Kaczyński i Ziobro bezprawnie walczyli z układem?
Przeczytaj oryginalny post blogu
23-11-2012
11:22
Redaktor

WARSZAWA. Platforma Obywatelska składa wniosek do Trybunału Stanu.

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o postawienie przed Trybunał Stanu Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego. Pod wnioskami podpisali się parlamentarzyści PO, Ruchu Palikota i SLD.

PO zarzuca b. premierowi oraz b. ministrowi sprawiedliwości naruszenie konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej. W uzasadnieniach obu wniosków jest też mowa…

23-11-2012
17:40
iza

Czego się boi Donald Donaldowicz Tusk, że chce Berezy Kartuskiej?

23-11-2012
17:41
Ambroży

Oświadczenie
Prezydium Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa

Parlamentarny Zespół do spraw Obrony Wolności Słowa z zaniepokojeniem obserwuje narastające upolitycznienie i upartyjnienie mediów publicznych. Nasz sprzeciw budzi fakt, że wraz z wyborem nowego składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podejmuje Ona decyzje coraz bardziej godzące w fundamentalną dla demokratycznego państwa niezależność i swobodę funkcjonowania mediów, których rola w sprawowaniu kontroli nad władzą jest niepodważalna.

Z rozczarowaniem stwierdzamy, że kolejnym etapem przejmowania mediów publicznych przez partyjnych mocodawców członków KRRiTV jest zakończony właśnie proces powoływania rad programowych rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i oddziałów terenowych Telewizji Polskiej.

Dobrym zwyczajem respektowanym do tej pory przez Krajową Radę niezależnie od jej składu było powoływanie w skład rad programowych kandydatów zgłaszanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, jako najważniejszej i najpoważniejszej organizacji samorządu środowiska dziennikarskiego w Polsce.

Tym razem większość kandydatów SDP nie została uwzględniona i powołana w skład rad programowych mimo, że są to osoby o ogromnym autorytecie, wiedzy i doświadczeniu oraz niepodważalnym dorobku.

Tak ostentacyjne zlekceważenie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji kandydatur zgłoszonych przez Stowarzyszenie Dziennikarz Polskich jednoznacznie pokazuje, że Rada obawia się autentycznej i niezależnej kontroli działalności mediów publicznych przez osoby nie pochodzące z partyjnego nadania i działające wyłącznie w interesie społecznym.

Sytuacja ta bardzo źle wróży na przyszłość i rodzi coraz poważniejsze obawy o kondycję, profesjonalizm i niezależność mediów publicznych w Polsce.

Adam Kwiatkowski
Przewodniczący Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa
Iwona Arent
Wiceprzewodnicząca Zespołu
Grzegorz Bierecki
Wiceprzewodniczący Zespołu
Jan Dziedziczak
Wiceprzewodniczący Zespołu

23-11-2012
22:53
Ambroży

Tandetne horrory Tuska – źródło GPC niezalezna.pl
Platformie Obywatelskiej skończyło się paliwo. Tłumaczenie swoich niepowodzeń błędami rządu Prawa i Sprawiedliwości już od miesięcy nie działa, bo większość nawet nieprzychylnych Jarosławowi Kaczyńskiemu wyborców zwyczajnie nie pamięta czasów, gdy kierował on rządem. Tusk zaczyna w końcu ponosić konsekwencje własnych działań i widać jak na dłoni, że boi się tego niczym diabeł święconej wody. Będzie zatem organizował igrzyska, które mają odciągnąć uwagę opinii publicznej od realnych katastrof, które wywołuje jego polityka. W myśl tej strategii rozpoczyna się właśnie spektakl pod hasłem „Kaczyński i Ziobro przed Trybunał Stanu”. Mniej więcej do świąt politycy PO i medialni utrwalacze ich władzy będą starali się wmówić Polakom, że nie ma teraz ważniejszej sprawy niż rozliczenie byłego premiera i byłego ministra. Pieniądze dla rolników? Bankrutujące szpitale? Tysiące nauczycieli tracących pracę czy rosnące bezrobocie? To doprawdy drobiazgi przy zbrodniach Kaczyńskiego lub Ziobry.
Tandetne horrory w reżyserii Tuska szybko przestaną działać na publikę. A wówczas opinię publiczną zajmie do bólu autentyczne pytanie – co z odpowiedzialnością szefa rządu za katastrofę smoleńską?

24-11-2012
13:53
XX2

Tusk i Komorowski przestali reprezentować Naród polski i polską rację stanu, sprowadzili Polskę do roli szmaty, pozbawili nas honoru i odarli Naród z godności!!!
Czy Trybunał Stanu nie powinien raczej zbadać skandalicznych zaniechań Tuska, Komorowskiego, Sikorskiego i Klicha (ministra odpowiedzialnego przynajmniej politycznie za katastrofę)? Czy jest w naszym kraju jeszcze jakaś instytucja, która nie została opanowana przez PO-słusznych wykonawców PO-leceń Tuska i spółki? Czy Tusk potrafi prowadzić inną politykę, niż tylko "trwając od sondażu do sondażu" ukrywać przed opinią publiczną rzeczywisty stan państwa i redukować status Polski do roli
swoistego "kondominium"? Szczerze wątpię, ale chcę mieć nadzieję, że Polacy w końcu oprzytomnieją, że Polacy otrząsną się z marazmu i wezmą odpowiedzialność za SWOJE państwo. Bo Polska nie jest własnością ani Mira, ani Rycha, ani kolesi z PO, ani żadnej innej "grupy trzymającej władzę".
Dziś PO zawłaszczyła sobie Polskę i kpi z Polaków. Sprawa uzależnienia Polski od Rosji w kwestii gazu, ruina finansów publicznych (mimo zielonej wyspy i rzekomego braku kryzysu w Polsce wg Tuska), czy sprowadzanie poziomu debaty publicznej do rynsztoka przez posłów PO: Palikota (który robi dym, żeby odwrócić uwagę od rządu), Niesiołowskiego i Kuca… to jaskrawe ikony tej sytuacji, ale to tylko czubek góry lodowej.

24-11-2012
17:45
JAN

parodia tego sejmu  – przyjdzie czas też na rozliczenie tego rządu a wpadek jest dużo nadających się pod trybunał i sad -- TO ZNAK ŻE MACIEREWICZ JEST CORAZ BLIŻEJ WYJAŚNIENIA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ— Proces  z Dochnalem powinien być jawny doczekalibyśmy się nowych na pewno rewelacyjnych faktów o korupcji ——-lista glosujących za odebraniem immunitetu powinna być opublikowana w prasie

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.