Ekspert Boeinga nie wierzy w smoleńską brzozę
Przeczytaj oryginalny post blogu
06-02-2013
13:53
Redaktor

WARSZAWA. Naukowcy o katastrofie lotniczej.

Światowej klasy ekspert, dr Wacław Berczyński jednoznacznie wykazuje, że Tu-154M nie mógł się rozpaść na tysiące kawałków po zderzeniu z brzozą. Jego zdaniem, samolot, pomimo utraty kawałka skrzydła, powinien bezpiecznie dolecieć do lotniska…

06-02-2013
15:49
iza

Każda katastrofa to przecież fizyka, mechanika itd.
Wystarczy wypadek na drodze i wszystko jest do ustalenia np. prędkość samochodu wynika z długości hamowania.

Czemu i komu służył raport Millera? Jak osoby, które ukończyły studia techniczne mogły się pod nim podpisać?

07-02-2013
08:33
ZB

Była mgła? Była.Było poniżej 100m? Było.Tylko tyle i tyle na tem temat.Reszta to juz fizyka,której sie nie oszuka.

07-02-2013
10:11
Ambroży

Szanowni Państwo – kto dziś po długim niebycie w TV miał możliwość w Polityce przy kawie wysłuchać wywiadu z prok generalnym , ten nawet nie musi do rozważań o badaniu przyczyn tej katastrofy sięgać do zasad fizyki, mechaniki i innych dziedzin nauki. Moje zdanie jest proste : bez zmiany prokuratora generalnego żadnej kwestii twardych dochodzeń nie wyjaśnimy. Ten człowiek nie umie ukryć że nad niczym nie panuje , a swoje odpowiedzi pokrętne zasłana i wszelkimi nieudolnymi przeszkodami. To jest kompromitujące np. z jednego powodu jaki sam podał a dotyczy AMBER GOLD. Dziś mamy koniec I dekady lutego, sprawa afery wynikła w czerwcu ubr. Co dziś mówi szef prokuratur : do dziś nie mam wybranych ekspertów do analizy akt w tej sprawie , bo jedni się zgodzili , ale za 2,5 mln PLN ZŁ , a ja takich pieniędzy w prok. gen nie mam. Może za kilka tygodni się znajdą tańsi?. Katastrofę smoleńską omijają oboje w tym wywiadzie jak mogą i kluczą, zasłaniają się wszystkim jakimi się tylko da wykrętami raz po raz tłumacząc poszczególne matactwa obalane przez członków sejmowej komisji publicznie. W kwestii katastrofy nikt z nas komentujących szeroko ekspertów na Uniwersytecie SW w Warszawie nie możemy w zasadzie wiele dodać , bo i skąd , jeśli Seremet rzekome "dowody" ma tylko do ujawnienia na spotkaniu w BBN , aby przypodobać się jaki jest zapracowany prezydentowi. A co maja do powiedzenia w tej kwestii rodziny smoleńskie lepiej nie wspominać. Na zakończenie trzeba dodać jak dziś publicznie Seremet zrobił z gęby , cholewy wycofując się w TV z wcześniej złożonej obietnicy red.Anicie Gargas odpowiedzi na pytania w specjalnym spotkaniu!.

07-02-2013
14:10
iza

ZB
powiedz dlaczego tak rozpadł się na kawałki ten samolot – z kryształu był czy co?

Debeściak pilot Robert Benedict (ten z komisji Millera) sam przekonał się na jesieni ub.r. w wypadku szybowcowym na Bemowie, kiedy szybowcem ściął latarnię miejską, a skrzydło szybowca całe.
Chłop żyje cudem, ale nadal głosi teorię "pancernej brzozy".

08-02-2013
10:29
Ambroży

Publikowane dziś w GPC 10 pytań do do przew.KBWL Laska ze strony zespołu A.Macierewicza powinno spowodować wyjaśnienie częściowej przyczyn tej katastrofy lub natychmiastowe postawienie zarzutów prokuratorskich za kłamstwa komisji Millera?.

08-02-2013
10:29
ZB

do iza.
Wiem, bo jestem pilotem.I nikt ,by mnie nie zmusił do lądowania w takich warunkach.Nawet gdybym miał utracić pracę.!!Proszę porozmawiać z innymi pilotami na temat tego lądowania. Dzięki przestrzeganiu własnie tych procedur, już wkrotce odejdę na emeryturę ,cały i mam nadzieję,że zdrowy.Czytając,słuchając wypowiedzi niektórych "fachowcow" to ż….ć się chce .Dalej twierdzę, była mgła?Była.Jaka widocznosc w tej mgle ? . Żeby móc lądować z widocznością, musi być odpowiednia pogoda (widoczność co najmniej 3nm – 5km, podstawa chmur nie niżej niż 1400ft AGL – 450m nad terenem).A oni jaką mieli widoczność? Zeszli ponizej 100m? Zeszli.

08-02-2013
12:00
Anastazy

Ta katastrofa smoleńska , mimo wszystkich rozmyslań , hipotez ,sporów badań, kłotni , analizy praw fizycznych , wpływów politycznych rosyjskich czy tez polskich słuzb specyjalnych to – Palec Boży-

09-02-2013
16:06
Ambroży

Prokuratura po podaniu niepodważalnych faktów przez ekspertów A.Macierewicza potwierdziła zasadność tej tezy. Natomiast P.GRAŚ czym prędzej szuka następnej koncepcji wygodnej dla niego I MAK-u?.
Najbardziej irytujące są jąkania Prok .Generalnego w tych kwestiach!.

09-02-2013
16:09
piecowy

nie smrodż po forach-napisz o pogodzie ,bo przestanę cię lubić

09-02-2013
16:10
piecowy

Jamroży -śmiałe tezy stawiasz a,wiedzy masz tyle co Maciorkiewicz vel Antoni i reszta buców nawet mieżdunarodnych,Daj chłopie spokój-pogrzeby mieli godne ,wykopki też opłacone przez państwo,odeszli i niech z pamięci odejdą jak wszyscy przed nimi,Po co ryjesz w tych grobach ,czego szukasz? Rodzinom się nie dziwię bo jeszcze kasy jakby się dało wyrwać to owszem ale ty?

10-02-2013
15:32
Ambroży

piecowy – wcale nie zależy mi na tym , aby być lubiony przez kacapa. U mnie liczy sie tylko prawda i rozum.

11-02-2013
20:50
hghftj

Pytanie czy rzeczywiście tak owa sytuacja miałamiejsce po tym co juz nawywijala komisja millera i prokuratora wszystko co mówią jest niewiarygodne i naciagane dla kazdego kto uważnie sie temu przysłucha

12-02-2013
09:03
katarzyna

wedlug mnie to tak naprawde nikt nie chce zeby sprawa sie wyjasnila!! Bo gdyby im zalezalo na wyjasnieniu to juz dawno bylo by wyjasnione. A ja co jakis czas czytam ze a to nie ma funduszy, a to czarne skrzynki sa nie jasne , a to znowu fizyka im nie pasuje !!!!!! Tym wszystkim ktos na pewno kieruje ale tak aby prawda nie wyszla najaw! Niech sie wstydza ci ktozy przy tym pracuja !

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.