Forum

Czy sąd zakaże publikacji o Ryszardzie Podkulskim?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
30-05-2014
09:12

Biznesmeni muszą liczyć się z zainteresowaniem mediów.

Znany biznesmen Ryszard Podkulski skierował do sądu wniosek o... zakazie publikacji oraz kolportażu niewydanych numerów Super Nowości na okres jednego roku. Złożył go jeszcze przed serią artykułów na temat jego działalności. Nie widząc treści publikacji, chciał prewencyjnie zapobiec ich ukazaniu się na łamach Super Nowości. Zamiast skorzystać z normalnej drogi sądowej, chciałby zastosowania wobec nas drastycznego środka, który przypomina cenzurę prewencyjną z okresu PRL. Wolne i niezależne media mają nie tylko prawo, ale obowiązek informowania o wszystkim co interesuje i bulwersuje opinię publiczną.

O tym, że taki wniosek został złożony do sądu, przeczytaliśmy w Gazecie Wyborczej w artykule dotyczącym Ryszarda Podkulskiego. Naszym zdaniem, to cenzura prewencyjna. Czy wolne media nie mają prawa pisać o takich czy innych działaniach przedsiębiorców, zwłaszcza jeśli są one bulwersujące, a ci działają w sferze publicznej? Czy media mają zamilknąć i nie opisywać afer gospodarczych, bo zamieszane są w nie prywatne spółki i prywatni przedsiębiorcy. Tak jak ponad prawem nie stoją politycy, tak ponad prawem nie mogą stać przedsiębiorcy.

Nie wiemy, jakie będzie postanowienie sądu. Gdyby jednak sąd przychylił się do absurdalnego wniosku biznesmena, oznaczałoby to m.in., że jako jedyni spośród mediów nie moglibyśmy publikować ważnych informacji z nim związanych. Trwają przecież postępowania prokuratorskie dotyczących zgłoszeń złożonych przez wspólników Ryszarda Podkulskiego, którzy czują się przez niego pokrzywdzeni.

W czerwcu ruszy proces w sprawie wyprowadzenia majątku z Rzeszowskich Zakładów Graficznych. To sprawa, którą interesują się ze zrozumiałych względów wszystkie media. Prokuratura przygotowała akt oskarżenia dotyczący wyprowadzania majątku na szkodę spółki, w której część udziałów posiada Skarb Państwa. W tej sprawie biznesmen jest jednym z oskarżonych.

W interesie publicznym jest więc informowanie opinii publicznej o przebiegu tego procesu. Dlaczego Super Nowości miałyby być jedynym medium, któremu knebluje się usta? Byłoby to niepojęte. Czy Polska miałaby stać się na powrót krajem cenzury, tak jak w okresie PRL?

W przeszłości publikowano artykuły dotyczące działalności Ryszarda Podkulskiego. Podobnie robiły inne gazety i inne media. Nigdy też nie zapadł żaden wyrok sądowy przeciwko Super Nowościom związany z artykułami na temat Ryszarda Podkulskiego. To zrozumiałe, że jego działalność budzi zainteresowanie. Czy media nie informują o różnych aspektach działalności przedsiębiorców, tak ogólnopolskich, jak i lokalnych? Informują. Dlaczego akurat Podkulskiego miałyby dotyczyć inne zasady? Sfera gospodarcza musi być przejrzysta i media mają obowiązek o niej informować.

Super Nowości nie dadzą się zastraszyć. Wolne media mają prawo i obowiązek informować o wszystkim, co bulwersuje i interesuje opinię publiczną. W przeciwnym razie oznaczałoby to, że prawie 25 latach od rozpoczęcia przemian, które doprowadziły do powstania III Rzeczypospolitej, wróciliśmy do punktu wyjścia. Nie chcemy żyć w PRL-bis, gdzie tak jak kiedyś telefon sekretarza PZPR, wola wpływowego biznesmena skutkuje zamykaniem ust wolnej prasie.

Skąd taka reakcja?
Przypomnijmy. W serii artykułów, którym chciał zapobiec Ryszard Podkulski, ujawniliśmy nieznane dotąd opinii publicznej informacje, które wcześniej krążyły nieoficjalnie w wąskim środowisku prawników i biznesmenów. Równolegle sprawą interesowały się też inne gazety, które publikowały artykuły na ten temat.

