Forum

Kolski w Zorzy. Kolejna duża premiera filmowa na Podkarpaciu
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-02-2019
20:02

RZESZÓW. 20 lutego o godz. 18 w kinie Zorza w Rzeszowie odbędzie się pokaz premierowy „Ułaskawienia”. Gościem uroczystej premiery będzie reżyser filmu Jan Jakub Kolski.

Film zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego i Gminy Miasto Rzeszów w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Film otrzymał wsparcie w wysokości 300 tys. zł. brutto. Zdjęcia do filmu powstawały m.in. w Przemyślu, Sędziszowie Małopolskim, Pruchniku, Rozbórzu Długim, Węgierce i Krzywczy.

- „Ułaskawienie” ma być obrazem bardzo osobistym. Chcę powołać się w tym filmie na życie moich dziadków, Anny i Jakuba. - mówi Jan Jakub Kolski - Zmieniały się ustroje, z nimi perspektywy, ale jedno pozostało niezmienne: pewność, że najodważniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek poznałem, była moja babcia Hania, mężczyzną zaś - mój dziadek Jakub.

Bilety na projekcję premierową można kupić w kasie kina Zorza w cenie 20 zł. Pula jest ograniczona i wynosi 150 miejsc. Po projekcji odbędzie się spotkanie dla widzów i prasy.

mc