Firmy budowlane walczą na noże
Przeczytaj oryginalny post blogu
12-03-2013
06:08
paulina

PODKARPACIE. Ujawniamy kulisy przetargów rozstrzyganych poniżej kosztów.

Przy obecnie rozstrzyganych przetargach na budowę dróg, chodników i ich utrzymanie oraz na usługi na rzecz samorządów oferty, jakie padają ze strony zainteresowanych wykonawców są nawet dwa, trzy raz mniejsze od kosztorysu. Firmy, konkurując ze sobą, schodzą już do ekstremalnie niskich…

12-03-2013
09:56
Łukasz

Co to znaczy dwa, trzy razy mniejsze? Większe, to bym rozumiał. Kosztorys razy dwa lub trzy. Ale mniejsze??? Kosztorys razy ile?

12-03-2013
12:42
Ambroży

Koalicja PO/PSL tworzy patologię nie tylko w budownictwie. No cóż jeśli Tusk swoją rolę po wyłuszczeniu prawdy w Sejmie zbywa paroma słowami pogardy na PIS I prezesa J.Kaczyńskiego w żaden sposób nie odnosząc się do meritum!. I tak biegnie czas rozkładu państwa tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu i rok po roku!.
Branża budowlana pada , no może poza jedna firma w Toruniu wykonującą z wyprzedzeniem terminów i problemów budowę Świątyni Opatrzności.!.
A te "nasze firemki" ratują się jak mogą , korzystając z łapownictwa, szukania pośredników , korygują co godz. raz opracowaną ofertę byle by na razie istnieć?. Absurd goni absurd, ceny materiałów nie są z gumy, transport, sprzęt też?. No to gdzie szukać oszczędności , jak nie na ludziach zatrudniając połowę na czarno, połowę na czas określony i od czasu do czasu jak sie złapie jakąś większą robotę łapie się fachurów na telefon. Czym to pachnie , każdy wie ZGROZĄ w postaci wypadków przy pracy, skandalicznych niejednokrotnie warunkach BHP bądź prymitywizmem jak w przypadku docieplań budynków : pożyczanego rusztowania, paru desek, liny i krążka , czasem blaszanego baraku. I tak uśmiechnięci kier. ADM-ów śmieją się w oczy z oferentów chcących zyskać pracę : z konia spadłeś , przewaliłeś koszty – odpadasz itp. Lepszy cyrk odbywa się w innym stylu w większych zakładach np.FO – tam do stołu pańskiego ofert wymyślają dopiero inne kruczki wybierając wśród "swoich" . To prawda że nikt za darmo robić nie chce wiec nazwijmy to tak patologia goni patologię i koło musi się zamknąć , jak krąg zainteresowanych także. Mnie już nic nie dziwi , bo i staż w tym temacie mam kilkudziesięcioletni. należałoby też osobny rozdział napisać o potentatach w wygrywanych przetargach , których potencjał z składa się z adresu internetowego i kilkudziesięciu prawników, ale zostawiam to innym.

13-03-2013
09:15
ROMAN

niewolnicy istnieli we wszystkich cywilizacjach od czasów antycznych/ niewolnik był rzeczą ; obiektem sprzedaży- zastawu- kupna- darowizny ,właściciel miał do niego prawo życia i śmierci
- przypomnę ameryka północna; 1790 – 900.000 niewolników / 1860- 4 miliony niewolników
-organizacja Free the Slaves szacuje że co roku 12 milionów ludzi pada ofiarą handlu ludżmi w tym 15 tyś związanych jest z polską.
-cena niewolnika dzisiaj to 90 dolarów – jest tani czy warto o niego dbać -
-codzienność pokazuje wszystko.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.