Forum

Czy trzeba zapłacić za znieczulenie przy kolonoskopii?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
18-11-2013
14:55

PODKARPACIE. Lekarze, wykonując refundowane przez NFZ badanie kolonoskopowe pobierają za znieczulenie od 120 do 190 zł.

- Zgłosiłam się na umówione, bezpłatne badanie kolonoskopowe refundowane przez NFZ. Mocno się zdziwiłam, gdy powiedziano mi, że za znieczulenie muszę zapłacić. Dlaczego? Skoro fundusz refunduje badanie, to chyba płaci też za znieczulenie? Potem sprawdziłam, że pieniądze za znieczulenie pobierają w większości przychodni w Rzeszowie. Pytałam i w "Medyku" i w "Medicorze" i w przychodni przy ul. Fredry. Moja znajoma miała zaś kolonoskopię wykonaną w szpitalu MSW i nic nie dopłacała. Jak to więc jest z tymi świadczeniami gwarantowanymi i ich refundowaniem? - pyta czytelniczka Super Nowości.

Kolonoskopia to badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego polegające na oglądaniu wnętrza jelita grubego przez specjalny wziernik zakończony kamerą i przesłaniu obrazu na zewnątrz. Pozwala od razu usuwać stany przedrakowe (polipy – gruczolaki) spotykane u co czwartej badanej osoby. Jest dość bolesna, dlatego najczęściej stosuje się do niej znieczulenie.

Nielegalne znieczulenia
Czy bezpłatne znieczulenie do kolonoskopii powinno być pacjentowi gwarantowane przez NFZ w każdych warunkach i szpitalnych, i ambulatoryjnie? - Nigdzie nie jest napisane, że kolonoskopia ma być przeprowadzona ze znieczuleniem. Decyzja o wykonaniu kolonoskopii w znieczuleniu jest podejmowana przez lekarza w oparciu o wskazania medyczne uwzględniające stan zdrowia pacjenta - mówi Marek Jakubowicz, rzecznik POW NFZ w Rzeszowie. - W świadczeniach udzielanych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego nie ma nawet możliwości współpłacenia przez pacjenta. To podobny przypadek jak ze znieczuleniem przy porodzie.

Problem ze znieczuleniem zewnątrzoponowym miały niektóre szpitale w Polsce, które pobierały zań opłaty. Naczelna Izba Kontroli stwierdziła wtedy, że opłaty pobierane w szpitalu publicznym są nielegalne. Zdaniem NIK, żadna pacjentka nie powinna dopłacać do porodu, gdyż narusza to jeden z artykułów ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, gwarantujący każdemu ubezpieczonemu równy dostęp do świadczeń. Według interpretacji NFZ, podobna sytuacja zachodzi w przypadku znieczuleń do kolonoskopii.

Anna Moraniec

18-11-2013
18:34
ROMAN

w średniowieczu z zabiegami jechali na żywca i było cacy - ludzie jakoś wytrzymywali a teraz każdy chce mieć komfort a komfort kosztuje - nie ?

18-11-2013
20:08
edward

Lekarz jest po to by zapobiegac cierpieniom ale tu trzeba za to zaplacic jak sie nie chce cierpiec,Czyli lekaz zadaje bol swiadomie robiac bez znieczukenia,
Czy amputacja tez bez znieczulenia?
Ciekawe czy to nie zawyzona cena za to znieczulenia.

12-11-2014
09:18
aga

życzę im, by wszystkie takie przyjemności mieli robione bez znieczulenia.

17-11-2014
21:14
Ludomir

Lekarz jest po to, żeby:..."primum non nocere" ("przede wszystkim nie szkodzić").
Rodzi się więc pytanie, czy ma nie szkodzić zdrowiu (czyjemu?), czy nie szkodzić...kieszeni... swojej, czy... pacjenta?
Jak sądzicie? Co w naszym państwie "radosnym" jest najważniejsze?
Ja myślę, że dowcip "panie doktorze do której pan dziś przyjmuje, odpowiedź: do prawej" załatwia wszystko?
Panie Ministrze Zdrowia (zapewne własnego) i Pani Premier (również lekarz, hi,hi) co Wam szkodzi..., albo...nie szkodzi i do której przyjmujecie?
Radości przy kolonoskopii życzę, żeby się nie wyrazić dosadnie (kolonoskopia jest to robienie koło d..y, no...dosłownie w środku).
Tylko KOMU ta radość, jeżeli bez znieczulenia?
Może Pani Premier????
Ciekawe by było usłyszeć szczere wyznania w tym "przedmiocie", albo "zakresie"????

