Czarny dzień na Jasnej Górze
Przeczytaj oryginalny post blogu
10-12-2012
12:30
Redaktor

CZĘSTOCHOWA. Atak na Świętą Madonnę.

Policja zatrzymała 58-letniego mieszkańca Świdnicy, który w niedzielny poranek usiłował oblać czarną farbą obraz Matki Boskiej Częstochowskiej znajdujący się w klasztorze na Jasnej Górze. Napastnikowi nie udało się zniszczyć obrazu, nikt nie ucierpiał.

Mężczyzna rzucił w kierunku słynnego wizerunku najprawdopodobniej żarówki wypełnione czarną farbą. Do Częstochowy przyjechał najpewniej już…

10-12-2012
13:52
iza

Uroczystość Imakulata (Maryi niepokalanie poczętej tj. bez grzechu pierworodnego) obchodzona 08.12 jest na całym świecie. Jest to największe święto w roku poświęcone Maryi. W tym dniu była godzina miłosierdzia dla świata – modlitwą wyproszono wiele dobra. Siły zła nie wytrzymały. Chcąc pokazać swoją moc znalazły tego, którego rękoma uczyniły zło niewyobrażalne.
To już od kwietnia 2010 r. zło przybrało postać bezkarnego naigrywania się z krzyża oraz z ludzi wierzących i trwa nieustannie. Są nawet specjaliści od szydery -drwiących tylko i wyłącznie z chrześcijaństwa. Na inne religie języka nie strzępią i ręki nie podniosą.

Dla nas katolików wczorajszy czyn wymaga ekspiacji zbiorowej i indywidualnej.

10-12-2012
13:53
Ambroży

To bardzo smutne jak wielu dziennikarzy jest zaprzedanych diabłu i jego interesom, jeśli z wczorajszych wydarzeń w Częstochowie nie umieją wysnuć prawdziwych wniosków lub w obawie o stołek boją się podjąć walki o przekaz obiektywnej prawdy. A tutaj jest naprawdę nad czym się zastanowić (PALIKOT, TW BONI, MICHAŁOWSKI, NAŁĘCZ, KUŻNIAR "WSI 24") i temat mowy nienawiści???.. Nie wiem czy ten , kto chciał zniszczyć po raz pierwszy od 1430 roku ikonę M.Boskiej Częstochowskiej , był normalny, chory, czy nasłany przez jakąś grupę ludzi wrogą Polsce – trudno w tej chwili powiedzieć coś więcej , niż to że to olbrzymi wstyd !!! wobec naszych wielkich postaci POLAKÓW jak kard.Wyszyński , J.P II , czy Kazimierz Wielki. Jak mogą czuć się dziś ci , którzy od dłuższego czasu swoim postępowaniem, słowem prowokowali zaistniałe wydarzenie?. Czy trzeba przypominać zdarzenia czasów zachowań walki o Krzyż na Krakowskim Przedmieściu, postępowanie Dody, Nergala , Bonieckiego, bp.Pieronka??. Dziś rano przez chwilkę w TVN24 red. Kuźniar dał próbkę swoich chamskich sformułowań wobec premiera Kaczyńskiego i widać jak na dłoni , że na nic mu potrzebna książka "Przemysł POGARDY" dopiero co napisana, podobnie jak prof. Nałęczowi (etatowemu doradcy prezydenta i ponoć historykowi) Opolszczyzna i zainteresowanie wielkie jakie wiązało się z wizytą J.K na tym terenie.Co gorsze media publiczne nie są w ogóle zainteresowane pokazaniem takich spotkań , natomiast lubują się w skrótowych analizach tematów najważniejszych dla Polaków w sposób urągający rzetelnemu dziennikarstwu. Za przykład podam M.Serafin i jej dzisiejszy wywiad z prof.Staniszkis gdzie szereg zadawanych pytań jest kopiowanych z innych przekazów tv. Nigdzie natomiast nie można się odszukać przekazu oryginalnego , chyba że PIS na swoich stronach coś pokaże. Jak w takiej sytuacji może racjonalnie wyciągać wnioski społeczeństwo?. Czy nadal wszystkie kolejne walące się problemy gospodarczo społeczne przy całkowitej ignorancji rządu maja w mediach być zamiatane pod dywan?. Całą niedzielę wałkowano w mediach problemy Siwca z jego europejskim korytem i nawet poseł Cymański w " Kawie na ławie" nie mógł na żywo u Rymanowskiego doprosić się choć kilku zdań na tematy gospodarcze w 40 min. programie TVN 24 . Czy nadal tak mają być informowani POLACY i czy w tej sytuacji jedynym zdrowym przekazem ma być tylko zwalczana na wszystkie sposoby TV TRWAM?? Czy do lemingów w sposób grzeczny można zwracać się "drogi przyjacielu" jak proponował jeden z rozmówców prof Krasnodębskiego w Rozmowach niedokończonych TV TRWAM???.

