Forum

Chcą odwołania dyrektora, bo w szpitalu rządzi strach i terror
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
29-09-2019
14:37

RZESZÓW. Pracownicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 piszą dramatyczny list otwarty do władz centralnych, samorządowych, mediów...

„Sytuacja w szpitalu jest dramatyczna i pogarsza się z tygodnia na tydzień. Ten największy szpital na Podkarpaciu nie leczy pacjentów i nie ratuje życia w zakresie w jakim mógłby to robić. Takie efekty przyniosły (...) dwa lata zarządzania oraz eksperymentów dyrektora Krzysztofa Bałaty – czytamy w liście podpisanym przez lekarzy, pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych, techników i pracowników obsługi i administracji w dniu  25 września br.

List jest długi i wstrząsający. Pracownicy piszą w nim, że „od kilkunastu miesięcy stopniowo wstrzymywane są przyjęcia pacjentów i ograniczany zakres udzielanych świadczeń. (…) Że są podejmowane „decyzje o wstrzymaniu przyjmowania pacjentów na oddziały istotne z punktu widzenia pacjentów – jak kardiochirurgia, neurochirurgia, chirurgia (zapowiedziane od października), czy też ograniczenie działania sal operacyjnych. Nie funkcjonuje urologia”.

Utrzymują, że w „przypadku zakresu świadczeń leczniczych o mało dochodowym charakterze przeprowadza się zmiany organizacyjne, które w przypadku niektórych schorzeń spowodowały, że ich leczenie skutecznie zostało wyeliminowane bądź zmarginalizowane”. Wszystko to po to, „by poprawić wynik finansowy Szpitala. To jest priorytet działania dyrektora Krzysztofa Bałaty. Został zatrudniony w tym celu, aby Szpital oddłużyć. Robi to zatem w najprostszy z możliwych sposobów – ograniczając dostęp obywateli do leczenia”. Dodają też, że szpital został już sprowadzony do roli szpitala powiatowego. A robi to wyłącznie jeden człowiek specjalnie w tym celu zatrudniony przez Samorząd Województwa Podkarpackiego – pan Krzysztof Bałata. Nad nim także parasol ochronny roztoczył pan Marszalek Władysław Ortyl. W imię osiągnięć finansowych ślepo popiera jednostronne i autorytarne działania pana dyrektora.

W szpitalu strach, terror i donosicielstwo

Pracownicy skarżą się również na atmosferę pracy. Cały personel został skutecznie zastraszony – od lekarzy poprzez pielęgniarki, diagnostów aż do pracowników obsługi. Żenującą metodą jest to, że także my, przedstawiciele kadry kierowniczej – ordynatorzy, oddziałowe, kierownicy – winniśmy przekazywać informacje o innych pracownikach. Nie bójmy się tego stwierdzenia - donosicielstwo to jeden ze sposobów zarządzania tą placówką. Kto donosi ma się dobrze i może liczyć na względy. Proszę sobie wyobrazić, że dla wybranych są także nagrody pieniężne – chociaż teoretycznie ich nie ma (jest program naprawczy, który wyklucza nagrody). W wyniku powyższych działań dyrektora Bałaty, doświadczona kadra lekarzy odeszła – pracują obecnie w prywatnych placówkach - Dyrektorowi nie zależało na ich zatrzymaniu. Zauważyć należy, że z wieloma „jeszcze pracującymi lekarzami jest skłócony” piszą w liście. I dodają „STRACH to metoda zarządzania personelem. Ten strach powoduje, że personel niejednokrotnie realizuje polecenia, które są niezgodne z przepisami prawa, standardami i wewnętrznymi procedurami – co w przypadku błędu grozi ogromnymi konsekwencjami”. Wspominają także, że niepokorni straszeni są „zwolnieniami”.

I nie tylko straszeni. Zdarza się, że przykładnie zostanie ktoś zwolniony pod byle pretekstem i jest spokój. Zarzucają w liście, że lekceważy związki zawodowe, które według niego „winny przestać istnieć i robi wszystko, by je zmarginalizować”. Spór zbiorowy lekarzy rozpoczęty w kwietniu 2018 r. nie toczy się, było tylko spotkanie i przypominają o pozbyciu się przewodniczącego związku Zdzisława Szramika. „Dyrektor nie liczy się z nikim i żadna kontrola mu niestraszna. Po prostu nie zgadza się z wynikami kontroli, nie wykonuje zaleceń, nie obawia się konsekwencji. Pomimo stwierdzenia naruszeń przepisów (np. w sprawie lekarskich klauzuli opt-out) nie doszło do żadnych zmian. Dyrektor w tej sprawie ma inne zdanie niż stanowią przepisy prawa i to jest jedyna słuszna droga. Wszyscy są bezsilni; nic nie można zrobić. Ostania kontrola Ministra Zdrowia dotycząca finansów nakazująca określone działania także nie zostanie zrealizowana. Już zostało to zapowiedziane przez dyrektora”. „Dla niego nie liczy się poziom wykonywanych świadczeń zdrowotnych, tylko wynik finansowy. Nie powinno to dziwić, bo dyrektor jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej”.

Próbowaliśmy się skontaktować z dyrektorem Bałatą, ale jak zwykle nie odbierał telefonu. Stanowiska w tej sprawie nie udało się też uzyskać u Stanisława Kruczka, który jest odpowiedzialny za służbę zdrowia na Podkarpaciu, chociaż obiecał, ze później oddzwoni.

Anna Moraniec

01-10-2019
13:38
Johny

Gosc ma pelne poparcie lokalnej wladzy, ma zriobic w szpitalu dym i chocby zostaly gruzy to jemu wlos z glowy nie spadnie. Poczytajcie co zrobil ze szpitalem w Łomzy, bylo to samo zastraszanie zwolnienia lamanie prawa nagminne i zamykanie oddzialow i poradni byle tylko rachunek byl mniejszy. Na pacjentach mu nie zalezy wcale i w ogole. Szefa zwiazku zwolnil bezprawnie pod byle pretekstem i sprawa jest w sadzie ale jego to ani grzeje ani ziebi bo jak przegra to szpital a nie on i szpital bedzie placil czyli budzet czyli kowalscy a nie balata. Taki jest obraz dobrej zmiany, po trupach do celu a kto nie z nami tego na pohybel bo wrog.
Wspolczuje pracownikom i zycze zeby w miare mozliwosci odeszli do nornalnych miejscngdzie beda mogli realizowac misje pomocy ludziom.

01-10-2019
19:13
wsiok

Zdziadziałeś kuleżko. Jezdem w Twoim wieku, ale lepi wyglundom

44
Dodaj komentarz

avatar
37 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
JanuszTomekMariaJożefZOFIA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)