Forum

Budują sygnalizację świetlną na ul. Warszawskiej
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
02-03-2019
12:29

RZESZÓW. Połączenie ul. Lubelskiej z ul. Warszawską na odcinku 1,5 km to kluczowa inwestycja drogowa miasta, wpisująca się w kontynuacje budowy obwodnicy północnej w Rzeszowie.

Do tej pory ratusz połączył już ul. Rzecha z ul. Lubelską, m.in. budując most im. Tadeusza Mazowieckiego. Obecnie trwające prace są więc drugim etapem tworzenia trasy. Ich koszt to ok. 18,5 mln zł. Jak obwodnica będzie wyglądać? Po obydwu stronach drogi powstaną ścieżki rowerowe i chodniki. Sama ulica będzie miała po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach. Jezdnie mają być rozdzielone sześciometrowym pasem zieleni.

Mimo pewnych problemów z ubiegłego roku (wykonawca prowadził działania budowlane w dość wolnym tempie), władze miasta zapewniają, że koniec inwestycji nastąpi zgodnie z planem. Kiedy? Już w maju. Od kilku dni na skrzyżowaniu łączącym nową drogę z ul. Warszawską montowana jest sygnalizacja świetlna. Już dziś jadąc ulicą można zauważyć zainstalowane słupy i rozkopany pas zieleni. Przy drodze znajdują się barierki ochronne, co powoduje lekkie utrudnienia dla kierowców. Ponadto ruch punktowo został zwężony. - Jadąc ul. Warszawską należy zachować ostrożność, z powodu prowadzonych robót – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

kl

02-03-2019
13:35
wacek

Robota ma się robić a tempo ma być pierońskie.Przy tym fragmencie obwodnicy północnej robotników i sprzętu jakoś nie widać ale termin podobno jest bezpieczny.Może trzeba było pomyśleć i od razu zlecić w jednym projekcie budowę wiaduktu nad torami do ronda na północ od ul. Miłocińskiej i poprowadzić drogę na południe do skrzyżowania ul.Wyzwolenia z ul.al.Okulickiego.

02-03-2019
19:21
Hugo

Wacuś , nie gorączkuj się tak. Wszystkiego naraz nie da się zrobić. Etapami ,etapami. A i kasę trzeba zorganizować. Nie od razu Kraków zbudowano.

02-03-2019
23:48
zawodowy kierowca

Szkoda że w tym miejscu nie powstało rondo.

Byłoby dużo bezpieczniej, a tak baranina ze wsi która jedzie na pamięć będzie dużym zagrożeniem. A i pewnie rondo nie powstało bo wieś po rondzie? Sami wiecie, nie za bardzo. Odpowiedzią było by rondo turbinowe ale nasi fachowcy od projektowaniu są na etapie używania linijki. Na cyrkiel za mało IQ między uszami

03-03-2019
00:43
www

to świetnie!!! teraz korki będą od głogowa do samego rzeszowa, bo dotychczas blokowały ruch jedynie "inteligentne ronda" i za nimi korki się rozładowywały; ale co tam za biurkiem można wszystko naszkicować

03-03-2019
10:26
Kazek

Chory pomysł blokujący ruch od Głogowa. Winna być estakada przygotowywujaca przekroczenie torów PKP w kierunku Ocic i do Krakowa

05-03-2019
14:02
Jan Pakosławic

Etapami najlepiej się w Rzeszowie rozkupuje niedawno zrobione, by przejść do nowego etapu. Mądre ani gospodarne to nie jest. Jeśli w osi nowej drogi nie zostawiono "delty" (mocno rozszerzonego pasa zieleni między jezdniami pod konstrukcję przyszłego wiaduktu, który przecież musi zbierać ruch z istniejącej osi ulicy) to "etap"jak to nazywasz budowy wiaduktu w przyszłości będzie musiał oznaczać rozbiórkę i przebudowę teraz wybudowanej drogi na przynajmniej 20-25% jej długości.

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.