Europoseł Łukacijewska dostanie ponad 20 tys. zł emerytury!
Przeczytaj oryginalny post blogu
02-03-2012
00:06
Redaktor

PODKARPACIE. Elżbieta Elżbiecie nierówna czyli europosłom na emeryturze bieda nie grozi. Zwykłym ludziom na pewno lekko nie będzie. 

Europoseł zarabia 30 tys. zł miesięcznie. Praw do emerytury nabywa już po 3 latach bycia europosłem! W wieku 63 lat może przejść na emeryturę – wtedy za każdy rok bycia europosłem dostanie 1140 zł. Czyli po jednej kadencji należy mu się emerytura w wysokości 5700…

02-03-2012
08:40
damian

a ja na takich smieci rzadzacych teraz pracuje i oni beda za moje pieniadze swiata uzywali ja jak przejde na emeryture to dostane 500 zł bo to polska kraj w którym jak nie kombinujesz to zdychasz a władza bawi sie w najlepsze

02-03-2012
09:23
Jan

A czy europoseł Zbigniew Ziobro nie nabędzie prawa do takiej emerytury ?

02-03-2012
09:23
maryjan

no i co sie czepiacie Eli przeciez to kobita aktywna wiec o swoja miche juz zadbala. teraz jest najwazniejsza w peło i to ona rozdaje karty. a emeryturke to ona juz sobie dawno zaklepala

02-03-2012
09:24
LUCYNKA

ZNACIE FOLWARK ZWIERZECY NAPISANY ORWELOWSKA REKA???
JAK STADO BARANOW IDZIEMY NA WYBORY, A WYBRANI PO WSZYSTKIM PRZYKLEPUJA ZOLWIKA I MOWIA,- : "NO ZNOWU MIESKO ARMATNIE SPISALO SIE NA MEDAL, OJ BEDZIE Z TEGO KASIORKA NA PODWYZKI I TO DUZE, A CIEMNOCIE BEDZIEMY MOWIC ZE POWSTANA NOWE DROGI,POCIAGI SZBSZE OD RAKIET,ZADNYCH BELEK-SRELEK, ABONAMENTOW I ZE RAZEM WYGRAMY"!
PS." SWINKI" MOJE DROGIE ZASTANOWCIE SIE CZY WARTO W TYM MACZAC PALCE?

02-03-2012
09:24
były pracownik chmie

do roboty

02-03-2012
09:24
Józef

To taka gmina: kiepsko się dzieje,
Ludzi ubywa, wszystko drożeje,
Są wielkie plany i dobre chęci,
Lecz lody tutaj to każdy kreci!

Kręcą doktory i generały,
Kręcą burmistrze i wsiowe pały,
Kręcą ci ze wsi, kręcą ci z miasta,
Co dzień kręcenie tu się rozrasta.

Kręcą na dole, kręcą u góry,
Kręci wesołek, kręci ponury,
Kręci babinka i dziadek kręci,
Kręcą prawdziwi, kręcą pogięci.

Kręci tu stary i kręci młody,
Ci z NCS-u też kręcą lody,
Kręci minister i ministerka,
Kręci tu szpaner, kręci szpanerka.

Kręcą tu księża, kręcą księżniczki,
Kręcą tu młode i stare piczki,
Kręcą hierarchy i ministranty,
Kręcą geniusze, kręcą palanty.

I tak kręcimy, i jakoś leci,
Nad lodziarzami słoneczko świeci,
Każdy te swoje lody tu ma,
Więc nie jest kiepsko i szafa gra!

02-03-2012
09:24
wiesiek

ZUS będzie tyle płacił? Jak mam doświadczenie z ZUS poszukają prawa żeby jej tego nie płacić. 11 lat płacili mi rentę z tytułu całkowitej nie zdolności do pracy. Jak skończyłem 61 lat orzecznik uznała że mogę wrócić do zawodu. 2 rok się z nimi procesuję. Nawet zapytał bym prawnika w/w Sup.Now..30 stycznia złożyłem odwołanie od decyzji do sądu za pośrednictwem ZUS w ciągu miesiąca powinni mi dać odpowiedź tak mnie w dzienniku podawczym poinformowano na moje odwołanie do dziś nie mam żadnej wiadomości. Jak postępować czy brak odpowiedzi jest zakończeniem sprawy nie przyznania mi prawa do kolejnego odwołania?

02-03-2012
09:25
BIEDNI CHORZY POLACY

PANI ŁUKACIJEWSKA mów tu pani o soli, która nas truła kilkanaście LAT !!! co nas obchodzi pani emerytura !!! gdzie są wasze inspekcje żeby nas chroniły ? TO JUŻ CHYBA KRES WASZYCH RZĄDÓW ? za co biorą pieniądze ci ludzie ?
taki minister rolnictwa, minister zdrowia, gdzie sanepidy, gdzie IHARS w Rzeszowie ???? LUDZIE czemu jesteśmy truci ?

