Co się dzieje z pogodą
Przeczytaj oryginalny post blogu
05-04-2013
06:06
Redaktor

Musimy się przyzwyczaić. Aura będzie nas zaskakiwać i będziemy doświadczać coraz więcej klimatycznych anomalii, takich jak śnieżna Wielkanoc.

Dlaczego jest tak zimno i kiedy wreszcie przyjdzie wiosna? Klimatolodzy doskonale znają odpowiedź i ostrzegają, że z takimi anomaliami pogodowymi, z jakimi mamy do czynienia od blisko miesiąca, jeszcze w przyszłości będziemy mieli okazję się zetknąć i to nie raz na kilkanaście lat, ale coraz częściej. A…

05-04-2013
10:09
ROMAN

nic się nie dzieje zmiany klimatu na ziemi były/są/ i będą- przypomnę;
w trakcie ocieplenia wikingowie skolonizowali Grenlandię / w 1498 Cabot jak dopłynął na wyspę to zastał puste osady/ w XV -wieku w czasie małej epoki lodowcowej z Polski do Szwecji saniami jeździli przez Bałtyk . Okresowość zmian następuje cyklicznie co 120 tyś.lat wachania poziomu wód ocylują w przedziale [ + ] – [ - ] 130 metrów.
Ponadto przypomnę że nikt nic nie pisze że za podwyższoną emisję metanu w atmosferze odpowiada zwiększona powierzchnia pól ryżowych i zwierzęta hodowlane + wycinka lasów .
Opowiadania o ograniczeniu CO2 – to są bajki – temat jest złożony ; nikt nie mówi że na integracjał ma wpływ;
-mimośród orbity Ziemi / aktywność wulkaniczna / moc promieniowania słońca / położenie układu słonecznego względem ramion spiralnych Galaktyki / chmury promieniowania kosmicznego / i inne.
Kilka milionów lat temu w Arktyce panowały warunki tropikalne a Antarktyda była skuta lodem- to skomplikowana układanka o szczegółach której mówi się wyrywkowa – jak komu pasuje.

06-04-2013
08:28
czytelniczka

Nic się nie dzieje.Wg geografów pogoda jest zawsze.. Cieszcie się, że nasi "szanowni"na pogodę wpływu nie mają bo to byłoby dopiero cudownie.

06-04-2013
14:19
alex126

Zgadzam sie tutaj z panem Romanem w wielu kwestiach .To normalne ze jest flaktuacja i klimat sie zmienia.Nie jestem exspertem ale temat jak słusznie pan zauwazył jest bardzo złozony…badania klimatu mamy stosunkowo bardzo krotko jak sie nie myle od 500 lat.Nowoczesna technologia pozwala nam jednak badac przeszłosc aby zrozumiec terazniejszosc….

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.