Opisaliśmy historię przedstawioną przez wspólników, a przez długie lata bliskich partnerów biznesowych i przyjaciół Ryszarda Podkulskiego, którzy zarzucają mu działania na ich szkodę. Chodzi o dwie spółki Europa II Plaza i Autonika Konsorcjum. W obu w 2013 r., według relacji wspólników, miało dojść do działań, na które nie wyrazili zgody, ani o nich nie wiedzieli. W wyniku tych operacji miało dojść do wyprowadzenia majątku o wartości przekraczającej 100 milionów złotych.

***
Od tygodnia chcemy porozmawiać z Ryszardem Podkulskim. Spotkanie wyznaczone na ten tydzień zostało przez biznesmena przesunięte na przyszły tydzień. Liczymy, że tym razem do niego dojdzie.

***
Jeśli tylko otrzymamy informację na temat postanowienia sądu w tej sprawie, poinformujemy o tym Państwa.

Mirosław Przybylski

30-05-2014
10:01
Alek

Czy wniosek w imieniu inwestora o zakaz publikacji składała ta sama prawiczka, która pracowała w Urzedzie Miasta Rzeszowa.

30-05-2014
12:44
marek

Ten sedzia ktory wyda zakaz publikacji wzial najwiecej lapowek od "BIZNESMENOW"!

30-05-2014
12:49
Mateusz

Nagadujecie na tego zyda podkulskiego a chodzicie do jego oblesnych garerii codziennie. Przestancie tam chodzic i bojkotujcie tego osla to bedzie dla niego bardziej bolesne. Przeciez tylu ludziom co on napsul krwi to chyba zaden inny czlowiek tego nie zrobil.

30-05-2014
13:05
olo

Nie podnoscie ręki na osobe która pozwala wam żyć, chodzic po ziemi i oddychać.

30-05-2014
15:28
12

oddychać ? do lekarza szaraczku !

30-05-2014
15:54
Fryderyk

Olo chyba jesteś jednym z jego słupów ::))))) piszac " Nie podnoscie ręki na osobe która pozwala wam żyć, chodzic po ziemi i oddychać "
Takie osoby jak Podkulski to powinno się odizolowywać od społeczeństwa jak Trynkiewicza. Przecież nawet jak wyjdzie to i tak będzie kradł ....

30-05-2014
22:34
Bolek

Inwestor spod Jasła były milicjant drogówki jak zaczynał swoją kariere to najlepiej wiedzą kierowcy samochodów transportowych spod Jasła.W jednym wywiadzie tzw sponsorowanych mówił że on czuje pieniadze nawet przez styropian. Ile jeszcze osób bedzie cierpiec przez tego oszusta zanim sady powszechne odizolują go od społeczeństwa, które wierzą w uczciwośc w biznesie. Czy dzieci również bedą postepowac podobnie jak ojciec, bo jak przysłowia mówią ,,nie daleko pada jabłko od jabłoni.

31-05-2014
13:18
Janusz

Czy ten bydlak, oszust ma jeszcze czelność zamknąć usta mediom. Czas najwyższy ukrócić działania tego pseudo biznesmena ! Może przy okazji wyjdzie kogo opłacał w Urzędzie Miasta ( na czele z Ferencem )

31-05-2014
21:33
tadek

jak na razie gosc nie jest skazany prawomocnym wyrokiem. Internet ma to do siebie ze jest do pewnego stopnia anonimowy i mozna obrazac czlowieka bez konsekwencji. Ma kase , dobrze zyje, ma galerie, norma ze polaki cebulaki mu zazdroszcza i szkaluja. i nas tak juz jest ze nie pozwala sie nic budowac komukolwiek sie dorobic. A jak ktos wlasnym rozumem do tego dojdzie to go gimbaza oczernia

