Gdzie jest pomnik "Lelewela"?
Przeczytaj oryginalny post blogu
07-01-2013
12:44
Redaktor

RZESZÓW. – Kamień upamiętniający Marcina Borelowskiego “Lelewela” powinien wrócić na swoje miejsce – twierdzą radni SLD.

Już za kilka dni (22 stycznia) będziemy obchodzić 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. – Ze wspomnianym powstaniem ściśle wiąże się osoba Marcina Borelowskiego…

07-01-2013
18:36
Igor

SLD upomina się o Lelewela, odwołuje się do Narutowicza etc. Tymczasem rodowód SLD sięga nie tradycji Powstania Styczniowego ani zamordowanego, pierwszego Prezydenta RP, Gabriela Narutowicza, ale agenturalnej wobec Moskwy Komunistycznej Partii Polski, PPR i PZPR. Ani Lelewel, ani Narutowicz z SLD niczego wspólnego mieć by nie chcieli. Autentyczny lewicowiec i niepodległościowiec, Narutowicz komunistów wręcz nienawidził. W 1920 r. Narutowicz bronił niepodległego państwa, w tym samym czasie protoplaści dzisiejszej SLD szli wraz z Armią Czerwoną i tworzyli bolszewickie rewkomy. Historyczna prawdę trzeba pamiętać, bo jeszcze trochę a towarzystwo z SLD zacznie się odwoływać do Kazimierza Pużaka, przywódcy niepodległościowej PPS, zamordowanego w komunistycznym więzieniu.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.