Darmowe podręczniki dla wszystkich uczniów. Będziemy o nie walczyć!
Przeczytaj oryginalny post blogu
21-08-2012
06:11
Redaktor

RZESZÓW. Wystarczy, że prezydent Tadeusz Ferenc przeznaczy około 9 mln zł na zakup podręczników, aby uczniowie mieli do nich bezpłatny dostęp.

Jedynie niecały 1 proc. budżetu miasta…

21-08-2012
09:38
ROMAN

świetny pomysł – tak jak w normalnych krajau uni jewropejskiej – tylko nie u nas – u nas znowu musimy o wszystko walczyć – a dla czego to nie wynika samo z siebie ?

21-08-2012
09:38
Kasprzak

Jestem przeciwnikiem tej akcji. Podręczniki z roku na rok są inne! więc te pieniądze musiałyby być wydawane co rok. A Co z niewykorzystanymi podręcznikami, lub zniszczonymi? jakaś kaucja od rodzin? czy to po prostu prezent od miasta dla "maluchów"? Poza tym kogo tak na prawdę obejmuje ta akcja? pierwszoklasistów czy uczniów podstawówek, gimnazjów, czy szkół ponadgimnazjalnych? Sprecyzujcie proszę! Bo pisząc "we wszystkich rzeszowskich szkołach" można rozumieć że technikum, zawodówki tez dostaną swoje księgi…

21-08-2012
11:02
Racjonalista

Proponuję by Ci którzy popierają tę akcję sami z własnych pieniędzy zakupili podręczniki bez oglądania się na władze miejskie i podkradania kasy z budżetu nas wszystkich.

21-08-2012
11:39
K.Bimbała

Jestem zdecydowanie ZA. Wcale podręczniki jeśli nie zostaną zastąpione e-podręcznikami , nie muszą być zmieniane nawet częściej niż co 3-4 lata. Pobory rodziców jeśli mają jakąkolwiek pracę nie starczają , na to aby co roku dopłacać kasę do widzimisię nauczycieli czy wydawnictw. Rodzinom trzeba pomóc w wychowaniu dzieci , a nie obdzierać ich na każdym kroku wysokim vatem. I nie chwalić się jak burmistrz Wolicki gruszkami na wierzbie , czyli wyprawką ok.70-ciu zł głoszoną medialnie , zanim coś zrobi.

21-08-2012
12:23
Robert

Ja myślałem że czasy socjalizmu i komunizmu minęły ale jak widać w Rzeszowie jeszcze nie, lepiej powalczcie żeby nie było takich bzdur w tych podręcznikach

21-08-2012
17:17
ROMAN

widać że nie wszyscy są w temacie i jak zwykle pletą bzdety – już w latach 60-tych ubiegłego wieku w Angli – uczeń szedł rano do szkoły – dostawał ; książki/ posiłki/ obiad/ odrabiał lekcje/ uczęszczał na zajęcia które go interesowały – odbierali go do domu około 17/18 – zadań nie odrabiał – miał czas wolny – mógł pogłębiać wiadomości z tematów które go interesowały – i co można no można – jaka jest dysproporcja pomiędzy nami a Anglią – niech każdy odpowie sobie sam – to tylko jeden kraj są i inne

22-08-2012
07:34
stary

Dozylismy niestety czsow ze kazda inicjatya obywatelska jest od razu bita w czambuł. czy ludzie juz nie potrafia walczyc o swoje. uwazam ze to bardzo dobry choc nie ukrywam nowatorski pomysl. ale skoro sprawdzil sie w innych krajach dlaczego nie sprobowac u nas. przeciez to proste wpisac do budzetu i zakupic ksiazki do bibliotek. jesli nie sprobujemy to nie bedziemy nawet mogli powiedziec ze to sie nie sprawdza. a dla wszystkich uczniow ksiazki to nie jest aden komunizm tylko sprawiedliwe dzielenie miejskiej kasy. bez podzialu dzieci na biedne, srednie i bogate. ich jeszcze zycie podzieli w doroslym wieku

22-08-2012
12:06
K.Bimbała

stary , masz racje , ale przekonaj do tego lobby wydawnicze sięgające do MEN !!!!!!!!!!

22-08-2012
21:38
obiektywna

Podręczniki bezpłatne tylko dla biednych! Są ludzie, którzy nie mają pracy(nie z własnej winy), dla nich zakup podręczników to ogromny wydatek. Czasem ktoś pracuje, mało zarabia i przekracza nieco kryterium pomocy, tym też trzeba i należy pomóc. Dlaczego jednak pomagać tym, którzy sami nie wiedzą co robić z nadmiarem pieniędzy, szaleją za granicą, drogie samochody itp. Ich dzieciom też darmowe podręczniki? Nonsens. Pomoc dla wszystkich to bezsens, pomoc potrzebującym  3xTAK.  Rodzice z niskimi dochodami korzystają z bezpłatnych podręczników dla dzieci w ramach tzw." wyprawki" od kilku lat dofinansowywanej z budżetu państwa i samorządów! Wystarczy trochę pomóc tym, którzy nieco przekraczają kryterium dochodowe do "wyprawki" i nie robić zamieszania, że wszystkim po równo, bo to niesprawiedliwe. 

23-08-2012
11:59
ad

Socjalizm wiecznie żywy!

23-08-2012
16:03
K.B

ad napisał(a):

Socjalizm wiecznie żywy!

Raczej ludziska wiecznie naiwni, mienią się nie jakby być zdolni rozsądzić komu dać , komu zabrać?. Aby uniknąć tego dylematu trzeba aby parlament na etapie postawienia zarzutów aferzystom i złodziejom zasądził automatyczny przepadek mienia zagrabionego i np. niech M.Wachowski dochodzi sądownie latami swoich "strat " zamiast robić wszystko w celu odroczenia latami swoich rozpraw?. Na pewno dla dzieci na podręczniki starczy podobnie jak jest od lat w Anglii , gdzie podmiotem jest dziecko i jego przyszłość , a nie mamona aferzystów i mniejsze lub większe dochody rodziców bardzo ciężkie do sprawiedliwego ustalenia.

23-08-2012
16:55
obiektywna

Proponuję walkę z wydawnictwami , które wydają dla kl.I-III(szkoła podstawowa) tylko komplety podręczników i ćwiczeń. Nauczyciel de facto nie może wybrać NIC poza WYDAWNICTWEM, bo ćwiczenia, a jest ich sporo, mają cenę tylko w komplecie a nie każde własną. Rodzice nie mogą kupić tylko PODRĘCZNIKÓW i  ćwiczenia wybrane przez nauczyciela(najlepsze)!tylko te, które są w komplecie i mają wspólną cenę, jako komplet. To ogromnie utrudnia dobry wybór, bo w szkole dziecko ma się nauczyć logicznego myślenia a wypełnianie naiwnych, często bezsensownych ćwiczeń to strata czasu i pieniędzy rodziców. Tu ostro zawalczcie, bo ktoś pozwala te podręczniki -ZESTAWY wydawać i cel jest jasny jak słońce. Tu potrzebna jest pomoc rodzicom i nauczycielom.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.