Dworzec PKP Rzeszów Główny
09-02-2013
21:47
Grzegorz

Mam zapytanie.

 

Kiedy zaplanowane są pracę nad remontem nawierzchni i zadaszenia peronów Dworca Głównego Rzeszów Główny?.

Co z planowanym przedłużeniem przejcia podziemnego pod peronami.

 

Stan tych obiektów jest w bardzo złym stanie i urąga randze miasta wojewódzkiemu.

 

Czy wladze Miasta Rzeszowa prowadzą w tej sprawie jakiekolwiek rozmowy/poczynania/plany w stosunku do zmiany stanu obecego przytoczonych wyżej czesci Dworca Rzeszów Główny.

 

 z poważaniem Grzegorz Sz.

13-02-2013
15:58
Grzegorz

W Tarnowie można pięknie bylo wyremontowac dworzec pkp, dworzec pks (piekny, oszkolony) a w Rzeszowie porazka.

Władze do roboty. Zacznijcie współdziałac z PLK (dworzec, perony, przejscie) i PKSem . ten cały syf to skandal

 

Grzegorz Szymczyk

14-02-2013
17:25
helenkkkkaff25

CO Z TYM PKP RZESZÓW GŁÓWNY

 

W Tarnowie (113tys mieszkańców) i
w Przemylslu (cos kolo 80 tys mieszkańców) – oba nie pełnią waznych ról administracyjnych
udało sie pięknie odremonotwac dworce PKP i perony plus infrastrukturę wokół.

Nie wiem dlaczego tak wszystko idzie topornie w Rzeszowie (182 tys. mieszk.; miasto wojew.), perony w fatalnym stanie, podobnie "niby zadaszenie", przejście podziemne wąskie i krótkie. Tyle juz lat minęło odkad zacząłem przyjezdzac do Rzeszowa i odkad stal on się moim 2gim domem ale zadnych zmian na plus w tym aspekcie nie widac. Oprócz jedynie ostatnio zrobionego liftingu samego budynku dworca i pomalowania kladki naziemnej.
W Tarnowie i Przemyślu , miastach mniejszych, nie pełniącyc jak Rzeszów funkcji wojewódzkich zrobiono bardzo bardzo duzo a to ta sama linia kolejowa E30. dziwnym trafem remont do 160km/h z Krakowa konczy sie na stacji Rzeszów Zachodni i na tej trasie bedą przebudowane perony etc. a od Rzeszowa Zachodniego (PRZEZ RZESZÓW GŁÓWNY) do Przemysla czy Medyki to juz tyko rewitalizacja lini do predkości 120km/h bez gruntownej przebudowy. Ktoś tu cos przespał lub tez ktoś za bardzo nie chce aby stacja Rzeszów Główny nie była za bardzo odnowiona tak jak bedzie odnowiona Bochnia, Brzesko, Tarnów (juz jest), Dębica – nowe perony, przejscia podziemne etc.
Zatem zwracam sie do wszystkich rzadzących za pośrednictwem Forum tej Gazety aby dostrzegli ten problem i lobbowali w wiekszym stopniu z PLK w kierunku zmiany estetyki Dworca Głownego w Rzeszowie bo lata leca a nic prawie się nie zmienia. Slyszałem coś o roku 2015 ale to zdecydowanie za pózno i nie przespijmy znów tego terminu!!! JUz 2013 wiec projekty nalezało juz teraz robic Szanowni Państwo, współpracowac z PLK!!!!!!!!!!!!!

z poważaniem Grzegorz Sz.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.