Dodatkowe 29 mln euro dla młodych bezrobotnych
Przeczytaj oryginalny post blogu
20-05-2013
06:02
paulina

PODKARPACIE. Ile pieniędzy faktycznie trafi do tych, którzy nie mają pracy?

Na ostatniej konferencji prasowej minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska oraz minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformowali, że przeznaczą dodatkowe pieniądze na walkę z bezrobociem i…

20-05-2013
14:13
anonim

No to urzędy pracy będą miały pieniądze na nagrody dla siebie.
Młodzi bez układów i znajomości dostaną tylko kopa na szybszy wyjazd za granicę

20-05-2013
14:14
podkarpacki obywatel

oczywiscie fundusze pojda na bezsensowne szkolenia na ktorych zarabiaja firmy szkolące i obsługe rzeszy urzedników, na rozpoczecie dzialanosci?? gratuluje temu co dostanie bo zwykly smiertelnik z pomyslem nie ma szans, znajomosci pomagaja a urzednik to guru

20-05-2013
16:44
P.K

Większość środków wydawanych na walkę z bezrobociem, trafia nie tam gdzie powinno. Były już szkolenia komputerowe , które nie dały pracy kursantom, a tylko firmom szkoleniowym.

W RP, konieczna jest zmiana świadczeń społecznych. Wiele osób dostaje zapomogi za nic. Gdzie np, bezrobotni mogą być zatrudnieni przy segregacji śmieci. Na śmieciach można zarobić, a zarazem obywatel mógłby płacić mniej za odbiór odpadów.

Wiele osób w podeszłym wieku, jest zapomniana przez kraj. Zamiast wypłacać zasiłki dla bezrobotnych, oraz zapomogi z GOPSU MOPSu, niech pomagają osobą potrzebującym.

WYDAWANIE ŚRODKÓW NA SZKOLENIA DLA BEZROBOTNYCH ?

 Ci co nie mają wykształcenia do segregacji śmieci, budowy dróg itp.

Po studiach do pracy, (np. w urzędach).

Po maturze niech idą studiować.

 

W praktyce wygląda to inaczej, po studiach jest się bezrobotnym, a po średnim wykształceniu urzędnikiem.

 

Ostatnio plantatorzy owoców miękkich w kraju, apelują o dopuszczenie na rynek pracy Ukraińców, ponieważ nie ma komu ich zbierać.

Poczęty z pękniętego kondona , powie że w Polsce nie ma komu pracować. Otóż byłby w błędzie. Do takiej sytuacji doprowadziły patologiczne rządy PSL – PO.

Przykład: Rolnicy uprawiający maliny i truskawki, mogli ubiegać sie o "dopłaty przejściowe" z tytułu uprawy owoców miękkich, w wysokości 1600 zł do 1ha.

Rolnicy mający plantacje mogli by zatrudniać sezonowo lokalnych bezrobotnych. Mieli by własne źródło dochodu, a zarazem dali by zatrudnienie osobom w swoim środowisku.

W 2011r , zmieniono politykę rolną. Po co mają zarabiać wszyscy, skoro może zarobić tylko pewna grupa.

" Dopłaty przejściowe" do owoców miękkich okazały się że są tylko dla wybranych – dużych plantatorów, którzy brali dopłaty do owoców miękkich od samego początku.

W konsekwencji brak przestrzegania prawa (równouprawnienie) skutkuje brakiem rąk do pracy na plantacjach 100- 200 hektarowych, a likwidacją plantacji 1-5 hektarowych. Ministerstwo rolnictwa, gdy uniemożliwiło większości rolnikom (posiadającym plantacje owoców miękkich) składanie o dopłaty z tytułu owoców miękkich , pozostałym zwiększono dopłaty z 1600 zł do 1 ha , na 2630 zł do 1 ha.

W Polsce rolnik oraz bezrobotni, wyjeżdżają na zachód pracować w rolnictwie, ponieważ w naszym kraju z rolnictwa żyją tylko pośrednicy.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.