Czym nas karmią, a co ukrywają?
Przeczytaj oryginalny post blogu
04-02-2013
11:47
Redaktor

Znowu nas ograli, przechytrzyli, zrobili w bambuko. W czasie, gdy cały naród pasjonował się igrzyskami o związkach partnerskich, w tym dziecinnymi wypowiedziami prof. Pawłowicz na temat poseł Anny Grodzkiej, w Sejmie dyskretnie przeszła zgoda na pozbycie się przez państwo większościowego pakietu akcji Grupy LOTOS SA, a także fakt kolejnej sprzedaży akcji banku PKO BP S.A (11.75 proc. za około 5 mld zł). Najprościej rzecz ujmując – my tu gadu-gady o…

04-02-2013
14:52
Ambroży

Koniec świata

Już gra muzyka, tańczą ludzie
W ostatnim, ludzkim kontredansie
Nagle w tanecznej tej ułudzie
Ktoś głośno krzyknął słowo; "stań się".

I zgodnie z krzyczącego wolą
Tańczącym się splątała noga
Albowiem było jego rolą
Człowieka wynieść ponad Boga.

I oto już w chocholim tańcu
Powstają wielkie, ludzkie dzieła
W kosmosie, jak w wojennym szańcu,
Początek nowa ludzkość wzięła.

Ludzkość z probówki, genetyki,
Co najpierw owcę sklonowała
Już specjaliści od etyki
Mówią – "nie Bogu – ludziom chwała".

Na każdą ludzką dolegliwość
Nowa stworzona jest tabletka
Nawet na ludzką skretyniałość
Lekarstwo znajdzie się w saszetkach.

Ludzkim, największym jest kłopotem
Wynaleźć takie nowe leki,
Które wyleczą ich głupotę
Tą co ich gnębi całe wieki.

Lecz tutaj słowo "konsternacja"
Będzie najlepszym słów potokiem
Albowiem żadna ludzka racja
Nie znajdzie leku na głupotę.

Mój dziadek miał lat dziewięćdziesiąt
I nie znał co to Aspiryna
Dzisiaj niemowlak tygodniowy
Garściami już lekarstwa wcina.

Szukam przyczyny tego stanu
I nagle mam, wiem gdzie jest racja
W trzecim Newtona przykazaniu;
"Akcji towarzyszy reakcja".

I w tym nadzieja, że głupota
Już więcej plenić się nie będzie
I tu dla Boga jest robota
Żeby porządek zrobił wszędzie.

I aby dał tym, którzy pragną
Krocie po stokroć i po krocie
Mnie, aby tylko karmił manną,
Nie kazał w ludzkiej tkwić głupocie.

Tym co chcą złota niech da złoto
Niechaj do rąk i nóg przytroczy
Wory tak ciężkie by z ochotą
Z wysiłku wytrzeszczali oczy.

Niech mnie obdarzy w łaskawości
Rozumem i spokojnym sercem
Życiem normalnym i bez złości
Co się nie skończy w poniewierce.

I niechaj mi dotrzyma słowa,
W które wierzyłem długie lata,
Że wreszcie głupia, ludzka głowa
Wywoła również koniec świata.

Znalezione w GPC

05-02-2013
09:26
Ambroży

Moim zdaniem jest dwa wyjścia:
I.bez rozlewu krwi
dać każdemu PO-wcowi zabrać po główce kapusty (na łebka) i niech zostawia Rzeczypospolitą w spokoju, bo już jest w stanie przedagonalnym,
II.w wariancie nieprzewidywalnym
tworzymy robotniczo-chlopsko-inteligencko-bezrobotne komitety ds. zwalczania korupcji i każdego PO-wca i PSL-owca prześwietlamy bardzo dokładnie (sprzedali majątek i zadłużyli państwo – kasiorka musi się gdzieś odnaleźć – w przyrodzie nic nie ginie, fakt może być w Berlinie, Moskwie, Tel-Avivie?.

07-02-2013
14:10
iza

A naród tak jest wpatrzony w TVN i inne telewizornie i "łyka" to co cyniczny Palikot i inni gracze podsuną, aby odwrócić uwagę od spraw państwowych. Swoją drogą J. Piechociński zagłosował za związkami partnerskimi – czyżby wieś polska takich przywódców potrzebowała? Też PSL wpisuje się w to lewactwo?

Po sprzedaży PKO BP już robią zakusy na SKOK – niby, każdy SKOK ma mieć wskazany jeden bank " jako swojego patrona" – prywatny zagraniczny sektor bankowy chce przejąć klientów SKOK i łupić ich tak jak teraz.

08-02-2013
08:55
Ambroży

IZA – właśnie dokładnie na tym media mętnego nurtu robią antynarodowy interes, co napisałaś. Dokładnie to omówił pan poseł Piotrowicz (były prokurator) w RM sprowadzając swoją tezę do tego co robią te media aby zrobić wodę z mózgu 'oglądaczom" i obrzydzić politykę jako dominium zastrzeżone dla " określonej grupy", ludziom tych , a nie broń Panie Boże innych pogladów. Problem zaczyna się wtedy kiedy widzimy wyprzedane co tylko się da nie tylko PKO BP, ale ORLEN < KGHM, ostatnio słychać o Lotosie, PKL itp i co gorsze następuje nachalne ściąganie z najbiedniejszych (najgłupszych) drenaż podatkami : za wodę i kanalizację, za opady z dachu, za parkowanie, radary co kilka metrów, śmieci aż co całkowitego podziurawienia kieszeni!. Resztę medialnego szumu zapełniana jest różnymi nieistotnymi bzdetami a to tranwescytki od 30 lat próbującej na siłę wejść na coraz wyższy poziom władzy, a to dzieciom w przedszkolu wmówić że dwie mamy lub dwóch tatusiów jest całkiem , całkiem spoko!. Jeśli do tego na poważnie potraktujemy projekt sejmowy dozwolenia dla obcych służb trzymanie porządku w Polsce z bronią w ręku , no to mnie nie jest już do śmiechu wspominając lata 1968, 1981. Co zaś tyczy nie tylko SKOK-ów ale i OFE , to tylko pozostaje czekać co iluzjonista Rostowski jeszcze wymyśli wraz z OŚMIOMA zastępcami????. Jak na razie tylko pogłoski idą czy aby i jak długo starczy ZUS-wi na emerytury i renty?.

26-02-2013
09:11
Polak

zmienić cały rząd wszystkich zamienić młodymi bo na kogo tu głosować od 30 lat te same skorumpowane gęby zmieniają ino partie nabijają sobie kasę kosztem naszym a jak się wywali wszystkich polityków to ludzie nowe młode osoby w polityce będą chyba ze 20/50 lat o ile nie więcej wyciągać Polskę z długów nasze pokolenie nie dozna słodkiego życia a stare ryje się spakują i za granice się wyniosą bo tyle kasy już nabili POLSKA PLAJTUJE JUŻ JEST PRAWIE BANKRUTEM czemu o tym w tv nie mówią a ino o jakiś zabujstwach dzieci itd zamydlają nam oczy a my Polacy do 5 lat usłyszymy i zobaczymy będziemy drugą Grecją przemyślcie to ludzie !!!!!!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.