Kontrole urzędników w firmie mogą trwać non-stop!
Przeczytaj oryginalny post blogu
23-08-2012
06:05
Redaktor

KRAJ. PODKARPACIE. Naczelny Sąd Administracyjny nie uwolnił przedsiębiorców od gehenny kontroli skarbowej.

- Urząd Skarbowy i Urząd Kontroli Skarbowej to dwa niezależne organy i dlatego każdy z nich dysponuje oddzielnym limitem czasu trwania kontroli – orzekł 9 sierpnia Naczelny Sąd Administracyjny. Oznacza to, że sama tylko kontrola skarbowa w jednej firmie może trwać nawet…

23-08-2012
07:55
ROMAN

no i proszę 40 organów może węszyć a co z tego jak co chwila coś wychodzi nowego – czyli co – coś tu nie gra nie ?

23-08-2012
10:28
K.Bimbała

Zastanawiam się nad takim drobnym przykładem , który mógł by w/g mnie wpłynąć na mniej kontroli i większą przejrzystość wielu firm budowlanych startujących do wszelkich przetargów wielkich i średnich , gdyby inwestor ogłaszający przetarg musiał uzależnić udział firmy w przetargu od dwóch dobrze sprecyzowanych liczb: 1. potwierdzonej przez ZUS ilości zatrudnionych pracowników . 2./Średniej płacy z okresu 1 roku przed przetargiem.
Spowodowało by pracę na czarno i możliwość kontrolowania prawidłowości polityki płacowej (zamiast części pod stołem).
Inwestor na podstawie prostych przeliczeń oferty i kosztorysu miałby czarno na białym czym firma dysponuje , aby dotrzymać warunków umownych i jaka ma stabilność na rynku . Oczyściłoby to atmosferę upadłości firm z byle powodu , zaniżania ofert poniżej stopnia minimalnego zysku , znikły by firmy mające w swych szeregach prezesów i prawników i żadnego własnego potencjału wytwórczego.
Reasumując te wszystkie instytucje kontrolne , a przede wszystkim PIP są bezradne szczególnie w kwestiach ciężkich i śmiertelnych wypadków w pracy (mało kiedy jest pociągany do odpowiedzialności pracodawca za wypadek na budowie).

23-08-2012
12:19
ROMAN

no tak pomysł nie zły- tylko jest problem- woda staje się czysta wszystko widać – problem jest bo firma ma niekiedy prezesa i biuro i tyle i jedzie na podwykonawcach a potem kręci lody- i właśnie taki układ jest teraz – jest mętna woda a w niej ryb nie widać i tak jest cacy- i to się kręci na stole i pod stołem.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.