27-06-2016
20:51
Helena

Dziś miałam mieć kolonoskopiię w znieczuleniu. Bałam się cały tydzień. Wczoraj wypiłam 3 litry świństwa/fortrans/ i rano litr. Na miejscu okazało się, że za znieczulenie trzeba zapłacić 180 zł.Chciałam zapłacić, by drugi raz nie pić tego, ale lekarz powiedział, że na anestezjologa czeka się 3 miesiące.Wzięłam więc nurofen i hydroksyzynę, ale nie pomogło. Bałam się tak, że dostałam skurczu jelit i lekarz przerwał badanie. Widział tylko50 cm jelita. A przede mną było trzech facetów po 20 minut i po sprawie. Jak oni mogli mieć te jelita rozlużnione?Ja się tylko zastanawiałam jak za chwilę zaboli i ile jest do końca.Podobno u mnie trzeba to robić w znieczuleniu ogólnym, a więc wędrówka znów do rodzinnego, ten do gastrologa, gastrolog zaś wydaje skierowanie na kolo...ze znieczuleniem.Ludzie, kto wytrzyma w takim zwariowanym systemie?

27-06-2016
23:14
też po kolonoskopii

Kolonoskopia jest do przejścia. Mialem juz dwie. Jedna wykonywana przez kobiete delikatnie, kiedy to leżalem na plecach, druga przez mena bardziej bolesna (na plecach i na boku).W tym drugim przypadku jęknałem czasem z bólu, ale jest do wytrzymania. Trzeba sie nastawić pozytywnie tzn, że się ją przejdzie. To jest recepta. Jest możliwość wykonywania po uśpieniu.

15-11-2017
14:39
Ula

Wszystko jest do przejścia, ale pytam się dlaczego ludzie maja cierpieć w czasie badania skoro juz dawno wynaleziono srodki znieczulające? Polska w 21 wieku ciągle w tyle za innymi krajami.
Dla informacji, w marcu tego roku wyszła ustawa o prawie pacjenta do leczenia bólu, co dla mnie jest jednoznaczne, że równiez do leczenia bez bólu.

08-01-2018
17:53
kazimiera

Badania powinny być bezpłatne

13-05-2019
16:43
Stanisława

Mam skierowanie na kolonoskopię , miałam kilka lat temu pobrane wycinki gruczolaka i polipów . Mam straszne bóle brzucha i biegunki .Szukam gdzie mogę zrobić kolonoskopię za dopłatą za znieczulenie bo w moim mieście dopiero za rok. Błagam podpowiedzcie gdzie?

15-10-2019
17:56
Yorg

Śmiem podejrzewać, żw w wielu przypadkach jeżeli pacjent chce zrobić kolonoskopię bez znieczulenia, to lekarz podczas badania wprowadza większą ilość powietrza niż normalnie,aby spotęgować ból po to, aby pacjent w przyszłości zamówił jednak znieczulenie.
Przecież anestezjolog też chce zarobić. To jest umowa między lekarzem robiącym badanie a anestezjologiem.

10-11-2019
20:05
Maria

Co to znaczy ,ze nigdzie nieestetyczne napisane,ze trzeba kolonoskopię robić ze znieczuleniem..?
To kpina i kolejna wpadka Ministerstwa zdrowia- oczywiście to brak środków i braki kadrowe.Bardzo się zastanawiam dlaczego my ,pacjenci, tak cierpliwie znosimy to znęcanie się nad nami .
Myśle ,ze rząd i wszyscy "ważni i ważniejsi" na pewno nie cierpią i w ogóle nikt nie śmie im odmówić zastosowania znieczulenia w badaniu.
A reszta...a co ich obchodzi reszta.
No to wyciągnijmy wnioski i wreszcie się zbuntujmy na to średniowiecze .
Piękne kłamstwa nie poprawia sytuacji.

18-02-2020
14:45
MK

To jest jakiś żart, nie wolno dopłacić....miałem kolonoskopię i gastroskopię w znieczuleniu . Niestety prywatnie !!!to jest kpina płacę tyle kasy na ubezpieczenie a do specjalisty tylko prywatnie !!!!!

60
Dodaj komentarz

avatar
50 Comment threads
11 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
jestem za...Milkapanna z dzieckiemboffFranciszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jestem za...
Gość
jestem za...

