Kolejny odcinek autostrady znikąd donikąd
Przeczytaj oryginalny post blogu
30-11-2012
06:01
Redaktor

PODKARPACIE. Autostrada A4 Jarosław – Radymno już na finiszu, ale będzie to póki co tylko atrakcja.

Budimex pełną parą zbliża się do zakończenia swojego 25-kilometrowego odcinka z Jarosławia do Radymna. Niestety, firmy pracujące po sąsiedzku nie radzą sobie tak dobrze, stąd 25 kilometrów, które będzie gotowe do końca tego roku zacznie i skończy się w polach.

W środę…

30-11-2012
20:02
Kierowca

Oj tym razem zapędził się pan redaktor z tytułem. Akurat ten odcinek autostrady nie jest znikąd do nikąd. Zaczyna się węzłem na "czwórce" w Mirocinie i kończy węzłem też na "czwórce" za Radymnem. Puszczenie tu ruchu wreszcie odciąży zakorkowany Jarosław od aut jadących na Przemyśl i do Korczowej. To jest przecież duża południwa obwodnica Jarosławia. Skoro północnej nie udalo się na razie skończyć, to choć południowa będzie.

30-11-2012
20:10
ROMAN

może inni będą kończyć po 21/XII/2012 – i wtedy zobaczymy ta autostradę

30-11-2012
23:13
olo

Nareszcie będzie można ominąć ten p—ny Jarosław bez stania w kilkugodzinnych korkach

01-12-2012
15:55
Artur Getler

Szanowny Panie Kierowco,
Otóż zachęcam do przeczytania całego tekstu. Tam jest napisane gzie na ten odcinek można wjechać i zjechać. Otóż w Mirocinie/Wierzbnie wjedzie Pan na A4 może w połowie 2013. Węzeł Wierzbna, czy jak Pan napisał Mirocin to nie jest już odcinek Budimexu. Tam buduje kto inny i zaawansowanie jest nieporównywalnie mniejsze. Na odcinek Budimexu będzie można wjechać w Pawłosiowie, a to różnica. Bo w Pawłosiowie wjedziemy z drogi wojewódzkiej nr 880 (Jarosława – Pruchnik). Drugi wjazd/ Zjazd będzie zlokalizowany na drodze krajowej nr 77 w okolicy miejscowości Zamojsce i Zadąbrowie (na północ od Przemyśla a na południe od Radymna.
Tak naprawdę w tej chwili to nie jest obwodnica południowa miasta. No najwyżej jest to pół obwodnicy południowej. A odcinek zaczyna i kończy się w polach, bo gdy spojrzymy na wschód i zachód od odcinak Budimexu to sąsiednie odcinki przypominają bardziej pola niż drogę, a już na pewno nie drogę klasy autostrady.
Pozdrawiam,
Artur Getler
PS
Jeżeli chodzi o północną obwodnicę Jarosławia to zbliża się ona do końca i według mojego rozeznania szybciej objedziemy Jarosław od północy obwodnicą niż od południa autostradą.Obwodnica jest już praktycznie wykonana i pewnie niedługo zaczną sie tam odbiory techniczne, wejdzie inspekcja budowlana itd.

02-12-2012
12:50
robo

olo nie mów tak brzydko o moim mieście za chwile tu będzie san francisko

03-12-2012
13:47
Kierowca

Fakt Panie Redaktorze. Budimex buduje odcinek autostrady od węzła Wierzbna (zlokalizowanego w Mirocinie) do węzła Radymno (na skrzyżowaniu z DK4). Jednak kontrakt Budimexu nie obejmuje węzła Wierzbna. Robi go Mostostal Polimex i nie odważę się prorokować, kiedy go zrobi. Do tego czasu faktycznie nie da się na ten odcinek autostrady wjechać z czwórki" w Mirocinie, a dopiero w Pawłosiowie. Przy okazji proszę serdecznie pogratulować szefom rzeszowskiej GDDKiA. Dzięki nim autostrada A4 wygląda obecnie tak:
Od zachodniej granicy Polski do Tarnowa – jest.
Od Tarnowa do Dębicy – dziura na 32 kilometry
Od Dębicy do Rzeszowa Zachodniego – prawie jest, ale bez zjazdu.
Od Rzeszowa Zachodniego do Rzeszowa Centralnego – 4 kilometry dziury
Od Rzeszowa Centralnego do Rzeszowa Wschodniego – jest.
Od Rzeszowa Wschodniego do Jarosławia – dziura na 41 km
Od Jarosławia do Radymna – prawie jest, ale bez wjazdu.
Od Radymna do wschodniej granicy Polski – dziura 23 kilometry.
Takiej ażurowej autostrady nie wymyślił na świecie nikt. Spółka: Kaczor – Sowa – Kowal jest więc prekursorem. Może jakiś rekord Guinessa albo inny zaszczytny tytuł by im dać? Pozdrawiam

26-02-2013
09:09
Golec

Robo póki co to non stop jest kretowisko – tylu kretynow

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.