Cesarskie cięcia to już epidemia
Przeczytaj oryginalny post blogu
28-09-2012
06:00
Redaktor

PODKARPACIE. Kobiety wolą wygodę niż bezpieczeństwo swoje i dziecka.

Od 1999 r. liczba cesarskich cięć w Polsce podwoiła się. Wówczas odsetek ten wynosił 18,1 proc., w ubiegłym roku już 35,4 proc – Odsetek porodów cesarskich rośnie systematycznie. To bardzo zła tendencja. Coraz częściej zdarzają się kobiety, które mówią “chcę urodzić bez cesarki”, ale wciąż zdarza się, że młoda, zdrowa kobieta przynosi zaświadczenie od okulisty, że…

28-09-2012
09:09
klemensia

Gdyby można było dostać na życzenie znieczulenie przy porodzie SN to nie było by tylu cesarek, ale że z takim znieczuleniem u nas jest problem to kobiety wybierają CC.

28-09-2012
10:44
Rzeszowianka

klemensia, o czym ty piszesz, przecież znieczulenie można spokojnie wziąć, ba w coraz większej liczbie szpitali jest ono bezpłatne. Urodziłam SN w tym roku i nie było z tym najmniejszego problemu.

28-09-2012
10:55
anna mama 2 chłopców

urodziłam dwoje dzieci, z piewrszych zeszło dosc długo, spacerowałam prawie 6 godzin po korytarzu, ból był niesamowity, jak przychodził skurcz to łapałam z całej siły męża i czekałam zeby jak najszybciej przeszło, z drugim synem poszło szybciej, wiedziałam co i jak i większą część czasu spędziłam w domu, dopiero przy mocniejszych skurczach dotarłam do szpitala poboje dzieci urodziłam siłamu natury w szpitalu w Łańcucie
Niewyobrażam sobie cesarki poprostu niewyobrażam, ciach prach i masz dziecko, nic nie czujesz.
Kobiety całe piękno porodu według mnie jest w tym jak czujesz jak na świat przychodzi dzieciatko, dotykasz je przytulasz jeszcze zanim go zabiora na badania.
Dla mnie to niesamowite przezycie. NIGDY bym nie chciała cesarki!!!!
Oczywiscie jeśli wskazania do takiego zabiegu sa to oki rozumeim, ale na zyczenie? co to ma być ?
Po co zachodzić w ciąże chodzić z dzieciatkiem pod sercem tyle m-cy i nieprzezyć najważniejszej chwili- FInału porodu!
Zycze wszystkim duzo zdrowia, i proponuję przemyslenia CESARKI NA ZYCZENIE!

29-09-2012
10:46
moni

zgadzam się anną w 100% lepiej tego bym nie ujęła. Za żadne skarby nie chciałabym mieć cesarki! Przyjechałam do szpitala i urodziłam w ciągu godziny bo nie spieszyłam się wolałam te skurcze przetrwać w domu.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.