01-06-2014
08:37
Rekowski

" Tadek" nie zgadzam sie z Toba wogole. Dlatego, ze ;
- Podkulski ma za duzo spraw w tym najwazniejsza Zaklady Graficzne gdzie oszukal nas jako podatnikow. To nie jest przypadek. Niestety nikt sie na niego nie uwziol.
- Ma szanse sie wypowiedziec w Mediach, ale milczy. Mowi ze nie komentuje, a jak juz sie wypowie to mowi "JO NIC NIE WIEM " - ludzie nie sa idiotami !!!!! Dodam tylko ze jest opisywany juz
wszedzie nie tylko supernowosci. !!!
- Nastepna rzecz bardzo niepokojaca zamykanie mediom ust Zachowanie typowe dla dyktatorow .
- Dodatkowo pare lat temu poznalem odobiscie Podkulskiego i wiem ze to kretacz i zlodziej jakich malo.Chcial mnie oszukac na plytkach - ale mu nie wyszlo :) - mialem nerwy przez tydzien ... . W tedy powiedzialem nie chce miec nic do czynienia z Podkulskim.

te wszystkie czynniki sprawiaja, ze nie mozna tych jego spraw pomijac. Uwazam ze media powinny drazyc i drazyc ZAKLADY GRAFICZNE i inne do spodu - bo Podkulski to grozny przestepca...

01-06-2014
08:56
Janusz

Dlaczego Izba skarbowa mie podejmuje działań z urzedu, przecież inwestor spod Jasła -Ryszard P (57) który zakłada ciagle to nowe spółki handlowe przeważnie z o.o. lub komandytowe nie złożył żadnego sprawozdania finansowego i jemu uchodzi to bezkarnie.Wystarczy że typowy smiertelnik nie złoży PIT -a do Urzedu Skarbowego a kary sypią si jedna za drugim. Czy dawna znajomośc Ryszarda P. byłą obecnie szefową Urzedu Skarbowego Bożeną D na tu istotne znaczenie dla tych skarbowych spraw.W jakim my kraju żyjemy jeden jest gnebiony przez urzednikow U.S. a drugiemu pomaga sie przejmowac miejski majatek, legalizuje samowole budowlane, pod inwestora zmienia sie plany zagospodarowania przestrzzennego, zwalnia z umów offsetowych a na dodatek nie płaci podatków w takich wysoskościach jak inni podatnicy. Przecież gdy nie ma sprawozdań finansowych z działalności społek to może w takch spółkach dochodzic do prania brudnych pieniedzy.

01-06-2014
22:29
czytelniczka

Pracowałam w 3 prywatnych firmach jako księgowa, wiec wiem o tych firmach dużo . Wszyscy właściciele kradli i oszukiwali, ile tylko im się udało i powiększali swój osobisty majątek. No i bez przerwy narzekali, jak im ciężko, jak dużo muszą pracować, jak wysokie są koszty pracy i jaką łaskę robią, że muszą płacić pracownikom. Skoro było im tak źle, to dlaczego tak się trzymali tego biznesu, mogli iść pracować na umowę zlecenie do kogoś innego i mieć miód.

02-06-2014
10:46
hijena

Panie redaktorze,media w skali kraju codziennie donoszą o dziwnych zachowaniach polskiego wymiaru sprawiedliwości.Ciśnie się na usta stwierdzenie ,ze afera "łapy" goni aferę,i nie na darmo Polska zajmuje czołowe miejsca na liście rankingowej państw skorumpowanych.Co się stało ze sędzią sądu powszechnego z podkarpacia jeżdzącym po pijanemu,bez prawka i pokazujacym wszystkim wyprostowany środkowy palec? Proponuję odswieżyć też ten temat

02-06-2014
13:03
san trope

ciekawe kiedy zgnije w pie**lu ten oszust złodziej baran cham i bóg wie co jeszcze!!!!

04-06-2014
14:08
janek

A podobno teraz córka Rysia będzie prezesem, tylko jest pytanie od czego?Bo móżdżek u niej malenki,ale lubi się ostro napić i zabalować.Coś Rysia rodzinka opuszcza, biedny mały człowieczek.

18-02-2015
18:54
Stefan

Teraz zrozumiałem związek R. Pod. z panem Preziem Tadziem i decyzję prezia o wstąpieniu do koterii wzajemnej adoracji prezia od bulu i nadzieji. Zamiotą pod dywan, a oskarżyciele na dywanik i za ucho!!! A ty niegrzeczny, rączkę podnosisz na dobrodzieja?

11-06-2017
16:54
Przedsiębiorca

Proszę Państwa, kiedy zacznie wreszcie przepis prawa karnego nakazujący zasądzanie sądom karnym przepadek mienia uzyskanego w wyniku przestępstw ? Przecież gdyby takie prawo obowiązywało w Polsce, to bylibyśmy bogatym krajem ! U nas oszustów jest cała masa i brak takiej procedury zachęca do kantów.

