Czym załatać fotoradarową dziurę budżetową?
Przeczytaj oryginalny post blogu
22-02-2013
13:31
paulina

PODKARPACIE, KRAJ. Statystyki styczniowe pokazują, że wpływy z mandatów za przekraczanie prędkości są dwudziestokrotnie mniejsze, niż planował minister Rostowski.

Półtora miliarda złotych planował Jan Antony Vincent-Rostowski wydrzeć w tym roku z kieszeni kierowców. Widać już, że…

23-02-2013
12:44
Ambroży

Tusk prowokuje wyraźnie Naród do wyjścia na ulice w poszukiwaniu sprawiedliwości. Arogancja z uchwalaniem paktu fiskalnego na siłę w Sejmie i Senacie, głosowanie przeciw odebraniu Niesiołowskiemu immunitetu , utrzymywanie nieudolnych ministrów wbrew logice i ich przydatności , straszenie podatkiem katastralnym itd.

23-02-2013
12:44
olo

i stawianie kolejnych radarów pogrzebie PO w następnych wyborach!

23-02-2013
12:45
ROMAN

Panie redaktorze – co to za dziura – to tylko mała szparka w porównaniu do czarnej dziury gdzie wszystko co wpadnie to nic nie wypada ; a tu mała szparka i tylko cyka kropelka po kropelce no bo następuje "dylatacja czasu " w rejonie radarów i podobnie jak w próżni przestrzeń jest wypełniona nienarodzonymi wirtualnymi cząstkami tak i tu mamy do czynienia z wirtualną kasą – która nie wpada do czarnej dziury jak planowano – i co dalej ?

23-02-2013
12:45
karwowski

jak nawet taki Władysław Serafin(PSL) robi w ch … policjantów udając, że ma mandat posła a oni mu wierza na słowo – to skąd maja byc pieniądze …. ? :?

23-02-2013
12:45
Pasażer

Ja znam jeden bardzo skuteczny sposób na walkę z fotoradarami, który sprawi że wpływy będą praktycznie zerowe.
Jeździć zgodnie z przepisami.

24-02-2013
09:11
polak -parobek watyk

ale pieprzycie , dziwne że jeszcze wojna się nie zaczęła , ciekawe kto pierwszy nie wytrzyma tej prokremlowskiej propagandy

24-02-2013
09:11
zgrzyt

Czyli pokazano ministrowi "gest Kozakiewicza"

24-02-2013
09:12
ala

A ja myślę , że jeżdżenie z przepisową prędkością powinno być przestępstwem skarbowym i jako takie surowo ścigane z urzędu . Jedziesz obywatelu 50 km/h w terenie zabudowanym i nie przyśpieszasz przed fotoradarem do 90 km/h – kara 500 zł . Jedziesz przepisowo 90 km/h poza terenem zabudowanym – kara 1000 zł .

24-02-2013
09:13
Kaziu

Będę głosowała na PiS – Palikot i Siwiec.

24-02-2013
09:13
olo

KIEROWCY PAMIĘTAJCIE PRZY WYBORACH KTO WAM ZABIERA Z PORTFELA CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE!

24-02-2013
09:14
Ambroży

"Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, że media manipulują informacjami przedstawiając wykreowaną przez kogoś wizję rzeczywistości, powinien się ich pozbyć obserwując ostatnie przekazy medialne. To, dlatego właśnie eksponuje się rzeczy nieistotne a zupełnie pomija się treści, których społeczny wydźwięk mógłby być niekorzystny dla rządzących. Ostatnim przykładem takiego spychania wiadomości w niebyt jest sposób, w jaki media informują o sytuacji w Bułgarii.
Jak pisaliśmy kilka dni temu Bułgarzy zbuntowali się po kolejnych podwyżkach podatków powodujących wzrost ceny prądu elektrycznego. W efekcie doszło do ogromnych zamieszek, które objęły cały kraj. Tłum skandował hasła wzywające do ustąpienia rządu i nazywał władzę nie przebierając w słowach i określając rządzących epitetami w stylu "mafiozi" czy "oszuści".
Zdarzenia z Bułgarii można nazwać małą rewolucją, bo tłum wymusił przecież ustąpienie premiera. Jednak naiwnością jest wierzyć w to, że teraz będą wybory i lud zdecyduje, kto będzie miał mandat do rządzenia. Gdyby wybory mogły coś zmienić prawdopodobnie dawno by ich zakazano. Wybuch niezadowolenia społecznego jest przeważnie sygnałem, że trzeba stworzyć nowe pozory demokratyczne i postawić na czele kolejnych agentów, którzy będą się oczywiście zacięcie kłócić na antenie radia lub telewizji, ale potem wszyscy zgodnie wypija wódkę i zabawią się opowiadając sobie jak ciemny lud kupuje ta czy tamtą opowiastkę. Ten mechanizm funkcjonuje we wszystkich krajach postkomunistycznych a być może również w tak zwanych krajach zachodnich.
To, dlatego właśnie ludzie nie chodzą na wybory, tak jak nie chodzi za czasów PRL. Po co to robić skoro nie ma na nic wpływu, a kolesiowski system partyjny jest już dawno spetryfikowany i nie ma znaczenia czy mówimy o przypadku bułgarskim czy innym.
Zastanówmy się, dlaczego zdjęcia z zamieszek tej skali jak te, które objęły Bułgarię są usuwane z mediów. Czy to jest tak nieciekawe, że państwo należące do Unii Europejskiej podlega zmianie przewodnictwa na skutek ustąpienia premiera w wyniku wybuchu niezadowolenia społecznego z powodu drożyzny? Oczywiście, że to jest ciekawe tak jak historia Islandii, którą też kiedyś naświetlaliśmy na tych łamach. Dzieje się tak, dlatego, że informowanie o takim obrocie spraw w Bułgarii, a zwłaszcza przyczyn tych zmian, mogłoby dać przykład innym.
Nasza sytuacja nie różni się wiele od tej, w jakiej znaleźli się Bułgarzy, więc, po co władza miałaby ryzykować z takim przekazem? Dlatego znika z mediów informacja o przewrocie w Bułgarii i zaczyna się kolejne medialne show o związkach dla homosiów lub wyrodnej matce Madzi. Warto się zastanowić nad celowością śledzenia przekazów medialnych z tak oszukańczych mediów wyolbrzymiających sprawy nieistotne i ukrywających te rzeczywiście ważne lub inspirujące dla Polski."
żródło:www.zmiany na ziemi.pl