02-03-2012
10:10
Zainteresowany

Mam spore wątpliwości co do rzetelności przedstawionego materiału, o czym świadczy już sama jego stronniczość…. czy wysokość emerytury w PE nie obowiązuje zarówno posłów z PO jaki i z PiS czy PSL i SLD? Czemu w takim razie nie wściekamy się na Posła Porębę?
Poza tym zamiast krytykować może warto spróbować swoich sił, zatroszczyć się o to aby zostać jednym z 51 europosłów wśród prawie 40 mln narodu!

02-03-2012
10:30
marcin

Ja już czytając takie rzeczy nie wiem czy się śmiać czy płakać. Ludzie na chleb i opał nie mają, dostają niektórzy 500 zł renty i cały miesiąc maja przeżyć a tu taka kur…a z naszych podatków będzie opływać w złocie. POdobnych przypadków jest setki tysięcy jak nie miliony. Różnego rodzaju odprawy na szczeblu publicznym, kolosalne zarobki w radach nadzorczych gdzie jest po 5-ciu prezesów i 15 zastępców. Ludzie opamiętajcie się musimy się zebrać i uderzyć na Warszawę i skończyć z tym pasożytnictwem raz na zawsze.

02-03-2012
11:31
zombi

…" po równo nie znaczy sprawiedliwie"…Teraz juz wiem dlaczego na zdjęciach jest Pani zawsze taka radosna i szczerzy radosnie ząbki.

02-03-2012
11:35
ROMAN

dawniej dookoła króla była cała masa – zauszników- popleczników- sług- donosicieli- krwiopijców- zabójców- klakierów- darmozjadów- szpicli-agentów- wszystko ze sobą powiązane jak węzeł gordyjski- czy coś się zmieniło nie ! – ziemia się parę razy obróciła a wszystko jest po staremu – czyli – od wyborów do wyborów – i wizje – jak to będzie co to będzie – nic nie będzie ! pobutka.

02-03-2012
14:53
roman

marcin
2 marca 2012 – 10:19
Ja już czytając takie rzeczy nie wiem czy się śmiać czy płakać. Ludzie na chleb i opał nie mają, dostają niektórzy 500 zł renty i cały miesiąc maja przeżyć a tu taka kur…a z naszych podatków będzie opływać w złocie. POdobnych przypadków jest setki tysięcy jak nie miliony. Różnego rodzaju odprawy na szczeblu publicznym, kolosalne zarobki w radach nadzorczych gdzie jest po 5-ciu prezesów i 15 zastępców. Ludzie opamiętajcie się musimy się zebrać i uderzyć na Warszawę i skończyć z tym pasożytnictwem raz na zawsze.

masz racje @Marcin

szara masa ma pracować do 67 roku życia po to aby tym sk… synom żyło się "g o d n i e"

Przeciez rencista któremu Tusk obiecał czteroletnią waloryzacje kwotową /później zabrał do jednego roku/ moze nie dostać nawet głupich pięćdziesięciu zł na rękę bo antykomor zaskarżył tę decyzję tdo Trybunału Konstytucyjnego
rzekomo protestowała policja i inne mendy, którym to było sola w oku
Teraz podniesiono wszystkim mudurowym pensje o 300 PLN a bo rencisci nie protestowali do antykomora ….
A rencistom nie wylkuczone, ze nie da się nawet marnych 50 zł

no bo ktoś na tych ch …. musi zapracować
a oni muszą żyć "g o d n i e" ! :evil:

02-03-2012
14:53
Dominik

a Poręba z PiS jako europoseł to co weźmie mniej !!!

02-03-2012
14:54
Jan

Opinie wyrażane na tym forum są zdumiewające.

Pokutuje jeszcze przeświadczenie, iż ktoś, a najlepiej władza powinna myśleć za ogół, skoro wszyscy mają jednakowe żołądki.

Urawniłowka w aspekcie "wszyscy mają jednakowe żołądki", to bezsens.
Może i żołądki tak, ale ilością szarych komórek, to już natura obdarzyła różnie, a przede wszystkim ilością używanych

Od przemian ustrojowych minęło ponad 20 lat, ale homo sovieticus w polskim społeczeństwie nie zaginął.
Homo sovieticus (z łacińskiego – człowiek radziecki),to termin, który wprowadził rosyjski pisarz A. Zinowjew, w książce Homo sovieticus.

Jednak to Josif Brodski bardziej przystępnie opisał postawę życiową homo sovieticusa:
cyt.: „….Człowiek wschodu (homo sovieticus) za wszystkie swoje niepowodzenia obwinia innych, a to współpracowników, a to w końcu państwo.
Człowiek zachodu przyczyn swoich klęsk szuka w sobie, we własnych błędach i ułomnościach i w pracy nad sobą widzi swoją szansę….“

02-03-2012
15:04
rzeszowiak

Czemu się dziwicie, to po co ją wybieraliście ??? z góry wiadomo było że leci tam po to aby takie kokosy zarabiać, zresztą czemu przedstawiacie szanowna redakcjo akurat pania łukaciejewska ,ten temat wszystkich eurodeputowanych dotyczy ,też waszego kolegę pisola pana poręby.

