Chory jak... nauczyciel
Przeczytaj oryginalny post blogu
31-01-2012
22:32
paulina

PODKARPACIE. Z roku na rok coraz więcej nauczycieli bierze roczny urlop dla podratowania zdrowia.

Karta nauczyciela gwarantuje pedagogom trzy razy w ciągu kariery pełnopłatny roczny urlop dla poratowania zdrowia. Gminy domagają się zmian w zasadach ich przyznawania, bo nie dość, że z własnego budżetu wypłacają im pensje, to dodatkowo muszą zadbać o zorganizowanie zastępstw. Nauczyciele chcąc wykorzystać obowiązujące jeszcze przepisy masowo uciekają na urlopy zdrowotne. Innym powodem brania urlopu jest też niż demograficzny, który wymusza redukcję szkolnych kadr.

W regionie pracuje 47778 nauczycieli, w tym 32368 zatrudnionych jest na pełny etat, którym należy się urlop dla…

01-02-2012
11:26
asterix1969

Do autorki artykułu:
Czemu ma słuzyć ten artykuł? Chyba tylko podjudzaniu czytelników na tę grupę zawodową. Skoro tak bardzo jej zazdrościsz to czemu sama nie zostałaś nauczycielem…
W tak szanowanej i lubianej przeze mnie gazecie jest najwięcej artykułów tego typu, czyżby dla niektórych dziennikarek okres nauki w szkole i obcowania z nauczycielami był tak traumatycznym przeżyciem, że teraz zasłaniając się pseudowolnością słowa opluwają nauczycieli i szkolnictwo wogóle.
Jest tyle ważniejszych tematów: postępująca drożyzna i pogłębiająca się nędza Polaków, a przede wszystkim kryzys wartości. A kto jak nie szkoła własnie tych wartości broni i stara się je wpajać młodym ludziom.
Jeżeli rola nauczyciela będzie przedstawiana w taki sposób, w jaki przedstawiasz Ty i Tobie podobni dziennikarze to jaki będzie jego autorytet dla uczniów i jakie będzie nasze przyszłe społeczeństwo…?

02-02-2012
00:31
obelix

Mam nadzieje, że jak was zwolnią i uda wam się znaleźć pracę w prywatnym przedsiębiorstwie to przejrzycie na oczy jak to było źle mieć 40% wolnych dni w ciągu roku od pracy i zarobki dyplomowanych z dodatkami przekraczające pobory przeciętnego Polaka po studiach. Taka jest prawda i trzeba skończyć z przywilejami, bo dlaczego Kowalski Nauczyciel ma mieć przywilej a Wiśniewski Informatyk, Księgowy czy Przedsiębiorca ma nie mieć?

02-02-2012
00:32
jano

Jednak prawda boli!
W jakim zawodzie może pracownik mieć tyle pełnopłatnych okresów w pracy zawodowej?
To nie jest podważanie autorytetów,tylko przykład jaka dopadła to środowisko epidemia..?
I jak tu kształtować młodego człowieka??

02-02-2012
00:32
ROMAN

fakt nie ma autorytetów- wszystko przez politykę o zafajdanej wolności małolatów- i nie ma się co dziwić że kadra pedagogiczna wysiada nerwowo i psychicznie -pamiętam że w szkole średniej np.na lekcji matematyki było słychać jak mucha w sali latała – a jak który szepnął to obrywał drewnianym cyrklem od przedwojennego profesora- dzisiaj za taki afront nauczyciel dostał by kopa w dupę i won ze szkoły a szkoła płaciła by mądrali odszkodowanie – ale cóż wolność – rupta co chceta

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.