Komorowski nie pożegnał prezydenta Kaczorowskiego
Przeczytaj oryginalny post blogu
05-11-2012
09:38
Redaktor

WARSZAWA. Biskup Antoni Dydycz przeciw histerii blokującej szukanie prawdy o Smoleńsku.

W sobotę trumna z ciałem Ryszarda Kaczorowskiego została złożona w Panteonie Wielkich Polaków w Warszawie. Wcześniej w Świątyni Opatrzności Bożej odbyły się msza święta i ostatnie pożegnanie.

Biskup drohiczyński Antoni Dydycz w czasie nabożeństwa Słowa Bożego apelował, by…

05-11-2012
10:36
mono

Żaden z żyjących prezydentów nie uczestniczył w ostatnich uroczystościach pożegnalnych Prezydenta Kaczorowskiego.
Nie wymagajmy tego od W. Jaruzelskiego, ale A.Kwaśniewski mieszka dwa kroki od Świątyni. Mógł nawet przez drabinę wejść – jak to kiedyś robił w Sejmie.
Prezydent Kaczorowski wręczył insygnia królewskie Wałęsie – też nie przybył na pogrzeb.
Trudno oczekiwać było przybycia Bula -Komorowskigo. Ten jak mówi Donald Tusk tylko żyrandoli w Pałacu Prezydenckim pilnuje.
Ciekawe gdzie w tym roku Bul -Komorowski będzie obchodził za kilka dni Święto Niepodległości? Czy znowu na dziedzińcu Zamku Warszawskiego – gdzie warszawiakom odmówi się wstępu?

05-11-2012
12:32
K.Bimbała

mono- Postawione przez Ciebie pytania zawstydzają nie tylko te osoby, co wymieniłeś ( Sikorski, marszałka sejmu, senatu)!. Co do prezydenta – miał bula na HUBRTUSA i bigos w Zakopanym , z tego co podawali naoczni świadkowie w Chabówce jego orszak stanął wypróżnić się na stacji benzynowej, zatankowali i po sprawie. Co tam jakieś pogrzeby – smutki, a nóz znów wygwizdano by jak w kilka dni temu w Gdańsku.
Do kogo mieć pretensje teraz , niech zastanawiają się Ci którzy o tym decydowali przy urnach , mnie to nie dziwi i Święto Niepodległości mogę obchodzić z tymi , którzy wiedzą co ono znaczy?. A więc 11-tego flagi na maszt!.

05-11-2012
19:16
Fiodor

mono- Postawione przez Ciebie pytania zawstydzają nie tylko te osoby, co wymieniłeś ( Sikorski, marszałka sejmu, senatu)!. Co do prezydenta – miał bula na HUBRTUSA i bigos w Zakopanym , z tego co podawali naoczni świadkowie w Chabówce jego orszak stanął wypróżnić się na stacji benzynowej, zatankowali i po sprawie. Co tam jakieś pogrzeby – smutki, a nóz znów wygwizdano by jak w kilka dni temu w Gdańsku.
W świetle dzisiejszych informacji, że nieobecność prezydenta uzgodniono z córką prezydenta Kaczorowskiego oczekuję widoku niejakiego Bimbały pod stołem odszczekującego swoją wypowiedź.

05-11-2012
19:17
anna

Czy nie uważacie ze to już jest jeden wielki cyrk?
Uważam ze jak już ktoś był na jednym pogrzebie, a niejest członkiem najblizszej rodziny to niema obowiązku być ka kolejnym, osobę niezyjącą zegna się duchem a nie ciałem , dla pokazu mediom, ze jestem patrzcie róbcie foty!!!
Ludzie kochani, niedość że cyrk z pomyłką ciał to teraz kazmu kto jednek sie okaze źle orzpoznany będa robić drugi pogrzeb?

06-11-2012
12:35
felczer

Taki Sikorski to mial tych pogrzebow jak palcow u rak. I na kazdy miala jechac delegacja rzadu ?
Cos to niektorym sie chusta we lbach.
A Prezes byl ? A reprezentacja Solidarnosci byla ? A przedstawiciel Wojska Polskiego byl ?
Pewnie kase zbierali na msze podczas tego kolejnego pogrzebu. A nastepnym razem jak bedzie mial kolejny pogrzeb tez beda zbierac na msze swiete ?

06-11-2012
12:35
K.Bimbała

ANNO – może te słowa Samuela Pereiry źródło:GPC coś Ci uświadomią?
.„Chcemy zachować jako dominującą w polskiej pamięci atmosferę tamtego pożegnania sprzed 2,5 roku”, mówił między jednym uśmiechem a drugim Bronisław Komorowski, odpowiadając na pytanie dziennikarza, dlaczego nie pojawił się na pogrzebie śp. Ryszarda Kaczorowskiego. „Uroczystości ponownego pogrzebu nie są uroczystościami żałobnymi” – dodał.
Trudno przy użyciu kulturalnych słów to skomentować. Tłumaczyć, że ponowny pochówek, gdy ma się świadomość, że na poprzednim chowało się inną osobę, to jeszcze większy ból dla rodziny? Debatować o podstawach naszej cywilizacji, zwyczajnym szacunku do żałoby i śmierci? Przecież Komorowski już ogłosił, że to on jest ofiarą, a oskarżenia pod jego adresem są krzywdzące. Ofiarą to jesteśmy my, panie prezydencie. Pan jest co najwyżej ofiarą… sam pan wie, czego."

06-11-2012
14:59
babcia zosia

ja bym też nie poszła-bo jak tak będą chować i wykopywać to z cmentarza by nie wyszedł a, ostatecznie nic dobrego dla Polski nie zrobił a, był bo był gdzieś tam

07-11-2012
18:14
marika

Fiodor wiesz od czego są Pijarowcy? Każdą niegodziwość usprawiedliwią, a naród to kupi.

Jaki to miód na nasze serca leją – Komorowski dzwoni do Córki Kaczorowskiego i się tłumaczy. Nic tylko się wzruszyć. A bardziej ckliwi popłakać. Jeszcze niech powiedzą, że zrobił to poza protokołem dyplomatycznym tylko sam od siebie to miłość wszystko wypaczy jak mawiał stary Kisiel.
A czy Panią Prezydentową Kaczorowską przeprosił w imieniu Rzeczypospolitej za niespotykaną w świecie pomyłkę i błąd służb specjalnych? Przecież do dnia pogrzebu przysługiwała Prezydentowi Kaczorowskiemu ochrona BORu i ta instytucja powinna gwarantować za właściwe rozpoznanie zwłok.

07-11-2012
18:48
marika

Babciu Zosiu – wstydź się mówić o żołnierzu spod Monte Cassino, ktory przeszedł cały szlak bojowy 2 Koprusu – że nic dla Polski nie zrobił. Chyba, że Ty masz lepszą kartę kombatancką.
Historia sprawiła, że urząd Prezydenta sprawował krótko. Honorowo przekazał Wałęsie wszystkie insygnia prezydenckie. W poczet prezydentów RP został zaliczony.
Babciu Zosiu nikt Ciebie nie oczekiwał na Jego pogrzebie nie reprezentujesz Państwa Polskiego. Siedź i głupio komentuj. Bo nawet to nie jest dowcipne.
Natomiast racja stanu Państwa Polskiego wymaga obecności na pogrzebie Prezydenta – udziału pierwszych osobistości w państwie, reprezentujących urząd.
Jeżeli nawet zadzwonił Bul-Komorowski do córki i poinformował, że nie przyjdzie to co ta miała powiedzieć?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.