Forum

Czy Ryszard Lewandowski „popłynie” z PWiK-u?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
06-03-2019
16:56

PRZEMYŚL. Nieprawidłowości w przemyskich „wodociągach”. Rada Nadzorcza zawiesiła prezesa spółki.

Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji na dwa miesiące zawiesiła w obowiązkach  prezesa spółki, Ryszarda Lewandowskiego. Powód? Wiemy, że w PWiK-u wykryto liczne nieprawidłowości, m.in. spore straty w sieci wodnej, a także gigantyczne premie dla niektórych pracowników spółki. Rada Nadzorcza uznała, że 60 dni wystarczy jej do przeprowadzenia analizy sytuacji w PWiK-u, ale obecność prezesa nie będzie do tego potrzebna, stąd ma zakaz pojawiania się w spółce.

Dotychczas podczas konferencji prasowych przemyski PWiK tylko się chwalił: nowymi inwestycjami, dobrą jakością wody, wyszkoloną kadrą. Wszystko wyglądało bardzo pięknie, ale najwyraźniej tak różowo jednak nie było. W zeszłym miesiącu radny Koalicji Obywatelskiej, Paweł Zastrowski zapytał w interpelacji skierowanej do prezydenta Wojciecha Bakuna o kilka „drobiazgów”. Między innymi o liczbę etatów w spółce, o wysokość i liczbę podwyżek oraz premii uznaniowych przyznawanych w minionym i na początku tego roku oraz o straty wody w sieci wodociągowej Przemyśla w latach 2010-2018.

Prezydent Bakun zwrócił się do spółki o informację i otrzymał ją. Trudno jednak uznać, by pismo podpisane przez prokurenta Mariusza Mazura napawało optymizmem. Straty wody „na sieci” sięgają bowiem prawie 30 proc., za to w spółce można liczyć na liczne premie i podwyżki. Tylko w styczniu tego roku podwyżek było 187 na kwotę nieco ponad 56 tys. złotych, a premii uznaniowych aż 190 na kwotę blisko 271,5 tys. złotych. Warto przy tym dodać, że pracowników w PWiK-u jest... 181! W ubiegłym roku też nie żałowano podwyżek i premii i można by pomyśleć, iż to bardzo ładnie, że spółka tak dba o pracowników, tyle że podwyżki i premie oznaczają mniejszy zysk dla głównego udziałowca spółki, którym jest miasto.

Poza oficjalnymi informacjami o sposobie zarządzania PWiK-iem pojawiło się też sporo nieoficjalnych. Na przykład takie, że spółka zbyt dużo wydaje na pielęgnację „swoich” drzew i w dodatku zleciła tę usługę bez przetargu. Do tego  mówi się sprzedawaniu środków trwałych PWIK-u za symboliczną złotówkę oraz innych interesujących transakcjach.

Po tych wszystkich rewelacjach dwukrotnie pilnie zbierała się Rada Nadzorcza PWiK-u. Ostatnio w poniedziałek (4 marca) i wówczas podjęła decyzję o zawieszeniu prezesa spółki, Ryszarda Lewandowskiego w obowiązkach prezesa. - Owszem, podjęliśmy taką decyzję w związku z nieprawidłowościami w spółce, które musimy wyjaśnić – potwierdziła tę informację przewodnicząca RN PWiK-u, Wiesława Fuksa. Oficjalnie dowiedzieliśmy się także, że R. Lewandowski w czasie zawieszenia nie będzie otrzymywał poborów oraz, że nie będzie też świadczyć pracy i ma zakaz pojawiania się w niej. Na pytanie czy ta ostatnia decyzja jest podyktowana tym, że prezes mógłby utrudniać wyjaśnienie sprawy przewodnicząca Fuksa nie odpowiedziała, podobnie, jak nie zdradziła o jakie konkretnie nieprawidłowości chodzi. Zapewniła jednak, że członkowie RN są przekonani, iż dwa miesiące wystarczą im na analizę sytuacji w spółce.

Ryszard Lewandowski prezesem zarządu PWiK-u został na początku zeszłego roku, po odejściu ze spółki do „Wód Polskich” poprzedniej prezes. Wcześniej od 2015 roku był w spółce prokurentem. Natomiast jeszcze wcześniej, co zapewne przemyślanie doskonale pamiętają był wiceprezydentem, zastępcą Roberta Chomy.

Monika Kamińska

07-03-2019
08:14
Michał

56 000 : 181 = 309 zł. Z tego wynika, że średnio pracownik otrzymał taką podwyżkę. A jak sie to ma do żądań nauczycieli czy pielęgniarek? I środki na podwyżki firma sama wypracowuje, a na nauczycieli i pielęgniarki muszą się wszyscy zrzucić w podatkach.

07-03-2019
10:37
Jack

Ano tak, że pracownicy żądali 150 ? :) Styczen 2018 235tys premii dla 4 osob, styczen 2019 270tyz dla calej zalogi, w miedzy czasie byly oczywiecie i drobniejsze :)

07-03-2019
12:32
Jan

Straty w sieci ???? czyli wiadomo dlaczego tak dużo płacimy za wodę

07-03-2019
22:04
Smuteczek

Z artykułu można wprost wywnioskować, że teraz już nie będzie można pochwalić się sukcesami, a pracownicy zostaną pozbawieni premii i podwyżek - współczuję pracownikom. Czyli nadciągają czarne chmury nad 100 letnie przemyskie wodociągi. Ciekawe też, że od blisko dekady rada nadzorcza nie widziała nieprawidłowości.

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.