11-12-2012
10:15
katolik z fary

Zgalszam stanowczy sprzeciw takim wiadomosciom !!
Sprawy religijne prosze regulowac na forum gazet i telewizji religijnej a nie w mediach publicznych.
Zaraz zaczna inne religie i wyznania zadac rownouprawnien i media publiczne stana sie jednym wielkim jarmarkiem roznych religi.
Prosze sie przeniesc na lamy gazet i do programu telewizji katolickiej !
Takie postepowanie jest przemoca religijna. Wkrotce araby zaczana w polskiej TV zadac sprawozdan ze swoich nabozenstw i pielgrzymek BO JEST ROWNOUPRAWNIENIE i im sie TEZ NALEZY !!
Prosze sie przeniesc na swoje media katolickie !!
Jestem katolikiem wierzacym i praktykujacym ale nie pochwalam przemocy ZADNEJ RELIGI na forum publicznym.

11-12-2012
11:25
szatanista

Jak nic Polacy zaczynają mądrzeć mając dość guseł i czarnej tyranii

11-12-2012
13:27
Ambroży

"katoliku z fary" – tobie zdaje się najprawdopodobniej że jesteś katolikiem !. A mnie się zdaje że nie rozumiesz kompletnie co znaczy życie w demokracji i jakimi prawami się rządzi. Co do twojego sprzeciwu , to radzę go schować Ci głęboko w piwnicy i nie publikować w mediach ponieważ szkodzisz sobie i innym odważnym katolikom.

11-12-2012
13:28
Ambroży

ps. tutaj popatrz jak wygląda i czego może dotyczyć np. protest katolika
"Zdecydowany sprzeciw środowisk katolickich wywołała decyzja Centrum Sztuki Współczesnej o prezentacji w Zamku Ujazdowskim w Warszawie bluźnierczej wystawy Maurizio Cattelana pt. „Amen”. Eksponaty prezentowane na wystawie to ewidentne szyderstwo z chrześcijaństwa.
Maurizio Cattelan to znany skandalista, który rozgłos zyskał m.in. Prezentując rzeźbę przedstawiającą papieża Jana Pawła II przygniecionego przez meteoryt.
Teraz, jak informuje serwis pch24.pl Cattelan na zaproszenie Centrum Sztuki Współczesnej wystawił w Zamku Ujazdowskim „rzeźby” ukrzyżowanej na łóżku kobiety, oraz zdechłego konia, którego opatrzono tabliczką z napisem INRI (napis z tabliczki przybitej do krzyża Jezusa oznaczający: Jezus Nazarejczyk Król Żydowski). Szczególne oburzenie budzi także instalacja przedstawiająca obraz złożonych do modlitwy rąk, pod którym ustawione zostało łóżko z leżącymi dwoma mężczyznami. „Dzieło” nosi tytuł „Amen”.
Zaproszeniem skandalisty do Polski i publicznym wystawianiem jego prac oburzeni są przedstawiciele Krucjaty Młodych, którzy w ramach protestu wysyłają do dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie listy z wyrazami swojej dezaprobaty." źródło :niezależna.pl

11-12-2012
14:57
iza

Szatanisto i Ty kiedyś przed Bogiem zegniesz kolana. To tylko kwestia czasu. Wszystko przed Tobą. Powodzenia.

