Cukrowa zmowa cenowa
Przeczytaj oryginalny post blogu
12-02-2013
06:10
paulina

PODKARPACIE. Unijne kwoty cukrowe sztucznie zawyżają cenę cukru.

Kwoty cukrowe mogą być sprzeczne z Konstytucją i stanowić formę zmowy cenowej. Koalicja indywidualnych i przemysłowych użytkowników cukru wzywa do ich zniesienia od 2015…

12-02-2013
09:01
Ambroży

Ktoś ??? , a przecież jest okazja po wniosku konstruktywnego votum nieufności PIS wobec koalicji rządowej PO/PSL skończyć z tym nierządem w Polsce!. Takich absurdów jest tysiące ,żeby nie powiedzieć miliony?. Ale kogo to obchodzi poza tymi zadowolonymi jeśli cieknięcie z kranu ciepła woda?.

12-02-2013
09:02
wiesiek

Zmowa cenowa na cukier istnieje od 90 lat. Polska kiedyś potentat cukrowy zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia produkcji. Wszystkie rządy PSL nic w tym temacie nie zrobiły chłopkom to jest na rękę nie produkują cenami robią większe zyski w TVP ich Kłopotek na jednej z podwyżek ceny cukru powiedział; ja nie słodzę. Ale dzieciom kwaśnego soku przertworow z owoców nie che dawać wytłumaczyć nie widzi potrzeby bo on nie słodzi

12-02-2013
09:04
Ernest

Nie znam się na cukrze ale mam kilka uwag do zdjęcia. Przede wszystkim respect dla pana Getlera (fotografa) który uchwycił panią Justynę ze Straszęcina w momencie jak akurat nabrała łyżkę cukru; mimo że nie jest to kulturalne robić zdjęcia akurat wtedy gdy pani Justyna nawija o przemyśle cukrowym, tym bardziej że po twarzy pani Justyny widać że sama jest faktem zrobienia jej zdjęcia zaskoczona, to jednak ekspresja fotografii robi wrażenie. Chciałbym także zwrócić uwagę że pani Justyna nie ma obrączki na palcu a z jakiś powodów pan fotograf właśnie ją odwiedził w domu w Straszęcinie.. Czyżby niniejszy artykuł pod płaszczykiem zmowy cukrowej miał na celu wypromowanie pani Justyny przez zaprzyjaźnionego reportera… ?

12-02-2013
09:30
Ambroży

Ernest – masz rację co do zdjęcia – lepiej byłoby zamieścić zdjęcie ropczyckich silosów cukru z dymkiem wydobywającym się i hasła PSL nie niszcz polskiego rolnictwa!!

12-02-2013
09:59
czytelnik Nowin

Brazylia chce sprzedawac cukier i to bez zadnych ograniczen za polowe ceny jaka obecnie obowiazuje w Uni Europejskiej.
Bedzie tanio jak zaczna dostarczac.

12-02-2013
10:00
byly maszynista

Za PRL-u to dopiero byla zmowa cukrowa.
Mysmy dawali ruskim tyle cukru ile tylko Polska zdolala wyprodukowac a magazyny w polskich cukrowniach byly nieomal puste i cukier dla Polakow trzeba bylo reglamentowac na kartki !! Ale ruskie za to brali od nas wegla tyle ze nie nadazano przeladowywawywac w Medyce mimo ze przeladunek trwal 24 godziny 7 dni w tygodniu. Na trasie ze slaska do Medyki co 10 minut cala dobe przez 7 dni tygodnia jechal pociag za pociagiem z weglarkami zaladowanymi weglem. Jak brakowalo weglarek to nawet platformy do dluzycy byly deskami nadstawiane i ladowane weglem.

13-02-2013
09:37
komendant straży poż

Peeselowcyrządzą juz tyle lat i zamiataja wszystko pod dywan zamiast rozwiazywac problemy.
Ilu ludzi chorych na hipoglikemię cierpi przez drani !
Podatki tez miały być płacone przez rolników zależne od dochodu i co ?
tylko im na stołkach zależy
precz z PSL em !

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.