Forum

Kierowców czekają zmiany
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
07-03-2019
11:02

KRAJ, PODKARPACIE. Część nowych przepisów może spowodować, że podróżni sięgną głębiej do portfela. Niektóre propozycje mogą jednak poprawić bezpieczeństwo jazdy.

Pod względem zmian w przepisach rok 2019 może okazać się być ważny dla kierowców. Nowością ma być m.in. prawne uregulowanie odstępu pomiędzy pojazdami na autostradach, usankcjonowanie „korytarza życia” w trakcie zatoru czy zwiększenie opłat za badanie techniczne przeprowadzone po 45 dniach od pierwotnego terminu. Propozycji jest więcej.

Stwierdzenie, że zmotoryzowanych czeka gigantyczna rewolucja byłoby przesadą, lecz zmiany jakie mają zacząć obowiązywać kierowców w tym roku, mimo wszystko wydają się być niezwykle istotne. Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad przepisami, które określałyby minimalny odstęp pojazdów poruszających się na autostradzie. W niektórych krajach Europy należy zachować odległość wynoszącą tyle metrów, ile wynosi połowa prędkości. Jadąc więc 100 km/h, odstęp powinien wynosić 50 m. W Polsce może być podobnie. Jak policja będzie przeprowadzać kontrole? Za pomocą mierników laserowych LTI 20/20 TrueCam. W tym roku mundurowi otrzymają 400 sztuk urządzeń. - Na autostradach niektórzy kierowcy rzeczywiście jeżdżą na zderzaku, lecz nie sądzę, aby kolejne przepisy i regulowanie odstępów było dobre – mówi Andrzej Łukasik, prezes Polskiego Towarzystwa Kierowców.

Nowością będzie także zmiana w obowiązkowym wyposażeniu pojazdu. Dziś kierowca musi posiadać w samochodzie gaśnicę oraz trójkąt ostrzegawczy. Za niedługo dojdzie do tego również apteczka, a za jej brak przewidziane mają być mandaty. Apteczka od dawna musi znajdować się u podróżnych m.in. w Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Łotwie czy Niemczech.

Zapłacą spóźnialscy

Zmiany przewidziano również w badaniach technicznych. Kierowca, który spóźni się z obowiązkowym przeglądem o 45 dni zapłaci o 50 proc. wyższą cenę za usługę. Jednocześnie w przypadku przeprowadzenia badania technicznego nie wcześniej niż 30 dni przed wyznaczonym terminem, data następnego przeglądu zostanie wyznaczona zgodnie z pierwotnym terminem. Mówiąc krócej, osoby które nieco się pospieszą, nie stracą żadnych dni. - Wyższe opłaty za spóźnienie wykonania badania technicznego to sięganie kierowcom do kieszeni, szczególnie że nie wszystkie pojazdy są użytkowane, a niektóre stoją zaparkowane w garażach – podkreśla Łukasik.

Prawdopodobnie pojawi się także przepis dotyczący tworzenia „korytarza życia”, który jest niczym innym jak pozostawieniem miejsca dla pojazdów ratunkowych poruszających się w korku. Dziś „korytarz życia” nie jest usankcjonowany i wielu kierowców, nie dość że nieumyślnie blokuje jego drogę, tworząc przy tym niebezpiecznie sytuacje, to w dodatku wykorzystuje go do zawracania.

Kamil Lech

08-03-2019
10:47
Janko

LTI 20/20 Truecam to kolejny złom, którym psy nie potrafią się posługiwać i oszukują kierowców.

15-03-2019
08:13
Mikky

W artykule wkradł się błąd. To nie jest firma Truecam tylko TruCam. Truecam to producent rejestratorów samochodowych, które są jednymi z lepszych swoja drogą.

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.