Zapadł wyrok w sprawie tutaj opisywanego p Podkulskiego, więc możemy już nazywać rzeczy po imieniu.
Nie wystarczy zasądzenie obowiązku naprawienia szkody. Czy kiedykolwiek sąd nakazał naprawienie szkody po cenach aktualnych ???? - Nigdy ! Zasądza ( i to nie zawsze ) obowiązek naprawienia szkody po cenach sprzed lat a procesy ciągną się latami.... W tym czasie wartość szkody rośnie chociażby o wysokość odsetek ustawowych. Po uzyskaniu obowiązku naprawienia szkody muszę występować do sądu cywilnego o zasądzenie mi odsetek od wyrządzonej mi szkody a sąd może je zasądzić po przeprowadzeniu procesu, w którym muszę wykazać, że wcześniej wzywałem przestępcę do dobrowolnego zwrotu skradzionej mi kwoty lub naprawienia wyrządzonej szkody, jakby przestępca nie wiedział, że powinien naprawić szkodę. Jeśli tego nie dopilnowałem, to nie mam co liczyć na odsetki... Ile osób o tym wie ??? Dlaczego obecne przepisy nie uznają, że złodziej lub oszust wie iż mienie które sobie przywłaszcza, nie jest jego i że on obowiązek jego zwrotu wraz z odsetkami, skoro wyrok sądu karnego potwierdza winę przestępcy ???

I co z tego, że po latach skazany przestępca nawet naprawi szkodę, gdy w wyniku tegoż przekrętu lub wielu innych w czasie trwania procesu skradziony majątek pracuje na jego rzecz. Czy moralne jest aby korzyści z mienia uzyskanego w wyniku przestępstwa za czas procesu stanowiły włąsność przestępcy ? Moim zdaniem jest to zupełnie niemoralne !!! Przywłaszczone w wyniku przestępstwa mienie winno zawsze pracować na rzecz poszkodowanego i wszystkie pożytki uzyskane od czasu wyrządzenia szkody aż do momentu zwrotu mienia powinny wrócić do poszkodowanego. Wszelkie inne mienie, którego pochodzenia skazany kilkakrotnie przestępca nie potrafi udowodnić, winno przepadać na rzecz skarbu Państwa. To może mieć działanie prewencyjne przeciwko pospolitym złodziejom i przestępcom w białych koszulach. Przecież wiadomo z doświadczenia życiowego, że wielu poszkodowanych nie ma wystarczających dowodów by udowodnić należycie sprawcy przestępstwo a prawo karne każe każdą wątpliwość rozstrzygać na korzyść oskarżonego. W związku z tym nawet wielu przestępców skazanych
zostaje tylko za niektóre swoje czyny niedozwolone a wszystkie inne uchodzą im na sucho. Nie może być tak, że sprawca posiedzi 3 lata i odda znikomy ułamek zagrabionych sum a potem cieszy się resztą przywłąszczonego mienia. Polska byłaby naprawdę bogatym krajem, gdyby zastosować przepadek mienia wielokrotnym przestępcom. W niektórych krajach ucina się ręce za kradzież, u nas wystarczy
odcinać przestępców od owoców ich przestępczej działalności, nawet jeśli czasem okazałoby się, że
nie cały ich majątek pochodzi z przestępstwa. Dlaczego karze się kierowców za zbyt szybą jazdę nawet jeśli nie spowodowali wypadku ???? Ano dlatego, żeby zapobiec wypadkom ! Mandat i odbieranie prawa jazdy ma działanie prewencyjne, zapobiegające wypadkom w ruchu drogowym. Przepadek mienia wielokrotnym przestępcom powinien być takim prewencyjnym działaniem, zapobiegającym popełnianiu przestępstw. A jeśli takie prewencyjne działania nie dałyby spodziewanego efektu, to przynajmniej nasze pańśtwo byłoby bogate i miałoby środki na izolowanie przestępców od społeczeństwa......

Poddaję ten pomysł pod rozwagę i szeroką debatę publiczną. Możę któraś z partii zechce pomysł wykorzystać w wyborach ? Zgadzam się na wykorzystanie go pro publico bono.

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)