Forum

Jak SLD ukarał prezydenta Rzeszowa
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
27-06-2019
12:29

RZESZÓW. Nieudzielenie poparcia dla Tadeusza Ferenca za zakaz Marszu Równości.

Decyzja Tadeusza Ferenca o zakazie Marszu Równości w Rzeszowie odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Władze SLD mocno skrytykowały prezydenta, szumnie zapowiadając wyciągnięcie poważnych konsekwencji. Dziś już wiadomo, że „wystarczającą karą” ma być „nieudzielenie kolejnego poparcia”. „SLD jedynie pogroził palcem swojemu członkowi za zakazanie marszu równości” - komentują organizatorzy marszu.

Władze Sojuszu Lewicy Demokratycznej zareagowały na zakaz marszu bardzo szybko. „Ta niedemokratyczna decyzja Prezydenta Ferenca dziwi szczególnie w dniu 4 czerwca, który powszechnie nazywany jest „Świętem Wolności” - twierdził Wiesław Buż, przewodniczący Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej SLD. Oburzenia nie krył również Włodzimierz Czarzasty: „Właściwie to jest apel o rozum i rozsądek. Głupie rzeczy się zdarzają. Karygodny jest brak reakcji na nie. Moja jest. Teraz kolej na Tadeusza Ferenca” - napisał na Twitterze. SLD zapowiadało zwołanie na dzień marszu zebrania podkarpackiego zarządu z udziałem Włodzimierza Czarzastego i Wiesława Buża, podczas którego miała zapaść decyzja o dalszych losach Tadeusza Ferenca w partii. Mówiło się nawet o jego wykluczeniu. Nie było jednak oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

To organizatorzy Marszu Równości profilu facebook'owym poinformowali o decyzji, cytując rzeczniczkę SLD, Annę Marię Żukowską: „Biorąc pod uwagę wszystkie inne dotychczasowe zasługi Tadeusza Ferenca jako Prezydenta Rzeszowa, w tym m. in. dbałość o zrównoważoną politykę miejską, stan budżetu, dbałość o miejską zieleń i transport publiczny, budżet obywatelski, budowę nowych mieszkań komunalnych oraz wiele innych spraw, uznaliśmy, że nieudzielenie mu kolejnego poparcia będzie karą wystarczającą za niewątpliwy błąd i, z punktu widzenia prawa, wręcz głupotę, które popełnił, wydając zakaz dla Marszu Równości w Rzeszowie”.

Organizatorzy II Marszu Równości w Rzeszowie nie omieszkali odnieść się do pochwał za „budowę mieszkań komunalnych w mieście w którym na nie nadal trzeba czekać 10 lat czy dbałość o miejską zieleń w mieście, w którym tereny zielone zajmują jedynie 8 proc. powierzchni, co daje jeden z najgorszych wyników wśród dużych polskich miast”.

„W naszym przekonaniu ta decyzja nie wyklucza zamaskowanego szyldem KO wsparcia senackiej kampanii Tadeusza Ferenca poprzez lokalne struktury SLD. Zresztą równie dobrze może się on zdecydować na dokończenie prezydentury. I na emeryturę odszedłby pozostając członkiem SLD. Tak czy siak - uważający się za lewicową partię SLD jedynie pogroził palcem swojemu członkowi za zakazanie marszu równości” - napisali organizatorzy w gorzkich słowach. Podkreślili też że SLD nie udzieliło nawet minimalnego wsparcia w organizacji marszu, choć poproszono ich jedynie o zapewnienie 5 osób do służby porządkowej.

wk

28-06-2019
06:33
staszek

Proponuję panu Bużowi aby zrobił paradę u siebie w domu - ale będzie fajnie!!!!!!!!!!!!

28-06-2019
07:45
hycel

"Właściwie to jest apel o rozum i rozsądek" - powiedział Czarzasty
czyli w sld członkowie nie posiadają rozumu - normalni ludzie mówią na to "debile"

28-06-2019
08:31
biernik

Włodzimierz Czarzasty do jakiej dziurki wpycha penisa?

