Co zrobić z 10 mln? Niech zdecydują mieszkańcy!
Przeczytaj oryginalny post blogu
20-10-2012
12:15
Redaktor

RZESZÓW. – Nie potrzeba nam kładek i grających fontann, ale zwykłych rzeczy, które ułatwią codzienne życie – mówi pan Janusz z Rzeszowa. – Chcemy mieć możliwość decydowania o tym, na co są wydawane nasze pieniądze.

Ponad 12 mln zł na okrągłą kładkę dla pieszych czy 7 mln zł na fontannę multimedialną – tak pieniądze wydaje prezydent Tadeusz Ferenc. A czego tak właściwie chcą mieszkańcy?…

20-10-2012
19:18
ROMAN

tak super pomysł – popieram – proponował bym zrobić tylko jedną korektę – mianowicie
- budżet obywatelski 90 %
- władza 10 %
taki podział byłby właściwy i słuszny- gdyż
jest demokracja podobno – nie ? jeśli tak to ogół decyduje – a u nas jednostka decyduje i mówi o demokracji – robiąc co się jej umyśli- czyli pic na wodę fotomontaż czeski film

20-10-2012
19:18
rzeszowiak

N odobrze budżet obywatelki budżetem i na tym mamy zaprzestać ??? to swoją drogą a kładka, fontanna swoją ,po jakiego wszystko łączyć w jedną całość jak to zupełnie inne rzeczy ??

20-10-2012
19:19
Kasprzak

Im więcej osób do rządzenia pieniędzmi, tym więcej koryt trzeba wypełnić!! a zanim się koryto przeleje i ochłapy zostaną… to może nie być opłacalne, no chyba, że będzie się zaraz przy tym korycie.
Już za komuny wszystko było wspólne – niczyje… czyżby powrót? Tak bardzo Nam tego brakuje?
Jak najbardziej jestem przeciwnikiem obywatelskiego budżetu.

20-10-2012
19:20
rzeszowiak

"KOMENTARZ, Jerzy Cypryś, przewodniczący radnych PiS
- Niestety jest nam daleko do wprowadzenia budżetu obywatelskiego, przynajmniej za czasu obecnego prezydenta. Widać, że pan prezydent nie lubi słuchać innych, wydaje środki według własnych, często dziwnych pomy" – Szanowny Panie ,kiedy Prezydent Ferenc zaczął tak zarządzać tym miastem że zaczął sie z roku na rok wspaniale dynamicznie rozwijać po poprzednich nieudacznikach to Pan nie znał słowa inwestycja a pcha się Pan tak gdzie nie Pana miejsce , Pan potrafi jedynie teorertycznie działać w praktyce natomiast Pan wypada bardzo blado. A prezydenture Pan zobaczy jak świnia niebo.
Proponuje niech Pan wyjedzie dzisiaj z rzeszowa i nie wraca ze swoim góru który zawitał na politechnikę z niewyjaśnionych przyczyn.

21-10-2012
14:42
dsaz

Nie życzyłbym sobie żeby Cypryś został kiedykolwiek Prezydentem Rzeszowa. Rzeszów potrzebuje prawdziwego menadżera, który jest znany w kręgach polityczno-biznesowych, zna języki obce i traktuje swoje stanowisko jako służbę miastu i mieszkańcom. Nie potrzebujemy na tym stanowisku typowego zacietrzewionego polityka, który będzie poświęcał faktycznej działalności dla miasta jedynie ułamek czasu.
Ferenc jaki jest każdy widzi, ale niestety lepszego następcy w tej chwili nie ma. Pomimo że miał związki z SLD i ktoś czasami nazwie go byłym komunistą to jednak przed partykularnym własnym interesem i interesem partii stawia przede wszystkim interes miasta. Kluczowa inwestycja dla miasta czyli uzbrojenie strefy "Dworzysko" niestety jest w głębokim lesie i w tym przypadku Pan Prezydent wypada blado. Niemniej jednak jak wspomniane było wyżej musi czym prędzej wyłaniać się już kolejny lider dla miasta – pytanie kto?

21-10-2012
14:42
Piotr

pewnie najlepiej porobić skwerki dla żuli i dawać darmowe pryty jak by nie ten ferenc to w rzeszowie by nic nie było. Palców zabaw w rzeszowie jest tyle nowych ścieżek rowerowych drogi oświetlenie

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.