głupoty – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. – Mamy poinformować dyrekcję ochrony środowiska ile w ubikacjach na budowie obwodnicy będzie zużywanej wody. Na to i inne absurdalne pytania odpowiemy, ale prosimy o rozsądek. Ma to służyć opóźnianiu tak ważnej inwestycji drogowej. Te utrudnienia są po to, żeby ekolodzy mogli protestować.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Mariusz Andres

13-04-2019
09:58
Izoj

Pytania zadaje vurzędnik, który wczoraj był kasjerem w markecie lub jeszcze studentem. PIsowskie kadry w instytucjach rządowych i samorządowych są bardzo dalekie od profesjonalność sci

13-04-2019
10:12
ela

Gdyby władze dobrze przygotowały dokumenty do przetargu i wcześniej uzgodniły sprawę przetargu na projekt z dyżurna miejska spółką projektową do nie doszło by do skargi na przetarg jaka złożyła spółka ww do KIO.Targi o to kto ma wygrać przetarg na projekt doprowadziły że prace w MZD Rzeszów straciła żona dyrektora w/w spółki projektowej który złożył skargę do RIO w ostatnim ustawowym dniu odwołania.

15-04-2019
11:09
Wojtek

Szczytem głupoty jest przebieg obwodnicy przez środek osiedla nowych domów jednorodzinnych ,które miało być wypowiedzianym z ust Prezydenta sypialnią Rzeszowa jak przyłączał Budziwój i wydawał kolejne pozwolenia na budowę w tym że terenie . Nie mam nic przeciwko obwodnicy nawet na tym terenie ale niech miasto zapłaci nie tylko za to co zabierają zasłaniając się Spec Ustawą ale również odszkodowania z tytułu utraty wartości nieruchomości żeby człowiek mógł pozbyć się tych że domów a wiadomo że w takiej sytuacji żeby sprzedać to trzeba znacznie obniżyć cenę i wybudować się gdzie indziej.

15-04-2019
11:09
Tomasz

Mierne pisiorki zrobią wszystko żeby utrudnić budowę obwodnicy bo to będzie sukces nie ich, chyba że wybuduje ją spółka "SREBRNA" ooo wtedy kasia wpadła by dla nawiedzonego jarusia. Panie Tadeuszu trzymamy za Panem kciuki niech im Pan pokarze jak się gospodaruje !!!

15-04-2019
23:58
Kominiarz

Ferenc się zachowuje jak rozchwiana emocjonalnie nastolatka, zero profesjonalizmu.

18-04-2019
12:01
hijena

nie jestem fanem Ferenca ,ale przyznaję mu calkowitą rację ,kiedy krytykuje wykazywanie zużytej wody w kiblu.Może takie pytanie zadał ktoś ,kto na codzień chodzi srać za stodołę

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)