Forum

Były rzecznik MON nie chce siedzieć w areszcie
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-02-2019
10:44

TARNOBRZEG. Skarga zostanie wkrótce rozpoznana przez tarnobrzeski sąd.

Do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu wpłynęło w środę zażalenie na tymczasowy areszt Bartłomieja M., byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej. Jak poinformowali jego obrońcy, osobiste poręczenie, które za Bartłomieja M. złożył wcześniej o. Tadeusz Rydzyk jest nadal aktualne. Czy pomoże ono wydostać się z aresztu protegowanemu Antoniego Macierewicza? Wcześniej zażalenie na brak aresztu dla byłego posła PiS Mariusza Antoniego K. skierowała do sądu tarnobrzeska prokuratura.

Zażalenie na tymczasowe aresztowanie Bartłomieja M. wysłali do sądu jego trzej obrońcy – Wpłynęło do nas dosłownie przed chwilą – potwierdził nam w środę wczesnym popołudniem sędzia Marek Nowak, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu

Były rzecznik MON od 30 stycznia przebywa w Zakładzie Karnym w Tarnowie. Decyzją Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu w areszcie tymczasowym ma spędzić trzy miesiące.

Teraz wyższa instancja – tarnobrzeska „okręgówka” prócz zażalenia dotyczącego Bartłomieja M. będzie rozpatrywać jeszcze jedno zażalenie – dotyczące byłego posła PiS Mariusza Antoniego K. Prokuratura zaskarżyła bowiem postanowienie o braku aresztu dla niego. - Nie zgadzamy się z tym rozstrzygnięciem sądu i uważamy, że tylko izolacyjny środek zapobiegawczy zabezpieczy prawidłowy tok postępowania – mówi prok. Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Śledczy domagali się bowiem, by były poseł PiS tak jak Bartłomiej M. trafił do aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Sąd zdecydował jednak, że w przypadku Mariusza K. wystarczy poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł, zakaz opuszczania kraju i zatrzymanie paszportu. Zażalenie na tą decyzję wysłane zostało do sądu we wtorek.

Przypomnijmy. Były rzecznik MON i Mariusz Antoni K. są podejrzani o „powoływanie się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł.”. Dodatkowo Bartłomiej M. i Agnieszka M. (była pracownica MON, która przebywa na wolności) usłyszeli zarzuty „przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. Tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody w wysokości 491 964 zł.”.

Prócz Bartłomieja M. w areszcie tymczasowym przebywają jeszcze 3 osoby związane niegdyś z PGZ: były członek zarządu spółki Radosław O., były dyrektor biura marketingu Robert K. i były dyrektor wykonawczy Robert Sz. Wszyscy zostali zatrzymani w związku z toczącym się w tarnobrzeskiej prokuraturze od grudnia 2017 śledztwem dotyczącym niegospodarności, powoływania się na wpływy i fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez Polską Grupę Zbrojeniową.

Katarzyna Szczyrek

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)