Dłuuugie kolejki po zdrowie
Przeczytaj oryginalny post blogu
23-05-2013
08:51
Redaktor

PODKARPACIE. Na 2023 rok można zapisać się na wymianę stawu kolanowego. Na wizytę do nefrologa trzeba czekać „tylko” 292 dni, chirurga naczyniowego 236, endokrynologa 235 dni.

Planowany czas oczekiwania na zabieg endoprotezoplastyki kolana w SPZOZ w Lubaczowie wynosi 10 lat i 11 miesięcy! W Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie 9 lat i 5 miesięcy. Trochę…

23-05-2013
09:37
kasia

Trwa utylizacja Narodu Polskiego

23-05-2013
12:00
realista

Masz rację! Jak tak dalej pójdzie, zostaną sami lekarze i ich rodziny oraz bogaci protegowani. Wytłuką się wtedy nawzajem, bo to bezwzględna, pazerna i wyzbyta ludzkich uczuć warstwa społeczna (z malutkimi wyjątkami).

23-05-2013
16:10
kamp

oooooooooooooo

23-05-2013
18:55
all

a miało być tak, że pieniądz idzie za pacjentem… a skończyło się tak, że stoją wolne sale operacyjne, a ludzie czekają w kolejce kilka lat, bo szpital może zrobić 2 operacje dziennie, mając moce na 10.
A gdyby tak pacjent, który ma przyznany zabieg, dostawał od NFZ bon w odpowiedniej kwocie i sam wybierał sobie szpital, w którym chce być operowany..? Przecież to nie jest takie trudne.

23-05-2013
18:55
pacjent

Limitów nie ustalają lekarze,tylko miłościwie nam panujący NFZ. Trudne do zrozumienia,lecz prawdziwe.

23-05-2013
19:07
mądry inaczej

Drzewiej był chory i lekarz i prawa rynku proste i przejrzyste.

Dzisiaj tak żeśmy wszelkimi procedurami problem zagmatwali że z przysłowiowej złotówki tylko pare groszy idzie na efektywne leczenie.

23-05-2013
23:37
Tomasz

Szkoda że minister zdrowia i lekarze tyle nieczekają na wypłaty bo tak powini…

23-05-2013
23:38
ROMAN

no tak Pani Kasiu ma Pani rację – w 1000 % -tach – wszystko zgodnie z procedurami / w oparciu o przepisy/ zgodnie z wytycznymi dla dobra niewolników- w białych rękawiczkach – bez obcych wojsk/ bombardowań/ ostrzału artyleryjskiego/ i obozów- " niewolnicy "
padać będą czekając na wejście do gabinetu- ciekawe ile ta agonia potrwa .

23-05-2013
23:38
Ambroży

PiS: PO proponuje skandaliczne rozwiązania w służbie zdrowia
PO chce, by pacjenci w większym niż dotąd stopniu płacili za świadczenia zdrowotne; to skandaliczne rozwiązanie – przekonuje PiS, krytykując przedstawione przez wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna plany wprowadzenia dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych.

„Minister mówi to w sytuacji, gdy społeczeństwo jest coraz uboższe, kiedy wzrasta bezrobocie, w takiej sytuacji proponuje takie radykalne i skandaliczne rozwiązania (…). Ministerstwo sięga do kieszeni pacjentów, to oni mają teraz płacić przynajmniej za część usług medycznych” – powiedział poseł PiS Tomasz Latos na czwartkowej konferencji prasowej.

Poseł Czesław Hoc argumentował, że plany rządu doprowadzą do powstania dwóch kolejek do lekarzy-specjalistów i szpitali. Pierwsza, komercyjna byłaby – według niego – „beztroska i szybka”. W drugiej „wolnej, wstydliwej” znaleźliby się ci, których nie będzie stać na dodatkowe opłaty za usługi medyczne. „Polski pacjent został zdradzony przez rząd PO-PSL, dlatego że jeszcze nie tak dawno partie te przekonywały, że nie będzie współpłacenia, prywatyzacji. Okazuje się, że jest inaczej. To zamach na bezpłatną służbę zdrowia. PiS do tego nie dopuści” – podkreślił.

Wtórował im senator PiS Bolesław Piecha: „To skandal w państwie, które szczyci się solidaryzmem społecznym. (…) Jednym fundujemy, a to procedurę in vitro, a to inne świadczenie zdrowotne, no to innych obciążymy. Niech ktoś zapłaci za laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego, rzecz standardową w polskich szpitalach”. Dodał, że obecny koszyk gwarantowanych świadczeń medycznych przygotowała była minister zdrowia Ewa Kopacz. „Teraz nagle zmieniacie zdanie, czyli co, lody na ochronie zdrowia mają być kręcone jeszcze bardziej?” – pytał.

Politycy PiS na konferencji prasowej w Sejmie odnieśli się do słów Neumanna cytowanych przez „Dziennik Gazetę Prawną” z 13 maja. Minister miał przekonywać, że „nieprawdziwy jest pogląd, iż Polakom należą się wszystkie świadczenia i wszystkie za darmo”. (…)
źródło : str.int PIS

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.