Coraz więcej “donosicieli” do skarbówki
Przeczytaj oryginalny post blogu
02-08-2012
06:11
Redaktor

PODKARPACIE. Do 22 Urzędów Skarbowych w poprzednim roku napisało donosy116 osób.

- Proszę pani, dzwonię, bo mój sąsiad ma rentę, a pracuje w polu, kupił kombajn, ale nie odprowadza od niego podatku, płaci młodym we wsi za pracę, ale nie zatrudnia ich na umowę – dzwoni do nas oburzona pani Janina z…

02-08-2012
08:45
K. Bimbała

Donosicielstwo to wielka podłość i nie podlega to dyskusji. Ale sam fakt że masa ludzi reaguje nie tyle z zazdrości , co z oburzenia do działalności tej instytucji, która powinna być poza cieniem jakiegokolwiek podejrzenia. Widocznie tak nie jest skoro ludziska widzą niesprawiedliwość gołym okiem. Nie da się przecież ukryć iż ludzie wiedzą że US i UKSy jednych za błahostki puszczają z torbami (np.KLUSKA , który nie odpalił na jedna z partii) i tacy którzy maja zezwolenie na każdą działalność bez obaw o konsekwencje swoich czynów ( są to prawdopodobnie członkowie rodzin tam zatrudnionych , a prowadzący własną działalność, są firmy słupy niby exporterzy, są wreszcie osoby których działalność jest rozliczana przez pracowników tych instytucji służących za marną opłatą udostępnianiem wszelkich kruczków prawnych , aby obejść podatek). I tutaj ludziom się zbytnio nie dziwię , że reagują widząc często bez specjalnego wysiłku , że ich sąsiedzi nowobogaccy pracą się nie przemęczają , żyjąc w luksusach i nawet nie starają się tego skrywać. A że nie wszyscy są cwaniakami stąd widać idzie korespondencja , która niewiele przynosi w drobnych sprawach , ale globalnie ma wielki wpływ na całokształt działalności państwa bezprawia. W interesie więc US leży aby tym zjawiskiem się nie chwalili!.

02-08-2012
09:55
Rzeszowianka

Jaki z tego morał, nie wolno nikomu nic o sobie opowiadać, o tym co się robi itd. bo zaraz znajdzie się jakiś życzliwy, który doniesie i nawet jeśli wszystko będzie w porządku, to zapewne wątpliwą przyjemnością jest gościć u siebie urzędników Skarbówki, bo np. skąd ktoś może wiedzieć, czy odprowadza się podatek czy nie, śledzi go czy wpłaca w banku/na poczcie albo podgląda czy nie robi czasem przelewu do US. Ludzka zawiść jest czasem porażająca i miej tu zaufanie do ludzi. Dlatego lepiej o prywatnych sprawach nie dyskutować, szczególnie w dobie facebooków itp. gdzie ludzie czasem bez opamiętania "wywlekają" swoje prywatne sprawy, a potem są zdziwieni jakie może to czasem przynieść konsekwencje.

02-08-2012
10:09
Natalia

No gdyby system donosów nie pochwalał, tego rodzaju "działalności" by nie było. Wydaje się, że większość wskazań "życzliwych" czy też "prawdziwych Polaków", to pomówienia i tu jest prawdziwy problem. Nasz system, w dużej rozciągłości swoich działań, opiera się na pomówieniach. Dochodzi do tego, że jak za Stalina zamyka się ludzi w więzieniach właśnie na podstawie pomówień, a to już skandal! Może by tak wszelkiego autoramentu urzędy wzięły się same za robotę, a nie szły po linii najmniejszego oporu i przestały posiłkować się wyssanymi z palca bredniami jak realnym materiałem dowodowym.

02-08-2012
14:04
sdfs

JAkie to podkarpackie i katolickie …hehe

02-08-2012
16:04
piotr

Pan sąsiad zapewne nie może wyżyć z tej skromnej renty i pewnie kombinuje jak może a pani Janinę zapewne katoliczkę krew zalewa z zazdrości że człowiek jest zaradny. Mieć takiego sąsiada to "skarb".
Pani Janino w Polsce większość emerytów i rencistów dorabia nie rozliczając się z Urzędem Skarbowym .

02-08-2012
16:54
Szczepan Brzęczyszcz

Pan Kluska?
Pan Kluska złapał kontrakt na wyposażenie polskich szkół w Optimusy. Przepis mówił, że komputery importowane płacą niższe stawki niźli krajowe, więc Kluska wysyłał je na Słowację, skąd importował, a później by nie marnować śdrodków wysyłał na Słowację same faktury, a potem to nawet faktur nie wysyłał.
Dlaczego import był preferowany?
Widocznie ktoś miał lepszego lobbystę.
Obchodzenie prawa w celu pomniejszenia należności podatkowych jest przestępstwem, nawet jeżeli dotyczy to forsy kurii tarnowskiej.

02-08-2012
21:04
ROMAN

stara zasada jeśli ja coś wiem to gęba w kubeł – bo jak to wie dwuch to o jednego za dużo.

03-08-2012
11:04
K.Bimbała

ROMAN napisał(a):

stara zasada jeśli ja coś wiem to gęba w kubeł – bo jak to wie dwuch to o jednego za dużo.

"Dwóch " Romanów i ludzie muszą powtarzać maturę z polskiego?.Cool

17-01-2013
10:26
jola

znam pewna gwiazdeczke wozi sie samochodami klasy lux,mezus zarabia najnizsza krajowa-niby…tak deklaruje w zez.podatk.US. pobiera nawet zasilek na dziecko z MOPS -twierdzi ze na waciki….ale oczki jej sie niedlugo otworza….waciki po smietnikach bedzie szukac…zmija……OJ JAK MI BEDZIE WTEDY PRZYKRO…HA HA

10-02-2013
04:16
pytek

Będzienica to piękna miejscowość,wiela lasów prywatnych.Patologi też wiela…DUŻO PIJAKÓW I ZŁODZIEI………….

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.