Kierowcy bez OC kosztują nas 70 mln zł rocznie
Przeczytaj oryginalny post blogu
07-03-2013
06:02
paulina

PODKARPACIE. Za nieubezpieczonych sprawców wypadków płacą wszyscy kierowcy.

Po polskich drogach jeździ około 250 tysięcy pojazdów bez obowiązkowej polisy OC. Do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wpływa rocznie około 6,5 tysiąca roszczeń od osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, spowodowanych przez nieubezpieczone lub niezidentyfikowane pojazdy.

Ubezpieczeniowy Funduszu Gwarancyjny (UFG) zajmuje się wypłatą odszkodowań niewinnym ofiarom wypadków…

07-03-2013
11:22
Joanna

Typowe bzdury!!!!!!!!. Panie Arturze Getler jeśli Pan nie zna zagadnienia, to niech Pan nie pisze takich nieprawdziwych artykułów, bądź niech Pan zasięgnie porady prawnej.Wyjaśniam Panu, że każdy nieubezpieczony pojazd na drodze, który jest sprawcą kolizji lub wypadku osobiście kierujący tym pojazdem pokrywa koszty szkody rzeczowej, a nie fundusz gwarancyjny, Również w przypadku, kiedy sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia też fundusz gwarancyjny nie obejmuje naprawy pojazdu (szkoda rzeczowa) poszkodowanego (naprawia na własny koszt lub w ramach ubezpieczenia AC).

Co do szkody osobowej ( leczenie bądź zgon poszkodowanego ) to wypłaca fundusz gwarancyjny w każdym przypadku, ale regresem ściąga należność ze sprawcy ( kierowcy ) jeżeli jest mu znany. Tak, że tylko w przypadku kiedy kierowca jest nieznany ( zbiegł z miejsca wypadku ) pokrywa koszty szkody osobowej.
W Pana artykule jest tylko 25 % prawdy i jest napisany ogólnie-politycznie, mam wrażenie, że zaczerpnął Pan informacji od "bardzo" poszkodowanego funduszu lub ubezpieczyciela. Wypłaty tych dwóch podmiotów rzadko są dobrowolne, a jeżeli to bardzo zaniżone, i w postępowaniu sądowym musi poszkodowany bądź uprawniony do odszkodowania dochodzić roszczeń wobec nich. Niejednokrotnie o całą kwotę odszkodowania w związku z odmową zapłaty.
Jeśli chodzi o rolników, to nie spotkałem się z brakiem OC, a wszyscy rolnicy ( ci p[osiadający pow. 1 h gruntu ) wnoszą opłatę obowiązkową przy opłacie KRUS, natomiast fundusz nie odpowiada za szkody jakiekolwiek w gospodarstwie rolnym i nie wypłaca odszkodowań jeżeli jest ono mniejsze od 1 h.
Mam nadzieję, że od teraz będzie się Pan starał pisać prawdę ( jeżeli napisanie artykułu nie jest sponsorowane ) po zasięgnięciu porady prawnej jeżeli wiedza w zakresie obowiązujących przepisów jest mierna bądź żadna.
Z poważaniem Joanna

07-03-2013
13:12
emigrant

A dlaczego jest taki balagan ?
W krajach zachodnich musisz wykupic rejestracje co roku.
Do wykupu rejstracji musisz przedstawic zaswiadczenie z przegladu technichnicznego podpisane imiennie poprzez mechanika w zarejestrowanym zakladzie ktory moze takie przeglady wykonac i poswiadczenie wykupu ubezpieczenia OC na kolejny rok.
W razie nie wykupienia rejestracji wydzial Komunikacji powiadamia Rejonowa Komende Policji o braku rejestracji.
Policja juz wie co ma czynic !!

08-03-2013
08:35
maniek

a ile nas kosztują rządy Tuska?

08-03-2013
08:35
ROMAN

no prosze p.emigrat ma rację – 21 wiek a tu takiej prostej sprawy nie umieją załatwić -
czyli co nieodpowiedni matoł siedzi na wysokim taborecie i niewie jak ten temat ugryść – a w innych krajach eurolandu to opanowali – a u nas się nie da ?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.