Kobiety w ciąży mogą zapinać pasy
Przeczytaj oryginalny post blogu
07-05-2013
16:27
paulina

RZESZÓW, PODKARPACIE. Nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań, żeby kobieta w ciąży jeździła w zapiętych pasach.

Kilka dni temu pod Włoszczową w tragicznym wypadku zginęła 23-letnia kobieta w ciąży. Jechała na tylnej kanapie. Nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Lekarzom nie udało się również uratować dziecka. Ginekolodzy przyznają, że część kobiet w…

07-05-2013
19:54
res

pani redaktor od kiedy macica jest "ciężarna". Chyba trzeba wrócić do szkoły podstawowej i nie uciekać z lekcji biologii na wagary, tylko pilnie się uczyć. Pozdrawiam i miłej nauki :)

07-05-2013
23:25
wiola

Bzdura! Moja znajoma będąc w 5 miesiącu ciąży miała wypadek (dość poważny, bo samochód dachował) i dzięki temu, że NIE ZAPIĘŁA PASÓW dziecku nic się nie stało i to zostało potwierdzone przez lekarzy. W przeciwnym razie na pewno skończyłoby się poronieniem. O dziwo, z tego co pamiętam to był właśnie ten jedyny raz kiedy ich nie zapięła, bo zawsze była zdania że pasy są ważne i trzeba je bezwzględnie zapinać. Tego dnia miała szczęście w nieszczęściu. Uważam, że nie można jednoznacznie określić co by się stało gdyby ta 23 latka miała zapięte pasy. Możemy jedynie gdybać i na podstawie jednego zdarzenia nie możemy wysnuć wniosku.

08-05-2013
11:01
Rzeszowianka

wiola, a skąd masz pewność, że gdyby zapięła pasy, to "na pewno skończyłoby się poronieniem"? będąc w ciąży zawsze zapinałam pasy, właśnie w taki sposób, jak został opisany powyżej. Zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy zapinania pasów (również przez kobiety w ciąży), bo tak naprawdę trudno jednoznacznie stwierdzić, że w danej konkretnej sytuacji (wypadki mają różny charakter) zapięcie lub nie zapięcie pasów przyczyniło się np. do poronienia. Myślę, że zbyt wiele czynników na to może wpływać. Ja generalnie uważam, że powinno zapinać się pasy i sama się do tego stosuję, a inni niech robią wg własnego uznania (mówię o kobietach w ciąży, bo nie trzeba przypominać, że generalnie jest obowiązek zapinania pasów).

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.