Dworce kolejowe Podkarpacia na cele komercyjne
Przeczytaj oryginalny post blogu
29-11-2012
18:19
Redaktor

PODKARPACIE. Gminy mogą dzierżawić stacje.

W całej Polsce PKP chce docelowo przekazać samorządom 1,9 tys. dworców. Na Podkarpaciu – na razie chce w ten sposób pozbyć się 42 niepotrzebnych im stacji. Gminy będą mogły je wykorzystać na różne sposoby, m.in. budynki mogą zaoferować osobom, które w otworzą tam sklepy, czy punkty usługowe.

Na liście dworców do zbycia znalazły…

30-11-2012
09:05
aaaaa

Jak były programy na dofinansowanie remontów ze środków unijnych to PKP miała gdzieś przekazywanie dworców samorządom. Teraz łaskawie przekaże gminom kupę gruzów i problem z ich zabezpieczeniem? Niech sanowna PKP wyremontuje dworce sama i nie próbuje pozbywać się problemów obarczając nimi innych. Przykładem niech będzie dworzec w Czudcu gdzie samorząd kilkakrotnie próbował ratować dworzec ale PKP robiła wszystko aby to się nie udało. Wygląd tego budynku jest reklamówką PKP i powinien być umieszczony na kalendarzach i innych folderach reklamujących PKP.

30-11-2012
11:38
iza

W wrześniu przejeżdzałam przez miescowość na Dolnym Śląsku, gdzie dworzec kolejowy zamieniono na lokalną dyskotekę. Nie wiem czemu większość okien zabite dyktą.
Wieczorne i nocne pociągi stają przed stacją i ktoś tam sprawdza, czy młodzież nie bawi się na peronie. Dopiero jak jest "czysto" pociąg powoli przejeżdza przez tę stację. To gorzej jak na niestrzeżonym przejeżdzie. Do tej pory nie mogę wyjść ze zdumienia – zabawa na peronach?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.