Czy rząd po raz kolejny oszukuje emerytów?
Przeczytaj oryginalny post blogu
08-12-2011
22:01
Redaktor

PODKARPACIE. Wciąż nie wiadomo ile podniesione zostaną emerytury.

Są małe szanse, że w przyszłym roku emeryci dostaną kwotową waloryzację emerytur i rent. Planowano bowiem ich podwyżkę w takiej samej wysokości zarówno dla osób dostających niższe świadczenia, jak i najwyższe. Prawdopodobnie jednak nie uda się przyjąć projektu ustawy w tej sprawie, bo musiałby on być przyjęty przez Sejm w ciągu kilku lub kilkunastu dni,  a to raczej niemożliwe.

Gdyby zdążono przegłosować nowelizację ustawy o waloryzacji emerytur uwzględniającą kwotową podwyżkę, to od marca każdy emeryt dostałby o 77 zł więcej. W przypadku…

09-12-2011
10:20
CIBIK

mógłbyś już panie płk. Wołoszyński odpuścić i zająć się na przykład łowieniem ryb lub łapaniem pcheł!

09-12-2011
10:21
babcia zosia

13-go grudnia odbędzie się przemarsz tych co wtedy nie chcieli albo nie mogli ale mówią że sympatyzowali -dobre i to ale jednak powinni się przyznać bo to aż głupio wygląda

09-12-2011
13:51
Iksior

Dlaczego niby to ma być waloryzacja kwotowa,tj tyle samo każdemu.Powinna być procentowa.Kto odkładał więcej pobiera więcej.Wartość emeytury nikomu wówczas nie maleje,gdyż procentowo wszyscy mają podniesiona o x procent.Waloryzacja to nie jest dodatek tylko wyrównanie jej wartości powstałej w wyniku inflacji.Waloryzacja kwotowa,to okradanie tych którzy dłużej pracowali,,odkładali większe składki.znam osoby które pracowały tylko kilka lat legalnie,reszta na czarno lub za granicą.teraz mają mniejsze emerytury i nie wiem dlaczego mają mieć wyższa podwyżski kosztem innych emerytów.

10-12-2011
11:08
stary czytelnik

Iksiorze, ja znam osoby, które za duże pieniądze puszczały bąki w Komitecie Wojewódzkim PZPR w Rzeszowie (dziś gmach użytkuje Sąd Apelacyjny) i przeszkadzały nie-towarzyszom w otrzymaniu pracy, a jeśli już pozwolenie z ich strony było, to za o wiele niższe, niż dla partyjnych pracowników, pieniądze i to aż do 1989 roku.
Przeszkadzacze z b.PZPR mają więc dziś po 5-6 tysięcy na rękę, a ci drudzy często 10 razy mniej.
Co uzasadniałoby waloryzację kwotową, ale nie o 70 złotych (100-150zł to dolny pułap przyzwoitości), bo to daje większości emerytów (o emeryturze ok. 1400zł wzwyż) niższą emeryturę niż waloryzacja procentowa. Mamy więc kolejną zasłonę dymną pt. "bajka dla publiki o przyzwoitości rządzących" dla osiągnięcia budżetowych oszczędności państwa.

11-12-2011
11:47
Bonifacy

Proletariacką sprawiedliwość już przerabiano i nie wyszło, stąd w Konstytucji RP zabezpieczenia.

11-12-2011
11:48
... jeszcze starszy

Może znasz … "ja znam osoby, które za duże pieniądze puszczały bąki ". Ja także znam dużo osób które pracowały intensywnie, pracując dodatkowo – nie tylko 8 godz. Tak chciały, tak pracowały i zarabiały.
Teraz Ty proponujesz ich za to ukarać przyznając podwyżkę emerytury kwotową. Dlaczego nie mówisz żeby podwyższyli Ci procent. Dlaczego nie mówisz " ja mam mało" tylko krzyczysz " On ma za dużo! "

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.