Czy policja zwróci pieniądze za tysiące nielegalnie pobranych mandatów?
Przeczytaj oryginalny post blogu
29-03-2013
06:08
paulina

PODKARPACIE, KRAJ. Sąd stwierdził, że nie można karać kierowcy na podstawie pomiaru prędkości nielegalnym radarem.

- Nie można ukarać kierowcy, bo radar Iskra-1, którym go złapano, był używany nielegalnie – stwierdził niedawno Sąd Rejonowy w Sierpcu. Ponad 100 mierników, z których korzysta policja, to – zdaniem sądu – urządzenia, które nie zostały prawidłowo zalegalizowane.…

29-03-2013
10:04
ROMAN

no i proszę – kto dopuścił do tego że taka sytuacja w państwie prawa powstała / gdzie była kompetentna instytucja aby sprawdzić te mierniki przed sprowadzeniem i urzytkowaniem/ no i teraz co z kasiorką za mandaty ? oddadza czy pójdą w zaparte i nie oddadzą.

29-03-2013
12:07
Garda

Napewno nie oddadzą.Coś wymyslą i nie oddadzą.Państwo prawa na czele z tuskiuem.

29-03-2013
15:54
m

słyszałem że 1-go kwietnia na ul. 3-go maja Policjanci rozstawią stragan i każdemu który przedstawi odcinek mandatu za prędkość zwracają pieniądze a w ramach rekompensaty dają taki drewniany młotek do wybijania sobie głupoty z głowy ;)))

29-03-2013
17:34
JonnyWalker

To o tyle nie jest zabawne że wygląda że organa do przestrzegania prawa nie bardzo to prawo znają lub ich nie dotychy czy też uważają że nie muszą respektować. Powstaje pytanie dla kogo jest prawo w tym kraju? I po co ustalamy prawo i organy nadzoru? Jeżeli Szeryf jest ponad prawem to jakby zaczyna się bezprawie. Panowie, nie róbmy sobie na poziomie instytucji państwowych jawnych jaj z prawa! Prokuratura powinna już tym się zajmować!!! A co jak im kupią krzywe pukawki i oddając strzał w powietrze rani tego drugiego od pary? Po co płacimy na tak chore państwo podatki?

Tu nie ma tłumaczenia, od tego jest prokuratura!!!

Nie róbmy sobie jaj jak za głębokiej komuny.

W tym kraju "nic się nie stało, nic się nie stało" przecież bez działania nigdy nie będzie lepiej. Traktują nas jak bydło "dla naszego dobra". Odrobinę rozsądku – jakieś suszarki z "przemytu" i nikt nawet "przepraszam" nie powie?

Jakaś hunta rządzi a opowiadamy sobie bajki na dobranoc o demokracji!

29-03-2013
22:18
leon

Kto w dzisiejszych czasach używa konwencjonalnego radaru? Teraz mamy czas laserowych mierników prędkości takich jak LTI 20-20!
Laserem można zmierzyć prędkość wybranego samochodu a nie jak Iskrą pierwszego lepszego.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.