Czy suplementy diety są bezpieczne?
Przeczytaj oryginalny post blogu
31-07-2012
10:04
Redaktor

Z Dariuszem Pomprowiczem, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Jaśle rozmawia Anna Moraniec.

- Panie Inspektorze w ostatnią sobotę pracownicy sanepidów w całym kraju rozpoczęli wycofywanie ze sprzedaży suplementy diety zawierające niedozwolone substancje mogące stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli. O co w tej akcji chodziło?
- W piątek wieczorem zostałem poinformowany, że Główny Inspektor Sanitarny wydał decyzję nakazującą wycofanie z obrotu suplementów diety pod nazwą…

31-07-2012
10:46
Adam Tomaszek

A nie widzicie, że jest to nic innego jak walka wielkich koncernów z małymi konkurentami??
Ten sam inspektor, który rok k temu wydał decyzję dopuszczającą oba specyfiki teraz JEDNĄ DECYZJĄ zakazał ich sprzedaży!!!
Brałem jeden z tych specyfików od 6 miesięcy i uważam ze jest to genialny i bezpieczny środek, który był wielokrotnie zbadany i posiadał wszelkie certyfikaty. A teraz nagle coś niby jest nie tak??!!
Oj…. dziwny kraj…. Ale to już wiemy, niestety.
Brawa dla dużych producentów, którzy w ten sposób wykańczają małych, którzy robią coś naprawdę dobrego i bezpiecznego dla ludzi!
Jak dla mnie SKANDAL GRUBYMI NIĆMI PODSZYWANY !!!!

29-09-2012
19:43
sebastian

Ile mg tej substancji chemicznej zawiera lek na receptę a ile ten wycofany preparat na poprawę erekcji ? Preparat wycofany zawierał małe ilości leku chemicznego a miał dodatkowe składniki ziołowe które potęgowały jego działanie . Substancji niedozwolonej zresztą było b. mało a tym samym preparat był bardziej bezpieczny i tolerowany od leku chemicznego ordynowanego w gabinetach lekarskich .Jak wytłumaczyć fakt ,że po leku przepisanym przez lekarza miałem działania uboczne które zmusiły mnie do przerwania leczenia gdyż mało co nie wykończyłem się i oczywiście odstawiłem go za wiedzą lekarza ? A wcześniej stosowałem w razie potrzeby ten obecnie wycofany preparat z dobrym skutkiem skuteczności porównywanej z lekiem i co istotne -nie miałem ważnych ,zauważalnych czy uciążliwych działań ubocznych które zmusiłyby mnie do niestosowania preparatu a efekty były podobne do leku !
2012-09-19 00:46:05
Jak powiedział Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, oba preparaty mogą być bardzo groźne dla ludzi . Zabrakło w zdaniu słowa "są "a jest mogą , więc mogą ale wcale nie muszą chyba ,że ktoś sobie tego życzy lub prowadzi restrykcje chroniące leki chemiczne przy aplauzie silnych koncernów farmaceutycznych które dbają aby ilość wypisywanych recept refundowanych i ilość konsumowanych leków nie zmalała !

02-01-2013
21:04
obiektywnie

Natomiast leki chemiczne i leki refundowane są wspaniałe i niegroźne a wszystko inne np.suplementy,produkty naturalne ,zioła, odżywki ,witaminy są złe ,podejrzane ,niedobre ,niebezpieczne.I to jest przykład jak media są manipulowane przez silne koncerny farmaceutyczne a następnie sieją zamęt i manipulują wśród ludzi negatywnie .Jak wiadomo koncerny i decydenci z Brukseli dbają aby konsumpcja leków nie zmalała i chcą osiągnąć krociowe zyski ze sprzedaży leków i masowo wypisywanych recept na drogie leki .Dlatego suplementy ,preparaty mimo ,że są kupowane bez refundacji i są pełnopłatne są solą w oku karteli farmaceutycznych i decydentów restrykcyjnych a mówcy telewizyjni dziennikarze nas przekonują o słuszności i szkodliwości .Trwa nagonka na suplementy a decyzje są robione po cichu podobnie jak internetowe Acta .Podawanie są rewelacje o ich szkodliwości mimo ,że są bezpieczniejsze od leków chemicznych .Trwa nacisk na małych producentów aby produkty poprzez specjalnie stworzone prawo i wysoki haracz skanalizować lub dyskryminować. Trwa wycofywanie suplementów i produktów naturalnych w tym osłabianie ,usuwanie niektórych składników danego produktu lub zaniżanie dawkowania do absurdalnie niskiego aby dany produkt był na granicy placebo a tym samym był niekupowany , nie był zbyt skuteczny ,zbyt konkurencyjny do leków itd. Nie dajmy się zwieść ,że to się dzieje dla dobra ludzi bo usuwanie produktów naturalnych nawet z wiekowej tradycji ziołolecznictwa i ograniczanie wolnego wyboru dla poprawy zdrowia czy" walce" o zdrowie nie służy ludziom tylko wąskiej grupie decydentów z UE i niektórym piewcom z telewizji w tym stronniczym ,nieobiektywnym dziennikarzom .Usuwane są nawet suplementy ,preparaty które nie mają odpowiedników w aptekach tak dla zasady lub widzimisię nawiedzonego inspektora który nie do końca wie dlaczego je wycofuje .A więc wg autorów restrykcji -łykajmy leki a najlepiej chemiczne bo są zdrowsze !

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.