24-02-2013
13:58
ZB

.."wpływy z mandatów za przekraczanie prędkości są dwudziestokrotnie mniejsze,"..Rostowskiemu pozostaly jeszcze chodniki,drogi rowerowe,opomiarowanie i opodatkowanie opadów atmosferycznych .

24-02-2013
13:58
Ambroży

Nie chcem , ale muszem dodac następny NIUS czarodzieja JVR!!
"Ministerstwo Finansów chce opodatkować zyski z tzw. polisolokat. Zdaniem ekspertów to kolejna – po opodatkowaniu zysków z lokat jednodniowych – próba uszczelnienia systemu opodatkowania dochodów kapitałowych.
„Polisolokaty” to lokaty bankowe połączone z polisami ubezpieczeniowymi. Dzięki temu korzystają one ze zwolnienia z podatku dochodowego. Do ofert banków produkty te powróciły po tym, gdy w ubiegłym roku – w wyniku zmian w ustawie o PIT – opodatkowano zyski z popularnych tzw. jednodniowych lokat bankowych z dzienną kapitalizacją odsetek.
Zmiany przewiduje przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji ustaw o CIT i PIT. W uzasadnieniu do projektu resort wyjaśnił, że zgodnie z obowiązującymi obecnie regulacjami wolne od podatku dochodowego są kwoty otrzymane z tytułu ubezpieczeń majątkowych i osobowych, z wyjątkiem m.in. dochodu z tytułu inwestowania składki ubezpieczeniowej w ubezpieczeniach na życie związanych z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. To ma się jednak zmienić.
„W wyniku zmiany opodatkowane będą również świadczenia z ubezpieczeń na życie, w których świadczenie zakładu ubezpieczeń na życie jest ustalane w zależności od wartości określonego indeksu lub wartości innego świadczenia bazowego, analogicznie jak ma to miejsce w przypadku ubezpieczeń z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Zmiana zapewni równe traktowanie świadczeń o charakterze inwestycyjnym z obu rodzajów ubezpieczeń w rozumieniu przepisów podatkowych” – wyjaśniło ministerstwo w uzasadnieniu do projektu.
MF spodziewa się, że w związku ze zmianą zwiększą się dochody podatkowe budżetu.
Łukasz Bączyk z firmy doradczej Taxand Polska powiedział, że obecnie zyski z lokat wypłacane w formie zwrotu składki ubezpieczeniowej są nieopodatkowane. – „Polisolokaty” okazały się korzystną formą lokowania oszczędności po likwidacji tzw. lokat antybelkowych. Resort finansów zauważył to i postanowił zmienić, wprowadzając opodatkowanie zysków z takich lokat – stwierdził Bączyk."
źródło GPC

24-02-2013
16:06
Kaziu

Proponuję ustawić fotoradary w Rzeszowie na ulicach: Hetmańskiej, Szopena, Langiewicza, ks. Jałowego, Sobieskiego i jeszcze kilku innych, ale ustawić te fotoradary tak, żeby robiły zdjęcia jadącym wolniej niż 40 km/godz.. No droga czysta, asfalt czarny i ,jedzie tak pierdoła 30 km/godz.., gada przez komórkę i blokuje cały ruch. Pstryk fota i mamy 2 wykroczenia. art. 19 ust. 2 pkt. 1 – jazda z prędkością utrudniającą jazdę innym kierującym – mandat do 500 zł i art. 45 ust. 2 pkt. 1 – gadanie przez komórkę – 100 zł. Skarbonka Rostowskiego zacznie się napełniać w zbożnym celu.

26-02-2013
09:50
Artur

Podobno też mają być opodatkowani ludzie, którzy stracili nogi… nie masz nóg, oszczędzasz na butach i skarpetkach --> przychód, należy się podatek.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.