02-03-2012
17:54
JANUSZ KWALIK

NIE WIEM DLACZEGO JEST TAKIE WIELKIE OBURZENIE, PRZECIERZ PLATFORMA TO LUDZIE DBAJACY O SWOICH I SPOLECZENSTWO BOGATE. CALA RESZTA SIE NIE LICZY. JUZ W

REKLAMOWKACH PRZEDWYBORCZYCH PIS POKAZYWALO PUSTE LODOWKI W WYPADKU WYGRANEJ PO. I TAK NIESTETY SIE DZIEJE I TO BEDZIE SIE POGLEBIAC.

02-03-2012
20:20
Józef

Jan, rzeszowiak, Dominik – Graś, Boni, Niesiołowski, Kutz …….itd to prawdziwa awangarda władzy!. Ludziska kochani czy Wy macie " solą"odpadową zasypane oczy w mediach?. Ja rozumie, że nie wszyscy mają wspólne interesy aby czuć się Polakami i rozumieć potrzeby innych. Głupota przebija w słowach Marcina piszącego o waloryzacji kwotowej , jako opcji super sprawiedliwej wręcz oszałamiającej dobroci koalicji PO/PSL. Czy potraficie zrozumieć że każdy emeryt który wypracował ponad 1500 zł sobie należną emeryturę przez okres całego życia zawodowego ma być zadowolony jeśli od nadwyżki tej kwoty nie dostanie nawet grosza należnej waloryzacji w imię obowiązującego prawa i Konstytucji?. Czy zdajecie sobie państwo sprawę ,że każdy z tej grupy będzie tym samym miał uszczuploną kwotę podstawy waloryzacyjnej w roku następnym itd.. Co do grupy niżej sytuowanych z takim samym ponoć żołądkiem trzeba zapytać gdzie byli i co robili do tej pory, i czy nie lepiej by było aby Ci którzy nie z własnej winy mają mniej- dostali jednorazowe kwoty wyrównujące koszty utrzymania?, niż mieszać w systemie istniejącym, który i tak jest zaskarżony do T.K i zapewne będzie uchylony.
Teraz wracam do początku krótko i węzłowato : zamiast wymieniać po kolei nazwiska wybranych swoich oblubieńców do Europarlamentu , lepiej wymieńcie tutaj pod spodem przyczyny i ludzi którym w ciągu ostatniego okresu po 1989r udzielaliście poparcia, rozliczcie ich za afery, zniszczenie gospodarki, wyprzedaż majątku narodowego , a przede wszystkim z tego jak Was reprezentują w Parlamencie.
Wtedy zobaczycie kto odpowiada za to iż dziś płaca minimalna w UE waha się od 123 EURO w Rumuni do 1750 EURO w Luksemburgu, zaś koszt wyjazdu w Dolomity na narty premiera przez ostatnie dwa lata (i jego przylot na parę godz do kraju kosztował każdorazowo po 220tys.zł, dwa miliony w ubr. na same przeloty do Gdańska)., J.Kaczyńskiemu zazdrościcie to ,że za własną kasę opiekuje się jak może starszą matka i chowa kota?. Czy aby ktoś się nie pomylił w tym dochodzeniu do dobrobytu?. Dlaczego dobroduszny rząd miłości narodowej zaoszczędził tylko w tym roku na waloryzacji kwotowej ponad 1miliard 200tys.zł ,a wszyscy emeryci i renciści jak widać są niezbyt zadowoleni. Czy dopiero praca do śmierci i ograniczenie środków dla niepełnosprawnych, hospicjów i kosztów leczenia odpowietrzy Wam mózgi?. Winszuję dobrego samopoczucia.

03-03-2012
21:21
Maciek

Po pierwsze, nie wiem dlaczego takie wielkie halo ponieważ to nie tylko Pani poseł Łukacijewska dostanie ale każdy z europosłów, nie mówiąc o europosłach z innych kajach :) Po drugie, jest to artykuł typowo polski – czyli "o mój Boże ona ma lepiej to napewno kradnie albo jest w mafi" czyli narzekanie, narzekanie i narzekanie:) a może tak zamiast patrzeć komuś na ręce wziąść sie do pracy ? Czy ktoś zna biografie Pani Poseł ? Od czego zaczynała? Czy ktoś komuś broni iść do polityki? Iść do Parlamentu? Ja pierdziu … przestańcie ludzie narzekać tylko weźcie sie do pracy:) Nie możesz znaleźć pracy? To ją stwórz :) bo narzekają tylko życiowi nieudacznicy :) Amen :]

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.