Całe centrum Rzeszowa będzie płatną strefą parkingową
Przeczytaj oryginalny post blogu
16-11-2011
21:53
paulina

RZESZÓW. Innowacyjność zdaniem ratusza to powrót do tego co było 8 lat temu – do płatnych stref parkowania.

Strefa płatnego parkowania jest elementem programu transportowego Rzeszowa, na który 400 mln zł wykłada Unia Europejska. W prawdzie nie znamy jeszcze wyników studium dotyczącego przyszłej polityki parkingowej, jednak pewne światło na sprawę rzuca dokumentacja programu transportowego. Tam czytamy wprost, że brak regulacji i opłat parkingowych w centrum Rzeszowa nie zdaje egzaminu, bo parkingi są okupowane przez wiele godzin. Najprawdopodobniej są to ludzie pracujący w centrum miasta. Dlatego autorzy programu proponują utworzenie strefy płatnego parkowania obejmującego całe centrum Rzeszowa.

Granica strefy biegłaby wzdłuż linii kolejowej obok Głównego dworca PKP. Następnie wzdłuż ulicy Langiewicza potem Dąbrowskiego. Na placu Śreniawitów granica strefy…

17-11-2011
09:13
Jan Wyciślak

Wystarczy porównać powierzchnię strefy w Rzeszowie z powierzchnią podobnej strefy w Warszawie i zobaczymy kolejny chory pomysł p. Ferenca.Powierzchnia rzeszowska jest kilkakrotnie większa niż powierzchnia warszawska w proporcji powierzchni miasta. Demencja Ferenca jest przerażająca. Rada uchwala wszystko co chce bo jak nie to on i tak to zrobi.

20-11-2011
16:58
franek

Ale wystarczy żeby auto stało do godz, a jak dłużej to mandat, takie coś wprowadzić.Ale darmowe parkowanie powinno dalej być, Ferenc to obiecał ze za jego kadencji nie będzie opłat za parkowanie.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.