Forum

Czy to definicja układu zamkniętego?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
05-03-2019
14:57

KOLBUSZOWA. Starosta: - To podwórko jest w naszych rękach i do naszej dyspozycji.

Szerokim echem odbiły się słowa starosty Józefa Kardysia, które wypowiedział na czwartkowej (28 ub.m.) sesji Rady Powiatu: – To podwórko jest w naszych rękach i do naszej dyspozycji. Nikt nie będzie nam mieszał – mówił w kierunku komendanta policji. Według Tomasza Buczka, działacza narodowego, starosta potwierdził tylko tezę o kolbuszowskim układzie, gdzie służby mundurowe i samorząd działają w kooperacji.

Wypowiedź starosty Józefa Kardysia, którą od kilku dni żyje Internet, w oryginale brzmiała tak: „Chcę zaznaczyć, że współpraca z policją i strażą pożarną odbywa się bardzo dobrze. Ja chcę tylko jedno zapewnić, że nie dopuścimy do żadnych tam, żeby ktoś mieszał nam na naszym podwórku, które jest po prostu w rękach naszych, i do naszej dyspozycji”.

Kto miesza na kolbuszowskim „podwórku”?

Tym, który „miesza”, najprawdopodobniej jest Tomasz Buczek, działacz narodowy z Kolbuszowej Górnej, który rozdmuchał sprawę słynnej odprawy dla starosty. Jego zdaniem, wypowiedź Kardysia w kontekście ubiegłorocznej konferencji prasowej w sprawie odprawy, gdzie dziennikarze i przybyli mieszkańcy byli rejestrowani przez urzędniczkę starostwa i monitorowani przez policyjnych tajniaków w cywilu, daje wiele do myślenia.

- Ktoś mi powie, że wysłanie policjantów po cywilu pamiętnego dnia na konferencję do starostwa było nieinspirowane przez starostę? Ciekawe. Pan Kardyś sam tymi słowami tylko potwierdził, że w Kolbuszowej działa układ, o którym mówiłem – komentuje Buczek.

Krytykuje on również dofinansowanie zakupu policyjnych pojazdów przez powiat: – Poprzez to wytwarza się niezdrowa relacja między urzędnikami, która później objawia się na przykład w takich działaniach, jakich byliśmy świadkami przy napuszczeniu tajniaków na obywateli w starostwie – zaznacza Buczek. – Innym przykładem może być np. finansowanie zakupu dwóch sztuk motocykli marki Harley-Davidson dla Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przez Radę Miasta na wniosek prezydenta Tadeusza Ferenca.

Paweł Galek

06-03-2019
17:07
mówi wam to coś ?

To podwórko jest w naszych rękach i do naszej dyspozycji .... te nagrody nam się po prostu należały