Forum

Głogów Małopolski powiększy się o pięć sołectw?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-02-2019
10:35

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Jak tłumaczą włodarze miasta, ościenne tereny są atrakcyjne pod kątem inwestycyjnym w tym przede wszystkim gospodarczym i mieszkaniowym.

Nie tylko władze Rzeszowa próbują rozszerzyć granice administracyjne swego miasta. Podobną drogę zamierza obrać Głogów Małopolski, który chce przyłączyć do terytorium pięć okolicznych sołectw. - Chodzi nam o Lipie, Rogoźnicę, Wolę Cichą, Zabajkę i Rudną Małą – mówi burmistrz miasta, Paweł Baj. Rada Miasta podjęła już ustawę w sprawie przeprowadzenia konsultacji. W marcu odpowiedni wniosek ma trafić do wojewody.

Plany poszerzenia Głogowa Małopolskiego wpisują się w popularną ostatnio politykę zmiany granic miast naszego regionu. W ostatnich latach mniejsze sołectwa przyłączał już Rzeszów, Sędziszów Małopolski czy Przemyśl. Takie decyzje zapewniają dużym miejscowością m.in. nowe tereny inwestycyjne, a także wpływy z wielu podatków. Sprawę zdają sobie z tego włodarze Głogowa Małopolskiego. - Rada Miasta przyjęła uchwałę o przeprowadzeniu konsultacji w pięciu sołectwach, które od stycznia 2020 r. chcielibyśmy przyłączyć do granic miasta – tłumaczy Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego. Chodzi o Lipie, Rogoźnicę, Wolę Cichą, Zabajkę i Rudną Małą. Konsultacje mają odbyć się w lutym. Mieszkańcy odpowiedzą w nich na pytanie czy chcą stać się częścią miasta. Zgodnie z procedurami, wniosek z oceną trafi do wojewody, a następnie z odpowiednią opinią do MSWiA. Na końcu głos zabierze Rada Ministrów.

- Sołectwa, które chcemy przyłączyć do miasta są dobrze zurbanizowane, a tereny w większości są zagospodarowane pod kątem gospodarczym oraz inwestycyjnym – wyjaśnia Baj. - Dla mieszkańców przyłączonych sołectw stawki podatkowe pozostawimy bez zmian – dodaje.

Jeśli do poszerzenie Głogowa Małopolskiego - w takim wymiarze jaki zakładają włodarze - ostatecznie dojdzie, to miasto będzie liczyć ok. 12 tys. mieszkańców. Obecnie mieszka w nim ok. 6,9 tys. osób. Pozostaje tylko jedno pytanie. Czy rzeczywiście każde z pięciu sołectw zechce dołączyć do granic miasta? - Liczymy na to, że wszyscy mieszkańcy opowiedzą się za przyłączeniem do Głogowa Małopolskiego, szczególnie że wiązać się to będzie z wieloma korzyściami – zaznacza Baj. Wyniki konsultacji poznamy na początku marca.

Kamil Lech

14
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Aldona z PigalakajanStanisławSewerynhijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)