12-12-2012
09:33
katolik z fary

Przeciez udokumentowalem w swoim poscie do czego moze doprowadzic demokracja.
Wszyscy jestesmy rowni bez wgledu jakiej jestesmy wiary i terrorysci arabscy moga zazadac dostepu do mediow publicznych w Polsce. Nikt nie ma prawa im tego zabronic. I co wtedy sie stanie jak sie im odmowi ? Bedzie to samo co w innych krajach, krew na ulicach.
Ja chce aby uchronic nas katolikow w Polsce przed terroryzmem arabskim, aby nie bylo przelewu krwi na ulicach miast w Polsce, przed rzucaniem bomb i strzelaniem do niewinnych ludzi.
Nie plec glupot jak nie rozumiesz o co chodzi.

12-12-2012
09:33
katolik z fary

Nie moglem poprzednio skonczyc moj komentarz z godziny 5:55 z przyczyn ode mnie niezaleznych.
Popatrz teraz sam jak wyglada sprawa. My katolicy mamy swoje media i mozemy pisac co chcemy. Gdy dzieje sie cos zlego protestujemy na tych mediach i jest oddzwiek oraz skutek. Arabstwo do tych mediow nie bedzie mialo dostepu. Dostep do publicznego do ktorego kazdy ma dostep terroryzm arabski to wykorzysta i zarzada tez dostepu do tych mediow. Prawdopodobnie rzad bedzie probowal temu zapobiec i odmowi dostepu do tych mediow tym terrorystom. Jaki bedzie odzew ? Wszyscy wiedza na calym swiecie. Krew na ulicach naszych miast, podrzucanie bomb i strzelanina do niewinnych ludzi. Przed tymi niestosownymi czynami jakie opisales a wiec bluznierczymi wystawami i innymi skandalami wzgledem nas obronimy sie w kraju bez przelewu krwi na forach naszych polskich mediow katolickich.
Na obrone przed terroryzmem arabskim moze byc ZA POZNO jak juz dojdzie do rozlewu krwi. Nikt zycia ludzkiego i zdrowia nie zwroci polakom. Trzeba ZAPOBIEGAC temu aby sie tak nie stalo. Jezeli zadna religia nie bedzie miala dostepu do mediow publicznych w Polsce to nie bedzie powodu do zadan przez terrorystow arabskich jako ze nikt nie ma takowego prawa, a wiec arabstwo tez . Bedzie to w pewnym sensie zapora i obrona nas katolikow we wlasnym kraju przed tym co sie juz dzieje w innych krajach swiata. Arabstwo chce zawladnoc swiatem i narzucic islam calemu swiatu. Nasz krol Jan III Sobieski ukrocil ich zapedy pod Wiedniem na 300 lat. Jak do tego czasu siedzieli cicho i obecnie znowu zaczynaja to co robili poprzednio.
Pamietasz czyny terrorystow w Nowym Jorku, Hiszpani, Szwecji, W Brytani, Francji, Wloszech, Indiach, Australi, w Afryce z bombami podkladanymi pod ambasady ?
O samej walce pomiedzy arabami pomiedzy soba w swoich krajach to nie pisze bo sie gryza jak psy pomiedzy soba a na swojej ziemi.
Trzeba zapobiec temu abysmy katolicy w Polsce mieli spokoj i o to wlasnie chodzi.

12-12-2012
14:17
Ambroży

Odpowiem krótko – choćbyś uszy zawiązał , oczy zatkał, czy praktykował katolicyzm w rodzaju D.Tuska i nie klękał przed księżmi i usilnie cichutko siedział ze skulonymi uszami , nie zapobiegniesz skrzeczącej rzeczywistości. Popatrz tylko na Bruksele , Niemcy itd.. W Polsce też już następuje migracja, napływ arabów, chińczyków, islamistów – jest zagrożenie w niedługim czasie także sprzedaży dużych pojedynczych gospodarstw , a co za tym idzie przemieszanie ludności. Nie czas aby katolicy w Polsce siedzieli z założonymi rękami.

12-12-2012
20:51
szatanista

iza napisał(a):

Szatanisto i Ty kiedyś przed Bogiem zegniesz kolana. To tylko kwestia czasu. Wszystko przed Tobą. Powodzenia.

sluchaj sfilcowany moherowy kołtunie ,o palenie marychy cie nie podejrzewam,ale ciągłe klepanie zdrowasiek jak nic zrobiło Ci z mózgu marmolade.

13-12-2012
07:50
katolik z fary

Wlasnie o to chodzi i trzeba sie bronic zanim nas katolikow w Polsce zaatakuje to arabstwo.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.