Co z aquaparkiem w Zwięczycy?
Przeczytaj oryginalny post blogu
21-02-2012
11:25
paulina

RZESZÓW. Wszystko zależy od inwestorów.

W styczniu pisaliśmy o wielkich planach otwarcia pierwszego w Rzeszowie aquaparku. Z propozycją wystąpiła m.in. Rada Osiedla Zwięczyca, która chciałaby, aby park wodny powstał na terenach tzw. Kaczernego.

Jednym z warunków wybudowania aquaparku było uzyskanie zgody od Skarbu Państwa na bezpłatne zajęcie 20 ha ziemi. Możliwe jest to wówczas, gdy realizowana jest inwestycja społeczna. Problem nadal nie został rozwiązany. – Wciąż czekamy na decyzję – mówi bez entuzjazmu Janusz Micał, przewodniczący Rady Osiedla Zwięczyca.

Wciąż nie wiadomo

W Urzędzie Miasta zapytaliśmy, kiedy możliwa będzie budowa tego długo oczekiwanego przez rzeszowian (i nie tylko) obiektu. – To nie zależy od…

21-02-2012
15:30
ROMAN

no tak ja już czekam na ten obiecany dobrobyt ponad 60 lat – a tu znowu mówią czekaj tatka latka – a bym chciał w tej rynnie – sru do wody nie ? – a oni dalej swoje czekać tylko ile 1000 lat ? i mi wizje pokazują aquaparku – śmiech na sali.

21-02-2012
18:39
Borjan

buhahaha ..aquapark w zwięczycy .Prędzej świnia zobaczy niebo niz na tym osiedlu coś zacznie się dziac

22-02-2012
07:49
Mateusz

Najlepszym miejscem pod aquapark są ogródki działkowe "Nasz Gaj", które są w samym sercu miasta, centrum, przy jednej z głównych ulic Rzeszowa, skąd tylko przejść przez ulicę na drugą stronę i jest cała strefa handlowa: hipermarkety, galerie handlowe, itp. Tuż obok działek rozwija się Park Papieski, z kolei działki z tyłu Leclerca powinny być przeznaczone na mieszkaniówkę lub biurowce. Jadąc dalej ulicą Powstańców Warszawy obok hotelu Classic są również wolne działki. Rezygnując z tych terenów miasto popełniłoby błąd, ponieważ są to bardzo atrakcyjne tereny na taką inwestycję, a działki w centrum miasta to po prostu marnotrawienie przestrzeni. Działki powinny być poza miastem. Co do Zwięczycy i Kaczernego to w tamtym miejscu widziałbym coś innego, np. mieszkaniówkę.

23-02-2012
11:33
asterix1969

Aquapark na wsi?
Niewiarygodne!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.