Emerytury będą głodowe
Przeczytaj oryginalny post blogu
26-01-2012
22:12
Redaktor

PODKARPACIE. Emerytalna katastrofa za 30 lat? Potwierdzają to kolejne dane.

Przyszłe emerytury dzisiejszych 20-sto, 30-sto a nawet 40-sto latków będą bardzo niskie. Według szacunków polski system emerytalny będzie coraz bardziej kulał i stawał się coraz mniej wydajny. Właściwie już teraz nie bilansuje się kwota wpływów i wydatków Za kilkadziesiąt lat dostaniemy emerytury w kwocie kilkuset złotych.

Więcej w Super Nowościach

Artur Getler

27-01-2012
09:07
olek

Złodzieje i po co sie staram aby mieć wyższą stawkę a przez to wyszą stawkę zus jak i tak mnie okradną.

27-01-2012
09:07
Rzeszowianka

a będą emerytury? W tym tempie, to ZUS kasy na emerytury mieć nie będzie wcale, więc lepiej liczyć na samego siebie. Tylko, żeby jeszcze prawie 1000 zł co miesiąc nie zabierali, to możnaby je odkładać na emeryturę, a tak zabiorą, omamią, że to pieniądze, które człowiek odkłada na emeryturę (co oczywiście jest nieprawdą, bo to co dajemy obecnie, jest konsumowane przez obecnych emerytów, rencistów itd.), a jak przyjdzie co do czego, to rozłożą łapki i powiedzą "nie ma", czyli emerytury dla wybranych, tj. polityków :) Polska – co za piękny kraj. Jak dla mnie, to mogliby w ogóle zlikwidować emerytury, przedsiębiorcy niech odprowadzają kasę np. z tytułu składki zdrowotnej, a resztę kasy niech każdy po swojemu "odkłada", do banku, do skarpety, bo na to państwo raczej nie da się liczyć.

28-01-2012
09:57
asterix1969

Musimy płacić składki emerytalne, żeby było z czego płacać obecnych emerytów.
A przyszłość naszych emerytur jest jednoczesnie żałosna.

28-01-2012
09:58
stary czytelnik

Jak to jest, że ZUS taki biedny i na nic pieniędzy nie ma, ale jak ktoś zarabia bardzo dużo, to powyżej określonej kwoty jego zarobków, ZUS zaprzestaje pobierać mu składkę. Być może zamysł pozornie był logiczny – żeby kiedyś nie wypłacać mu horrendalnej emerytury, tyle że w ten sposób ZUS pozbawia się sporej ilości gotówki, która by mogła wpłynąć, a nie wpływa. Niechby to było np. tak, że powyżej określonej kwoty zarobków kwota składki (wysoka dodajmy) już dalej nie rośnie, ale jest dalej odprowadzana – a nie w interesie najbogatszych rezygnować całkiem z wpływów do kulejącej kasy.
Druga rzecz: całą armia wysokich emerytów, wojsko, i niektórzy wyżsi rangą pracownicy wymiaru sprawiedliwości w ogóle żadnych składek na ZUS nie płacą. Emeryturę płaci im państwo, czyli my wszyscy, z bieżących środków (do tego wiek emerytalny mundurowych -już od 35 roku życia! -to temat rzeka), do tego nie dotyczą ich ograniczenia swiadczeń w przypadku założenia własnej dochodowej działąlności podjęcia dobrze płatnej pracy itp. System emerytalny opiera się u nich na całkiem innych zasadach, a emerytura od majora wzwyż (a ilość pułkowników, generałów rośnie w ostatnich latach w postępie geometrycznym) to spoooro ponad 5 tysięcy złotych na rękę co miesiąc.

28-01-2012
10:51
ja

rudy oszust ma przecież dożywotnią emeryturę

29-01-2012
15:53
ROMAN

jak system oparty jest na układach no to tak to wygląda – sami swoi a niewolnicy nic nie dostaną mają zdychać

29-01-2012
22:31
IZABELLLA

MATKO SWIETA A MOJ SYN NA TUSKA GLOSOWAL!
ODEBRALI NAM NADZIEJE!!! ZLODZIEJE!!!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.