Ile zapłacimy za przedszkole od września
Przeczytaj oryginalny post blogu
20-05-2013
06:10
paulina

RZESZÓW. Dzięki godzinie w przedszkolu za złotówkę, rodzice będą mogli zapłacić prawie o połowę mniej.

Podczas wtorkowego posiedzenia Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty wprowadzającego dotację do edukacji przedszkolnej. Według niego, już od września za każdą dodatkową godzinę w przedszkolu,…

20-05-2013
14:13
emigrant

Cieszcie sie. W Australi 1 dzien pobytu dziecka w przedszkolu kosztuje zarobek polowy dnia robotnika.
To dlatego jezeli w rodzinie robotniczej jest 2 dzieci to matka nie pracuje bo za pobyt dzieci w przedszkolu zaplacili by cale pobory tej kobiety o ile by byla zatrudniona jako pracownica fizyczna.
W Australi jest rownouprawnienie plac i mezczyzni i kobiety maja takie same stawki godzinowe a wiec zarobki sa jednakowe.
Cieszcie sie ze tak malo placicie.

20-05-2013
15:46
maggie

to jest twój problem zawsze możesz wrócić …

20-05-2013
22:38
anonim

Waustrali zarabiają tyle że nie muszą mamy oddawać dzieci do przedszkola ipędzić do pracy pilnować swojego miejsca pracy bo inaczej nie będzie miała do czego wrucić

21-05-2013
12:20
emigrant

Jedna pensja ROBOTNIKA w rodzinie po zaplaceniu wynajmu mieszkania i platnosci oraz utrzymania rodziny z olowkiem w reku I DUPA GOLA !! Dopiero jak zaczyna pracowac druga osoba w rodzinie to jak kto oszczedza to zjawiaja sie oszczednosci. To w rodzinach pracownikow z wyzszym wyksztalceniem pracujacych na stanowiskach jest inaczej. A ile jest tych kierownikow i dyrektorow, a ilu pracownikow fizycznych. Z Polakow to 1 na tysiac, a u Australijczykow tez nie jest inaczej. Tutaj sie czeka jak Kania deszczu, aby dziecko podroslo i poszlo do szkoly, aby matka mogla pojsc do pracy. To nie jest Polska !!
To tak jak z polakami co jada do UNI na zarobek to co drugi jest menager !! ha ha ha
Zachod czeka na polskich menagerow z utesknieniem !! Oj ty sieroto umyslowa.

21-05-2013
12:20
emigrant

A ja nie narzekam na swoj los. Ja tylko pokazalem jak jest w innym kraju. Tutaj ludzie nie narzekaja tylko placa jak ich stac, a kogo nie stac to nie posyla dziecka do przedszkola i organizuje ta opieke inaczej. Nie slychac takiego wolania na forach ani w gazetach. Trudno jest drogo ale nikt nie wyzywa rzadu ani drugiego czlowieka. W rodzinach robotniczych dopuki dzieci nie pojda do szkoly jest naprawde ciezko i kazdy to wie. A w Polsce to co sie wyprawia ? Wstyd na caly swiat. Dobrze ze inni nie rozumieja naszego jezyka, bo naprawde bylo by sie czego wstydzic.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.