Forum

Co dzieje się na mieleckim basenie?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
08-03-2019
12:04

MIELEC. Główne zarzuty to bakterie, deficyt ratowników i ogólna ciasnota.

W ostatnim czasie dość głośno – w sensie negatywnym – zrobiło się o pływalni krytej na osiedlu Smoczka, która po wyburzeniu starej hali sportowej jest jedynym takim obiektem w Mielcu. Główne zarzuty to brak odpowiedniej liczby ratowników, bakterie coli w wodzie, a także ogólnie panująca tam ciasnota. Wszystko to ma zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu użytkowników pływalni. Co na to zarządcy obiektu?

Jarosław Szczerba, przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miasta, przekonuje, że brak odpowiedniej liczby ratowników na basenie, to historia „wyssana z palca jednej z osób”. – Przecież to są podstawy zapewnienia bezpieczeństwa na pływalni. A więc myślę, że takie sytuacje nie mają tam po prostu miejsca – zapewnia Szczerba.

Zapytaliśmy go również o jakość basenowej wody: – Obecnie Sanepid bada ogólny stan przekroczenia norm poziomu bakterii – bez znaczenia, czy one są szkodliwe, czy też nie. Jeśli taka norma zostanie przekroczona, to basen zostaje automatycznie zamknięty do czasu wyczyszczenia wody. Na szczęście miasto zakupiło lampy UV, które mocno rozwiązały tę sprawę. Przekroczenia norm bakteryjnych w zasadzie już nie występują. Czasami zdarzy się tzw. incydent kałowy, na który jednak nikt z pracowników nie ma wpływu – zaznacza. 

– Jeśli chodzi o ciasnotę na pływalni, to jest to naturalna sprawa. Kiedyś były w Mielcu dwa baseny, teraz jest jeden, stąd ta kumulacja – uważa nasz rozmówca. – Druga sprawa, to moda na pływanie. Ten trend rośnie z roku na rok. Pamiętajmy, że nie tylko mieszkańcy Mielca korzysta z tego basenu, ale również całego powiatu. Na pływalniach w sąsiednich miastach nie ma takiego obłożenia, jak u nas Z jednej strony należy się z tego cieszyć, bo są wpływy z biletów, a z drugiej – musimy być cierpliwi i czekać na drugi basen.

– Komisja Sportu, której przewodniczę, wypracowała plan działań, dzięki któremu – mam nadzieję – sytuacja związana z tym zagęszczeniem użytkowników basenu ulegnie zmianie. Tylko jeszcze trzeba kilkunastu dni, żeby to dopracować – zastrzega Szczerba.

– Inna sprawa, że ta pływalnia jest za mała – dodaje szef komisji. – Tory pływackie są szerokie na 2 m, a gdyby miały 2,5 m, to można byłoby śmiało organizować zawody rangi mistrzowskiej. Powinny być też trochę większe trybuny. Dla mnie to jest skandaliczne, że, budując ten obiekt, magistrat nie potrafił tego wziąć pod uwagę. Gdyby takie zawody w Mielcu się odbywały, to miejscowe hotele by na tym zarabiały, tak samo sklepy. Miasto mogłoby się promować. A tak to zabito w zalążku coś, co mogło być dla nas szansą.

Paweł Galek

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.