Forum

Izba Administracji Skarbowej podsumowała 2018 r.
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
06-03-2019
17:02

PODKARPACIE. W 2018 r. zakończono 1247 kontroli podatkowych. Stwierdzona kwota uszczupleń wyniosła 80,6  mln zł.

- Rok 2018 był dla podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej bardzo dobry. To zwiększone wpływy do budżetu państwa, wzmocniona granica, inwestycje, logistyka – mówił na konferencji prasowej nadkom. Grzegorz Skowronek, dyrektor IAS w Rzeszowie. Wpływy podatkowe wyniosły 8,3 mld zł, to aż o ok. 867 mln zł więcej w stosunku do ubiegłego roku.

IAS może się też pochwalić wieloma inwestycjami. – Ponad 23 mln zł wydano na sprzęt specjalistyczny, aparaturę laboratoryjną, środki transportu. Kupiliśmy również urządzenie do prześwietlania bagaży, co znacząco usprawnia naszą kontrolę na przejściach granicznych – nadkom. Grzegorz Skowronek. Od PKN Orlen IAS otrzymała mobilne laboratorium celne o wart. 1,5 mln zł do kontroli wyrobów energetycznych. Jedną z głównych inwestycji w bieżącym roku jest natomiast m.in. budowa systemu Cyfrowa Granica, który realizowany jest w ramach Programu Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC).

– Ubiegły rok był kolejnym rokiem zwiększonych wpływów podatkowych o ok. 867 mln zł w stosunku do 2017 r. Dochody wykonano na poziomie 8,3 mld zł – poinformował zastępca dyrektora IAS w Rzeszowie, Piotr Bauman. - Wyższe wpływy do budżetu to efekt naszych działań zmierzających do efektywnego poboru należności podatkowych, poprawie ściągalności podatkowych oraz ograniczenia szarej strefy.

Jednym z działań, które pomogło uszczelnić system poboru podatków było wdrożenie obowiązku składania plików JPK VAT. Dzięki niemu KAS szybko reaguje na nieprawidłowości i próby oszustw podatkowych. W 2018 r.  urzędy skarbowe w woj. podkarpackim przeprowadziły ponad 9 tys. czynności sprawdzających, identyfikując uszczuplenia podatkowe na blisko 70 mln zł. W 2018 r. zakończyły 1247 kontroli podatkowych, a stwierdzona kwota uszczupleń wyniosła 80,6  mln złotych. Z kolei w ramach postępowań kontrolnych i kontroli celno – skarbowych prowadzonych przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu dokonano ustaleń w zakresie zidentyfikowanych nieprawidłowości na kwotę blisko 450 mln zł.

Istotnym zadaniem KAS w woj. podkarpackim jest ochrona i obsługa zewnętrznej granicy UE. Zadania te realizuje Służba Celno-Skarbowa. - W 2018 r. obsłużyliśmy łącznie prawie 0,5 mln procedur celnych. Są to procedury wywozowe, przywozowe jak i operacje tranzytowe. W porównaniu 2017 r widzimy wzrost w każdym rodzaju procedur – zaznaczył mł. insp. Andrzej Pasternak, naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. W obsłudze podróżnych w systemie TAX FREE zarejestrowano ponad milion dokumentów o łącznej wartości 1,5 mld zł.

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w 2018 r. udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu wielu towarów m.in.: papierosów (26 mln sztuk o rynkowej wartości 18 mln zł); tytoniu, krajanki i suszu tytoniowego (21,5 ton); alkoholu (26 tys. litrów), środków odurzających i narkotyków (693 litry i ponad 2 kg), odpadów (ponad 18 ton i 11,5 litra); czy broni i amunicji (433 szt. amunicji, 1 pocisk artyleryjski, 4 szt. broń). Zatrzymano 87 samochodów, które służyły do przemytu. Zabezpieczono 550 nielegalnych automatów do gier hazardowych, wszczynając postępowania, w których nałożone kary wyniosły ponad 9,4 mln zł (rok wcześniej - 5,7 mln zł). Skierowano też 876 wniosków o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu oraz 109 wniosków o umieszczenie osób w wykazie cudzoziemców, których pobyt jest niepożądany na terytorium RP.

wk

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.