Forum

Były rzecznik MON nie chce siedzieć w areszcie
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-02-2019
10:44

TARNOBRZEG. Skarga zostanie wkrótce rozpoznana przez tarnobrzeski sąd.

Do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu wpłynęło w środę zażalenie na tymczasowy areszt Bartłomieja M., byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej. Jak poinformowali jego obrońcy, osobiste poręczenie, które za Bartłomieja M. złożył wcześniej o. Tadeusz Rydzyk jest nadal aktualne. Czy pomoże ono wydostać się z aresztu protegowanemu Antoniego Macierewicza? Wcześniej zażalenie na brak aresztu dla byłego posła PiS Mariusza Antoniego K. skierowała do sądu tarnobrzeska prokuratura.

Zażalenie na tymczasowe aresztowanie Bartłomieja M. wysłali do sądu jego trzej obrońcy – Wpłynęło do nas dosłownie przed chwilą – potwierdził nam w środę wczesnym popołudniem sędzia Marek Nowak, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu

Były rzecznik MON od 30 stycznia przebywa w Zakładzie Karnym w Tarnowie. Decyzją Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu w areszcie tymczasowym ma spędzić trzy miesiące.

Teraz wyższa instancja – tarnobrzeska „okręgówka” prócz zażalenia dotyczącego Bartłomieja M. będzie rozpatrywać jeszcze jedno zażalenie – dotyczące byłego posła PiS Mariusza Antoniego K. Prokuratura zaskarżyła bowiem postanowienie o braku aresztu dla niego. - Nie zgadzamy się z tym rozstrzygnięciem sądu i uważamy, że tylko izolacyjny środek zapobiegawczy zabezpieczy prawidłowy tok postępowania – mówi prok. Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Śledczy domagali się bowiem, by były poseł PiS tak jak Bartłomiej M. trafił do aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Sąd zdecydował jednak, że w przypadku Mariusza K. wystarczy poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł, zakaz opuszczania kraju i zatrzymanie paszportu. Zażalenie na tą decyzję wysłane zostało do sądu we wtorek.

Przypomnijmy. Były rzecznik MON i Mariusz Antoni K. są podejrzani o „powoływanie się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł.”. Dodatkowo Bartłomiej M. i Agnieszka M. (była pracownica MON, która przebywa na wolności) usłyszeli zarzuty „przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. Tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody w wysokości 491 964 zł.”.

Prócz Bartłomieja M. w areszcie tymczasowym przebywają jeszcze 3 osoby związane niegdyś z PGZ: były członek zarządu spółki Radosław O., były dyrektor biura marketingu Robert K. i były dyrektor wykonawczy Robert Sz. Wszyscy zostali zatrzymani w związku z toczącym się w tarnobrzeskiej prokuraturze od grudnia 2017 śledztwem dotyczącym niegospodarności, powoływania się na wpływy i fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez Polską Grupę Zbrojeniową.

Katarzyna Szczyrek

14
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Aldona z PigalakajanStanisławSewerynhijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)