Koniec lokat “antybelkowych” niestraszny klientom
Przeczytaj oryginalny post blogu
09-11-2011
22:56
Redaktor

KRAJ. Bankowcy znaleźli sposób na fiskusa.

Rząd analizuje projekt ustawy okołobudżetowej, która dzięki zniesieniu lokat "antypodatkowych” spowoduje, że budżet państwa zwiększy swoją pulę o 380 mln zł. Bankowcy nie pozostali obojętni i już znaleźli sposób na fiskusa.

 Do tej pory łączna pula lokat “antybelkowych” szacowana była na blisko 60 miliardów złotych. Jacek Rostowski, Minister Finansów z ramienia PO, dąży do ich likwidacji. Plany pojawiły się już przed wyborami, ale na ich czas sprawa ucichła.

Pomysły banków
Analitycy bankowi poszukiwali pomysłów na nowe lokaty “antybelkowe”. Jak donosi dziennik “Gazeta Prawna” swoje oferty przygotowali już m.in. Idea Bank, Getin Noble Bank, Meritum Bank. Ten pierwszy proponuje założenie rocznej lokaty z dzienną kapitalizacją, z którego odsetki osiągną poziom 52,52 proc. Do…

14-11-2011
15:36
jonek

Na chwilę obecną taki lokaty to czysta strata. Jedyną formą oszczędności, która daje dobry procent to fundusze inwestycyjne. Są sposoby aby odroczyć podatek Belki a zyski są często znacznie powyżej inflacji i prowizji.

28-11-2011
12:19
Andrzej

jeżeli założę lokate antybelkową półroczną przed końcem grudnia 2011 i przepisy wejdą w życie w marcu 2012roku to czy w czerwcu odzyskam swoje pieniądze czy moimi zyskami bede musiał dzielić sie już z Tuskiem. Niby prawo nie działa w stecz choć jeżeli to z korzyścią dla złodziei ktorzy sami tworzą prawo to mam pewne obawy

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.