Jeszcze można przekazać dary na aukcję WOŚP w Przemyślu
Przeczytaj oryginalny post blogu
07-01-2013
11:04
Redaktor

PRZEMYŚL.  Do 21. Finału WOŚP już tylko kilka dni, więc w przemyskim sztabie, mieszczącym się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy św. Józefa 6, pełna mobilizacja.

Wolontariusze i sympatycy WOŚP z Przemyśla i okolic składają puszki, segregują przedmioty na aukcję, a przede wszystkim tworzą szczególną WOŚP-ową atmosferę, która zawsze w Przemyślu jest gorąca, choć finały Wielkiej Orkiestry odbywają się w styczniu.…

07-01-2013
18:37
Ambroży

"Jak udało nam się ustalić, na jednej z aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy licytowana jest „unikatowa koszulka z karykaturą Andrzeja Rozenka w stylizacji na Che Guewarę. Do kompletu dołączona jest czapka palikotówka z podpisem posła”.

Zarówno koszulkę, jak i czapkę „zdobią” charakterystyczne symbole marihuany.

Postać lewackiego zbrodniarza jest niezwykle popularnym symbolem zdobiącym różnego rodzaju koszulki, czapeczki bejsbolowe, a sam Che Guevara odbierany jest jako przejaw wolnomyślicielstwa i luzu. Warto więc przypomnieć, że ten lewacki „luzak” w trakcie kryzysu kubańskiego w wywiadzie dla brytyjskiej gazety „Daily Worker” zadeklarował, że byłby gotów sprowokować światowy konflikt nuklearny i żałował, że nie doszło do poświęcenia narodu kubańskiego jako ofiary w wojnie atomowej, stwierdzając zarazem że gdyby rakiety były pod kontrolą Kuby nie zawahałby się ich użyć. Ponadto Che Guevara zachwalał „skuteczną nienawiść, która czyni z człowieka efektywną, działającą szybko, selektywnie i bezwzględnie maszynę do zabijania”." – źródło GPC Polecam przeczytać całość zanim zaniesiecie pieniądze!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.