28-06-2019
08:56
ispe

Dobremu gospodarzowi jakim jest p.Ferenc niepotrzebna rekomendacja SLD ani tęczowych zboczeńców.

28-06-2019
08:56
Samochód osobowy

Ferenc powinien się na nich wypiąć. SLD dostało by w dupę przed wyborami.
Dwie pieczenie na jednym ogniu.

28-06-2019
08:56
ispe

Moim zdaniem Pan Prezydent Ferenc,tą decyzją ma już zapewnioną następną kadencję,nawet bez poparcia SLD.

28-06-2019
09:04
radek

Była zbyt nerwowa reakcja ze strony SLD i zupełnie niepotrzebne "straszenie" wycofaniem poparcia dla pana Ferenca. On tego poparcia od SLD nie potrzebuje. Oczywiście,że decyzja o zakazie dla marszu,wydana przez prezydenta miasta była błędem. Pan Ferenc nie rozumie czym jest demokracja i prawo obywateli do demonstrowania swoich poglądów,jeśli czynią to w granicach obowiązującego prawa.
Rzeszów ma przewagę ludności dość konserwatywnej ale też otwartej na cywilizacyjne nowinki. Pierwszy marsz wolności w ubiegłym roku spotkał się z życzliwym przyjęciem miejskiej społeczności. Próby zadymy,podobnie jak w tym roku podejmowali przyjezdni albo niezbyt rozgarnięci. Dzięki policjantom,bez szkody dla uczestników marszu.
O karach dla prezydenta Ferenca mowy być nie może.Najwyżej słowa krytyki.

28-06-2019
09:22
hijena

Brak poparcia partyjnego i Tadek jest skończony,powinien zapakować w pudła swoje trofea i dyplomy i cichaczem wyniść się z ratusza

28-06-2019
09:23
hijena

w ktorym miejscu prostaku się smiać ?

28-06-2019
11:01
hycel

jesteś tak tępy, że nie wiesz kiedy zaśmiac się?
zapytaj swojego guru partyjnego, głupku

28-06-2019
14:14
GUCIO

I po co wam to było panie Buż i Czarzasty !!! Wywołaliście tylko lawinę inwektyw oraz zdziwienie części członków i sympatyków. Tym razem Prezydent słusznie zrobił wiedząc co zrobi sąd. Przecież wystarczyło oświadczenie poparcia dla marszu. Zrozumcie że czasy "rząd rządzi partia kieruje" już dawno się skończyły. Piszę to z życzliwością dla lewicy

29-06-2019
21:43
gość

ALE SIĘ ZMARTWI FERENC, JAK CZERWONI ODMÓWIĄ MU POPARCIA, HA, HA......

29-06-2019
21:43
hijena

a co masz do powiedzenia na temat kolejnego nieprzemyślanego pomysłu Ferenca .

30-06-2019
11:27
rzeszowiak

O loboga co to bedzie jak sie dziadek dowi !

47
Dodaj komentarz

avatar
40 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
36 Comment authors
ZofiaJanuszTomekMariaJożef Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
radek
Gość
radek

Dość sprytnie biskup odpowiada burmistrzowi Ustrzyk i daje w ten sposób sygnał wiernym. Burmistrz napisał,że chce płacić z budżetu miasta za jedną tygodniowo lekcję religii.Natomiast nie wspomina o ograniczaniu ilości godzin religii,chce nawet udostępnić sale lekcyjne na większy wymiar tych lekcji .namawia do tego,aby katecheci drugą godzinę uczyli za darmo albo aby to ordynariusz im za dodatkowe godziny wypłacał. Kiedy młodzi lekarze domagali się płacenia im za nadgodziny spędzone w szpitalach,były marszałek senatu,pan Karczewski apelował do nich,by popracowali trochę dla idei. Może trzeba też apelować do katechetów,aby popracowali dla idei a nie tylko dla forsy.Zbawienie przecież ważniejsze od ziemskich dóbr.

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam do pozwu zbiorowego

Zofia
Gość
Zofia

Dołączam się do pozwu zbiorowego

Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)