Straż Miejska nigdzie nie powinna być likwidowana. Im więcej podobnych służb tym większy porządek w okolicy.

Milka
Gość
Milka

Korzystałem z zabiegów depilacji laserowej i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Trochę na początku się się wstydziłem ale potem jakoś poszło. Teraz jestem zadowolony. Zdecydowałem się na salon Laser Delux bo mają najlepsze opinie.

panna z dzieckiem
Gość

co robicie ze zuzytymi maseczkami ? ja pakuję po 10 szt i odsyłam kulawemu

boff
Gość
boff

kody - nie lejta wody

Tomasz
Gość
Tomasz

Co wyprawiają nauczyciele? Zadają znaczne ilości zadań do wykonania, właściwie to produkują zadania jak na taśmie produkcyjnej. Skopiuj, wklej i fruuuuuuuuu lecą zadania do uczniów. Fajna praca. A co, jeśli w domu jest jeden komputer i dwoje, troje dzieci? A co ....jeśli łącza są wolne, bo w wioskach nie ma infrastruktury? Niech minister oświaty coś z tym zrobi, a nie bredzi przed kamerami. Może trzeba poskromić nieco nauczycieli. Mój wnuczek z 7 klasy na tydzień otrzymał do rozwiązania 27 zadań z matematyki, dwa wypracowania pisemne i 14 stron z ćwiczeń do języka polskiego, ba nawet zadania z muzyki, religii i… Czytaj więcej »

Franciszek
Gość
Franciszek

Trzeba było nie hejtować w czasie strajku, że nieroby i chcą pieniądze za nic... Teraz pokazują, że jednak za coś. To, co dostajecie od nauczycieli online zazwyczaj jest przekazywane waszym dzieciom w klasie... a teraz nagle internet zawalony memami, o tym że nie można z dziećmi w domy wytrzymać

Tomasz
Gość
Tomasz

Sprawdzanie trzeźwości kierowców. Ciekawe, czy po każdej takiej akcji policjant myje ręce? Czy przy dmuchaniu w ustnik przez ewentualnie chorego na urządzenie nie dostaną się w "nieszczelnym dmuchu" wirusy? Dla mnie jest jasne, że taka procedura może narazić kierowcę na zapoznanie się z koronawirusem. Czy policja jest pewna, że nie nastąpi przeniesienie wirusa na urządzenie przy dmuchaniu w ustnik? Jedyny sposób bez ryzyka to teraz pobieranie krwi. Ja odmówiłbym dmuchania w ustnik.

radek
Gość
radek

Niebawem wrócimy do przedwojennych rozwiązań w oświacie. Po wsiach uczono w powszechnych szkołach 4 klasowych.Kto chciał się dalej uczyć musiał dojeżdżać do miejscowości,w której były klasy kolejne.

Mary
Gość
Mary

Jeśli potrzebujesz prawdziwego pożyczkodawcy, zwróć się do pana Bechera. Mam od niego swój kredyt. Jest zweryfikowanym i zaufanym pożyczkodawcą kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres (sgtbecher@gmail.com).

andrzej
Gość
andrzej

załadować bałatę i kruczka na taki

maciek
Gość
maciek

co trzeba wysłać do analizy?

radek
Gość
radek

Dość sprytnie biskup odpowiada burmistrzowi Ustrzyk i daje w ten sposób sygnał wiernym. Burmistrz napisał,że chce płacić z budżetu miasta za jedną tygodniowo lekcję religii.Natomiast nie wspomina o ograniczaniu ilości godzin religii,chce nawet udostępnić sale lekcyjne na większy wymiar tych lekcji .namawia do tego,aby katecheci drugą godzinę uczyli za darmo albo aby to ordynariusz im za dodatkowe godziny wypłacał. Kiedy młodzi lekarze domagali się płacenia im za nadgodziny spędzone w szpitalach,były marszałek senatu,pan Karczewski apelował do nich,by popracowali trochę dla idei. Może trzeba też apelować do katechetów,aby popracowali dla idei a nie tylko dla forsy.Zbawienie przecież ważniejsze od ziemskich dóbr.

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam do pozwu zbiorowego

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam się do pozwu zbiorowego

Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

hijena
Gość
hijena

tak, tak języki obce potrzebne sa jak się pracuje w kasie w hipermarkecie

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

hijena
Gość
hijena

tak,tak Wałesa ma szczególne zasługi jako sygnalizator Bolek

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)