Forum

Co robić, gdy pilnie potrzebne są pieniądze?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
14-06-2019
08:46

Image EnlargerWedług danych Biura Informacji Kredytowej nawet co piąta rodzina posiadająca dzieci na wychowaniu ma problem z pokrywaniem bieżących rachunków. Wielu rodziców pomimo korzystania z rządowego programu 500+ ma także trudność z uzbieraniem pieniędzy na jednorazowe większe wydatki typu wakacje, czy sprzęt elektroniczny. W codziennym zmaganiu się z problemami finansowymi warto wiedzieć, co robić, gdy pilnie potrzebne są pieniądze np. na uregulowanie zobowiązania bądź ekstra wydatek.

Domowy budżet pod kontrolą

Raport BIK na temat kłopotów polskich rodzin z regulowaniem bieżących zobowiązań jest niepokojący. Przecież wszelkie opóźnienia w spłacie rachunków mogą dość szybko przeobrazić się w poważniejsze problemy. Od zaległości rosną odsetki, a znaczne przekroczenie terminu płatności może skutkować wpisaniem do rejestru dłużników, czy wszczęciem procedury windykacyjnej.

Jeśli w każdym miesiącu zdarzają się nam problemy z regulowaniem najważniejszych płatności typu czynsz, czy rachunki za prąd i telefon, warto zacząć skrupulatnie planować wydatki. W zarządzaniu domowym budżetem pomogą nam darmowe aplikacje na smartfona lub po prostu zwykły zeszyt, w którym będziemy mogli co miesiąc rozpisać plan naszych najważniejszych wydatków.

Dobrą praktyką jest regulowanie w pierwszej kolejności rachunków, a dopiero potem planowanie innych niezbędnych zakupów. Lepiej bowiem skorygować wydatki na jedzenie czy przyjemności niż martwić się, że nie ma się pieniędzy na spłatę bieżących zobowiązań.

Skąd wziąć pieniądze w sytuacji awaryjnej?

Czasami zdarza się, że pomimo wysiłków włożonych w zarządzanie budżetem domowym, tak czy owak zabraknie nam środków na jakiś ważny wydatek. Wystarczy, że w wyniku poważnej awarii komputera dziecka konieczny będzie zakup nowego sprzętu, który trudno było przewidzieć. W takich okolicznościach możemy skorzystać z wielu opcji pozyskania dodatkowej gotówki – poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Image Enlarger

Szybka pożyczka online

Dostępne przez Internet pożyczki pozabankowe to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród osób, które pilnie potrzebują dodatkowych pieniędzy. Te nowoczesne usługi pozwalają pożyczyć pieniądze bez formalności i w zasadzie od ręki, ponieważ w wielu przypadkach cała procedura zamyka się w około 15-30 minutach, łącznie z przelewem środków na konto klienta.

Do zaciągnięcia takiej pożyczki online w kwocie od 100 do kilku tysięcy złotych zwykle wystarczy dowód osobisty oraz konto w banku. Nie ma potrzeby przesyłania skanów dokumentów, czy zaświadczeń o zarobkach. Należy jednak mieć w miarę dobrą historię kredytową i nie mieć wpisów w bazach dłużników (czyli nie mieć np. zaległości w rachunkach). Taka wygodna i szybka pożyczka online na konto dostępna jest choćby tutaj: https://freezl.pl/oferty/pozyczki-na-konto.

Do plusów pożyczek internetowych należy zaliczyć nie tylko brak formalności, czy szybki przelew gotówki, ale także to, że środki można przeznaczyć na dowolny cel – zapłacimy nimi rachunki, sfinansujemy codzienne zakupy, a nawet większe ekstra wydatki.

Karta kredytowa

Zaletą karty kredytowej jest to, że dzięki niej możemy sięgnąć po dodatkowe środki z banku zawsze wtedy, gdy będą nam one potrzebne. Najpierw jednak trzeba ją wyrobić – w tym celu należy udać się do banku i złożyć stosowny wniosek wraz z dokumentami niezbędnymi do oceny naszej zdolności kredytowej. To właśnie od tej oceny będzie zależało, jaki limit środków na karcie zostanie nam przyznany. Jeśli już dostaniemy kartę, nie musimy korzystać z niej od razu. Sięgajmy po nią wyłącznie wtedy, gdy rzeczywiście pilnie potrzebne są pieniądze na ekstra wydatki.

Ważne! Karta kredytowa służy głównie do operacji bezgotówkowych, ponieważ za wypłatę nią gotówki z bankomatu bank naliczy nam wysoką prowizję i w dodatku od razu zacznie naliczać odsetki od kredytu.

Z karty korzystajmy więc wyłącznie wtedy, gdy pilnie potrzebne są nam pieniądze np. na większe zakupy. Pamiętajmy również, by wykorzystaną z karty kwotę pieniędzy spłacić w okresie bezodsetkowym (trwa on około 54 dni), ponieważ dzięki temu unikniemy kosztów kredytu.

Pożyczka od rodziny

W sytuacjach awaryjnych, gdy naprawdę pilnie potrzebujemy dodatkowych środków finansowych, dobrze mieć w rodzinie lub wśród przyjaciół osobę, którą będziemy mogli poprosić o pożyczkę. Zaletą pożyczenia pieniędzy od bliskich jest to, że zwykle nie wiąże się to z żadnymi kosztami (trudno żeby siostra doliczyła nam odsetki i prowizję), jak również z jakimikolwiek formalnościami.

Niestety nawet jeśli mamy taką zaufaną osobę, to musimy liczyć się z tym, że nie zawsze będzie gotowa nam pomóc – w końcu rodzice, czy rodzeństwo także mogą mieć akurat swoje wydatki lub chwilowe braki na koncie.

Na pilne wydatki warto mieć odłożoną gotówkę

W każdej sytuacji, gdy pilnie potrzebne są pieniądze, powinniśmy mieć tak naprawdę możliwość sięgnięcia po własne oszczędności. Choć przy skromnym budżecie wydaje się to trudne, warto podjąć wysiłek, by każdego miesiąca odłożyć określoną kwotę np. na konto oszczędnościowe. Dzięki temu będziemy powoli budować swoją poduszkę finansową, po którą będziemy mogli sięgnąć w sytuacjach podbramkowych.

Regularnie powtarzające się problemy z niewystarczającą ilością pieniędzy powinny nas również skłonić do przeanalizowania i redukcji wydatków oraz być może znalezienia sposobu na zwiększenie dochodów.

Artykuł partnera

35
Dodaj komentarz

avatar
28 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
FabionaBlankaSzkoła języka angielskiegoKrystynawho win today match Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)